Skocz do zawartości

XP czy VISTA (64)


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Przy instalacji archicada 8.1 system vista64 mnie informuje: program wymaga systemu win 2000, XP lub nowszego. Faktycznie ta vista to jakieś stare g.... Masakra.

Zainstalowanie vraya poza najnowszym nie wchodzi w grę.

 

Jaka jest różnica poza zauważalną ilością pamięci ram pomiędzy 32 a 64bit?

 

Bo wogóle zastanwaiam się czy nie lepiej odpuścić sobie te 4GB ramu na 2 lub 3GB , wziąć XP pro 32 i móc zainstalować wszystko , a nie to co najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy instalacji archicada 8.1 system vista64 mnie informuje: program wymaga systemu win 2000, XP lub nowszego. Faktycznie ta vista to jakieś stare g.... Masakra.

Zainstalowanie vraya poza najnowszym nie wchodzi w grę.

 

Jaka jest różnica poza zauważalną ilością pamięci ram pomiędzy 32 a 64bit?

 

Bo wogóle zastanwaiam się czy nie lepiej odpuścić sobie te 4GB ramu na 2 lub 3GB , wziąć XP pro 32 i móc zainstalować wszystko , a nie to co najnowsze.

 

i tak predzej czy pozniej bedziesz zmuszony przejsc na viste :) lepiej ten pierwszy raz z vista miec juz za soba. Ja mam viste ultimate boxa zainstalowana vista 64b moje spostrzezenie, system laduje sie plynnie smiem twierdzic iz rownie szybko jak w dniu pierwszej instalacji, moj dawny xp po ok2-3 miesiacach pracy ladowal sie jak slimak ogolnie sie slimaczyl czego niemoge powiedziec o viscie. Z minusow czasem ale to bardzo bardzo zadko pojawia sie slynny niebieski ekran :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Viste od września, wersja 32 bitowa i jak dla mnie to jest najlepszy system operacyjny jakiego miałem :) . Zero problemów, zero wirusów, nic sie nie wiesza, jeden minus to te głupie sterowniki ale już jest coraz lepiej :) . W sieci jest już SP1 do pobrania a za ok. 8-10 dni będzie oficjalna premiera :) . Zobaczymy czy bedzie jeszcze lepiej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vista64 - jak miałem wcześniej procesor jednordzeniowy to jakoś dziwnie zacinał w Photoshopie, przy szparowaniu wektorowym były przycinki i lepiej było na XP64, ale teraz mam już dwa rdzenie i problem w Vista znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh;) ja sie wlasnie zastanawiam nad pełnym przejsciem na Viste

Maya na Xp'ku czesto mi sie wykrzacza nie wiem czym to jest spowodowane(wywala komunikat o błędzie zapisu) =) i wogule z XPkiem zawsze cos jest nie tak(pomijając, że puchnie)

mam viste jako drugi system i nie mam żadnych problemow jak narazie:P(odpkuac)

problem jest taki, ze we view procie w Maya czasem(tylko w niektorych scenach co jest dla mnie dziwne) sa spadki w wydajnosc:P ( z 70fps na 49)

nie wiem czego to wina:P czy OSu czy czegos innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCdeIgnis no to mi zamieszałeś ;) planuję (w bardzo niedalekiej przyszłości) wraz ze zmianą kompa przejść na 64 i twardo stałem przy XP-eku a tu bam! maya się sypie ;) no to chyba będzie trzeba jednak na viste przejść od razu z SP1 :)

ostatnio majka na xpeku 32 często mi się sypała i naprawdę miło by było gdyby się to wreszcie skończyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no nie wiem czemu sie sypie ^^' ale stawialem XPka dwa razy a ona i tak dostaje swira:) czasem sie poprostu wyłączy czasem krzyknie problem z zapisem do tempa ;) (to zlwaszcza przy dużych scenach powyżej 2 milonów poly , przy małych jakos sobie radzi) :] na Viscie jeszcze nic jej nie zabilo.

 

na Xp mialem jeszcze problem z renderem do 6000 x costam(nie pamietam) :p poprostu caly czas mental ray wywalal blad krytyczny :p na Viscie poszlo bez zająknięcia xD nie wiem czy to przypadek czy widocznie tak ma byc ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem sie poprostu wyłączy

miałem to wiele razy poof i nie ma śladu po majce ;) najprawdopodobniej to przez przepełniony "desktop heap"

Zap o tym pisze tytaj na samym dole, jest też sposób jak to naprawić ale ostrzeżenie o możlimej przemianie komputera w cegłe jakoś mnie zniechęciło ;) w viscie tego problemu nie ma podobno

 

jak miałem w tle photoshopa i może jeszcze kilka malutkich rupci to jak otwierałem hypershada to zaciskałem zęby i patrzyłem czy wytrzyma czy jednak puści :D czasem puszczała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupiłem sobie ram w kompie i mam teraz 8GB. jestem zmuszony do 64 bitów. Docelowo chciałem kupić Viste 64bit, ale właśnie testuje ją przy wersji 30dniowej. No i zastanawiam się czy nie wdepną bym w wielkie G. jakbym kupił. Strasznie jest zamulona. Cały czas wyskakują jakieś okienka, wyłączam wszystko ale niesmak pozostaje. Poza tym w menadżerze zadań, zużywa mi 1 giga pamięci na samo egzystowanie. pff...

 

nie wiem jaka jest moc przy renderowaniu, ale dla 5ciu procent mam się męczyć...no nie wiem. Chyba poczekam na SP3 do XP 64 . Albo, czego do końca nie jestem pewien, wezmę wersje biznes. Ponoć nie ma tam żadnych idiotycznych gier i innych pierdół.

 

Obecnie szukam po sieci jakiegoś firewalla darmowego bo dotychczas używany zoone alarm już mi nie działa. może jakiegoś znacie i polecacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pchać się w wysłużonego XP. Vista początkowo może trochę denerwować, ale działa równie dobrze co XP x64, a momentami nawet mile zaskakuje. Dla XP support się lada chwila skończy, a dla Visty się dopiero zaczyna. Trzeba iść z biegiem czasu, niezależnie od początkowych trudności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 64 vistę i xp64 . Niestety XP był dostępny tylko angielski- i tu powstawały problemy .

Vista jest bardziej pamięciożerna , ale dodatki można powyłączac ,dziś gdybym kupowął ponownie wybrałbym VISTĘ 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zauwazylem ze mam 2 kosci po 1gb 800 mhz i jedna kosc 2gb 677 mhz, gdy kosc 2 gb 677 pracuje sama sytem pokazuje 2 gb, tak samo gdy pracuja 2 kosci 800 hz. Wiec teoretycznie jak zaminie ta kosc 667 na 800 to powinno byc ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Maks. 4GB, a skoro są cztery sloty to pewnie nie radzi sobie dobrze z kościami powyżej 1GB. Poza tym może mieć miejsce sytuacja jak przy systemach 32-bitowych, że teoretycznie powinny obsłużyć 4GB RAM, ale wielkość ta jest sumą pamięci wszystkich urządzeń w komputerze, więc trzeba od tego odjąć grafikę, bufory dysków, jakiś dźwięk i diabli wiedzą co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze masz racje. Musze sie i tak przejsc do sklepu gdzie kupilem zestaw bo nie wiem z jakiej racji kosc 2 gigowa ma 667 mhz... powiedziane bylo przy kupnie jasno ze ma byc 800...

 

 

Edit:

skoro są cztery sloty to pewnie nie radzi sobie dobrze z kościami powyżej 1GB.

Jezeli wloze sama kosc 2 gigowa to komputer tyle wykrywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem wyboru - zamawiałem konfig. promocyjną della precision m6300 a dawali go tylko z vistą 32bit business(w promocji). Na początku stwierdziłem ze fajne to aero ale po 2 dniach mi sie znudziło i wyłaczyłem. Póki co jestem zwolennikiem tego systemu, jedyne co mnie denerwuje to brak sterowników do plotera hp i beznadziejna jakość dźwieku - miałem nadzieje ,że chociaż z dźwiekiem sie poprawi po sp1, zainstalowałem sp1 rtm i nic - ciekawe jak radzą sobie z tym muzycy. Ploter to też dla mnie duzy problem i myślałem juz o zainstalowaniu drugiego systemu albo drugim kompie - póki co brakuje i przestrzeni na hdd i w pokoju na blaszaka. Czytałem w chipie czy gdzieś ,że max2008 w viscie działa ponad 200% szybciej niz w xp (choć w te 200 procent nie chce mi sie do końca wierzyc). W kwietniu ma sie oficjalnie pojawić SP1 pl i wtedy planuje zamówić sobie wersje 64bit - mając wersje 32 płace tylko za przesyłke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic memtestem czy pamiątki nie są padniete:P

Pisalem ze jak wkladam sama 2 gigowa kosc lub 2*1 gb jest oki.

 

Biosa aktualizowac nie nie mam zamiaru... kupowalem 3 dni temu komputer i jasno sprecyzowalem ze ma byc 4gb ramu. Za tyle zaplacilem i tyle wymagam. Trzeba tam isc do tego sklepu w poniedzialek i zalatwic sprawe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa chcialbym zeby chodziarz o 10 % chodzil szybciej... =p wg. mnie to technicznie nie możliwe =p ale kto ich tam wie;P jak Microsoft posmarowal to ograniczenia techniczne nie stanowią problemu ( z cykly zapchajmy wersje na XP ) =p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scirocco a wersje 32 bitową masz oem? bo jak tak to mi w ms powiedzieli że nie ma takiej możliwości. A jaki masz ploter ? (też czekam na della (nie wiem jaki zestaw) i obawiam się właśnie sterowników do mojego plotera :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viste dostałem z komputerem, płytke dostałem ale to chyba jest oem(nie wiem czy dobrze rozumiem to pojęcie) skoro ms pisze ze nie ma mozliwości to lipa, bo 32 bit nie obsługuje 4gb ram. ploter designjet 800ps - przedtem na stronie hp było ze vista nie obsługuje tych sterowników - teraz poprostu nic sie nie ładuje. Google nic nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kedaar

Ja pracowalem przez dlugi czas na laptopie z XP, niestety maya sie krzaczyla na radeonie, wiec musialem kupic nowy sprzet.

 

Nabylem 4 rdzenie + 4 GB ramu, na poczatku mialem XP - po instalacji stwierdzilem ze widiz jedynie 3,5 GB, do tego strasznie zamula, czym wiecej pognalem wiec do sklepu i wymienilem system na viste ultimate 64 ( nie bylo latwo, bo to byly wersje OEM).

 

Z perspektywy czasu - na poczatku bylo troche problemow z vista, musialem poryc po roznych forach, zeby wyszukac kilka poprawek, ktoryc nie bylo w oficjalnym, automatycznym windows Update, a bez ktorych nie dalo sie zyc.

 

Kiedy przeszedlem ten etap, stalem sie szczesliwym czlowiekiem - system jest stabilny, zero bledow, maya hula jak trzeba. Spyware jakby sie nie ima Visty.

 

Ktos poruszyl temat pracy w sieci - jesli jset to versja Home, jest troche problemow, a raczej wiecej zachdu, aby skonfiurowac udostpenianie plikow i takie tam.

 

Co do problemu dzwieku (ktos go poruszyl) - to raczej kwestia sterownikow niz visty, drivery do zintegrowanych chepow nie sa widac najlepsze, ja poszedlem w X-fi i nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam troszkę inne pytanko czy vista 64 home premium czy Ultimate?

wiem zgrubsza co tam dodatkowo jest w tym unlimicie ale czy są tam jakieś przydatne funkcje? ;)

jak kiedyś bawiłem się nie finalną vistą eng to żeby spolszczyć część intefaceu na ultimate trzeba było tylko trochę pogrzebać a w tych niższych wersjach już nie obyło się bez gimnastyki i resetowania, więc coś tam ta unlimited daje więcej

czy zakładając, że nie będe specjalnie cudował i wydziwiał z systemem unlimited da mi cokolwiek przydatnego w porównaniu do home premium?

 

druga sprawa czy kupując wersję OEM da się ją przypisać do np pamięci USB żeby sobie reinstalować winde do woli? historia nie zna takich przypadaków żebym miał system dłużej niż 3 miesiące ;P

 

i trzecia czy dobym pomysłem jest kupowanie visty po angielsku? :) moja logika jaka za tym stoi to to iż jakieś poprawki fixy i service packi jak wychodzą to w pierszej kolejności po angielsku + czasem japoński, szwabski i koreański uproszczony na polski trzeba czekać dodatkowe 2 tygodnie minimum, i tak większośc programów mam po angielsku to system nie powinien mi zrobić większej różnicy :)

 

i ostatnia głupotka: windows serwer 2008 słyszłame że niektórzy korzystali z 2003 serwer i że był bardzo stabily ale trzeba było go przystosować do normalnej pracy 2008 jest podono bardziej cywilizowany i nie trzeba tak kombinować

wie ktoś coś na ten temat? warto czy lepiej dać sobie spokój?

 

to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-p musisz server przystosowac. WŁĄCZYC w nim np AERO i inne tego typu rzeczy(super fetch etc)

on sie różni od VISTY (VIsta ma jajo 6.0 on 6.1) i pewnie bedą problemy ze sterownikami do grafik i z niektorymi aplikacjami :P w koncu to system serverowy. Ale można sprobowac jest około 15% szybszy od visty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :)

co do testowania serwera czy działa czy jednak nie to nie za bardzo mam na to chęci, czas i chęci :D ale jak ktoś miałby doświadczenia z tym systemem to chętnie posłucham :)

 

a co z moimi pozostałymi pytaniami?

na teraz to skłaniam się do kupna visty home premium box eng :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności