Skocz do zawartości

Renderfarma


Gość RenderFarmer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RenderFarmer

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum max3d.pl. Zamierzam w przyszłości założyć dużą renderfarmę – czyt. renderowanie za pieniądze. Chciałbym w tym miejscu przeprowadzić badania – jakie jest zapotrzebowanie na to wśród:

-freelancerów

-Studiów graficznych

-Ludzi, którzy robią wizualki, animacje etc.etc.

Pragnąłbym wysłuchać Waszych opinii na ten temat. Jestem otwarty na wszelakie sugestie oraz komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość RenderFarmer

Nie mogę odpowiedzieć teraz za ile. Na ten moment badam jakie jest zapotrzebowanie. Cena zależy od wielu czynników, głównie od czasu renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to daj juz sobie spokoj :) wiesz jaka to jest kasa ? to nie jest 5 komputerow połączonych do kupy jak chcesz komus jeszcze renderowac.

 

Farme z 5 kompow mozesz sobie dla siebie trzymac, ale wątpie by było cię stac na np 50komputerow po pare tys kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RenderFarmer

Hindus - Nie wypowiadałem się na temat mojego kapitału ani ilości jednostek, więc dlaczego sądzisz,że to 5 komputerów. Ach ta Polska - każdy o każdym wszystko wie.

 

SWRSC - Dzięki właśnie o tą informacje mi chodziło. Jak to się ma do naszych zachodnich sąsiadów, czy tam zapotrzebowanie jest duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy farmerze ale skoro zadajesz takie pytanie odn. zapotrzebowania, bo ty chcesz stawiac to rozumiem ze masz na tyle rozeznania w temacie żeby zdac sobie sprawe ze z 5 komputerami to ty mozesz jedynie jedna scenke na mw pociagnac godzine - a gdzie mowa o reszcie...

 

ehhh....

 

Tak to polska i jakos nie chce mi sie wierzyc w kolejnego nowego usera chcacego bic kokosy w kraju w ktorym nie ma zapotrzebowania na tego typu rzeczy.

 

Odnosnie innych kraji to jest juz kilka firm majacych rekome na rynku i watpi bys zdołał sie wbic na rynek - no ale przeciez zamierzasz kupic sprzet za setki tysiecy złotych wiec pewnie juz o tym wiesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj kazde studio postprodukcyjne ma juz swoja farme renderujaca na stanie skladajaca sie z kilkudziesieciu komputerow (u nas np okolo 40 jednostek w tym sporo to quad core), wiec watpie bys mial na tyle klientow by oplacic za to prad, soft, i same jednostki. Druga sprawa to czas samych operacji procz samego renderingu, tj. przygotowanie scen, wysylanie, potem sciaganie kilku GB zrenderowanych TIFow, itd. W reklamie akurat nie ma czasu na takie manewry, liczy sie w zasadzie kazda minute wiec firmy wola miec wszystko pod reka zwlaszcza, ze koszt szybkiej jednostki jest w zasadzie bardzo maly.

 

Mysle, ze to kiepski interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie ma szans na to. Zakladam , ze widziales renderfarme i wiesz jak to wyglada. Zakladam , ze znasz koszt poszczegolnych stacji ( moze zamknalbys sie w 5000 pln za jednego kompa), zakladam , ze wiesz o potrzebnej klimatyzacji, specjalnej lini napiecia i że już wiesz ile tysięcy WATT musisz tam mieć ( może kilkanaście tysiecy by wystarczyło? ), zakładam też , że jesteś świadomy, że takie cos ktoś musi obsługiwac - grafik + informatyk, i że wiesz także ile Cie wyniesie soft (za maxika + renderer policzmy 20 tysiecy na stacje ). No i jest kilka rzeczy , z pozoru mniejszych , typu : potrzeba na to specjalnych pomieszczeń (w domu sie tego nie zrobi) , bardzo szybki net itp itd.

Na jedną stacje wychodzi 25 tysiecy . Ile takich stacji ? 10 ? - mało. No , ale niech będzie 10, i niech będą propocje, i załózmy , że sie zamkniesz z tym w 250 tysiacach na poczatek.

Teraz pozostają dwie kwestie - pierwsza - jak zdobyć klientów (może dumpin gowymi cenami? ) - musisz brać pod uwage, że studia mają swoje renderfarmy -> vide post Traitora. No , ale załózmy, że potrzeba takiej usługi zaistnieje - i tutaj dochodzimy do drugiej kwestii - ile to musi pracować ,żeby zaczeło sie zwracać ? Bierz pod uwage, że sprzet trzeba serwisować, iu ze co chwile sie cos popsuje, kosztuje prąd, informatyk, wynajem, non-stop chodzaca klima, no i sofcik. Maxa kupujesz raz, a potem trzeba płacić praktycznie co roku - zeby nie zostać w tyle. Teraz sie zorientowałem że wszystko spowadzam do maxa ->sory, to z przyzwyczajenia. Chcąc być konkurenncyjnym , potrzebujesz także LW, maya itp.

Reasumując - nawet, jesli naprawde masz kase, duuuuuzo kasy , to lepiej inaczej to zainwestować . Nawet jesli chciałbyś w 3D , to są lepsze sposoby.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyć także trzeba że okres czekania po kilkadziesiąt godzin na rendery w domu też się powoli kończy. profesjonalny grafik sam już często ma po kilka core quadów zamykających czasy do godziny-dwóch.

 

świat idzie do przodu.

 

nie wspominać mi o animacjach robionych w domu. wyjątki potwierdzają regułę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności