Skocz do zawartości

Layout: Strona www dla szkoły jazdy... Co sądzicie?


Orzelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

prawa autorskie!! zapewne nie masz praw autorskich do tego utworu więc możesz mieć problem z wytwórnią która to firmuje.

 

i nawet jesli chcesz wsadzić tam music to pokuś się jeszcze o button on/off dla muzyczki. nie każdy lubi mieć muzykę na stronie.

 

tak poza tym to nic specjalnego tam nie ma. całość można było zrobić w zwykłym htmlu co ważyło by o wiele mniej i szybciej by się ładowało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to marnie,z jednej strony 300zl za strone to malo, z drugiej strony nie dal bym chyba 300zl za to.

Nie wiem czemu uparles sie na flash. Brak mozliwosci skalowania tekstu, albo chociaz przeklejenia sobie adresu email za pomoca ctrl+c to jak dla mnie porazka. No i to logo na poczatku, w zasadzie nie wiadomo do czego to sie odnosi.

I tak jak wspominali powyzej, w html'u bylo by to o wiele mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przekreślony "duch" kojarzy mi się z księdzem :)

 

Bo tak naprawde to jest ksiądz (zróć uwagę na logo z tyłu TTki - ma koloratkę i guziki :) na stronie jednak właściciel firmy wolał z tego zrezygnować

 

Nie wiem czemu uparles sie na flash. Brak mozliwosci skalowania tekstu, albo chociaz przeklejenia sobie adresu email za pomoca ctrl+c to jak dla mnie porazka.

 

Dlatego, żę robie strony głównie we flashu, poza tym wystarczy poczytać chwilkę stronę by zobaczyć na niej efekty których w HTMLu nie da sie uzyskać.

co do ctrl+c to na co on komu skoro adres jest linkiem? Skalowanie tekstu jest dla emerytów ;P A tak poważnie to wiem że flash ma sporo ograniczeń no ale tak zacząłem i tak zostanie.

 

logo ghostbusters na początku to takie jak by w paincie rysowanie

 

W sumie to się zgadzam... Właśnie odpalam photka narysuje ładniejsze :)

 

prawa autorskie!! zapewne nie masz praw autorskich do tego utworu więc możesz mieć problem z wytwórnią która to firmuje.

 

Chłopina się uparł an tą melodie i co mam z nim zrobić? Ale chyba wypieprze bo rzeczywiście troche chamsko...

 

No i to logo na poczatku, w zasadzie nie wiadomo do czego to sie odnosi.

 

Czyżby..? To logo firmy drogi kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ctrl+c to na co on komu skoro adres jest linkiem? Skalowanie tekstu jest dla emerytów ;P A tak poważnie to wiem że flash ma sporo ograniczeń no ale tak zacząłem i tak zostanie.

 

Bo kozystam z gmaila? i wcale mnie nie cieszy ze odpala mi sie systemowy program mailowy.

Tak czy siak strona pod wzgledem usability i dostepnosci dla ludzi z innymi niz wielce standartowymi ustawieniami lezy.

 

Czyżby..? To logo firmy drogi kolego :)

 

to mnie zamordowales :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa autorskie!! zapewne nie masz praw autorskich do tego utworu więc możesz mieć problem z wytwórnią która to firmuje.

 

i nawet jeśli chcesz wsadzić tam music to pokuś się jeszcze o button on/off dla muzyczki. nie każdy lubi mieć muzykę na stronie.

 

tak poza tym to nic specjalnego tam nie ma. całość można było zrobić w zwykłym htmlu co ważyło by o wiele mniej i szybciej by się ładowało.

 

Pozdrawiam

 

Powiedział bym nawet lata 80 ;) kiepsko animacja jak "Pudzian w balecie" ;)

I obudziłeś mi dziecko nie ma on/off mjuik i głośno jest ..;)

 

W HTML'u by nie zrobił ale z pomocą ajaxa ;)

np: http://mintajax.pl/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Powtarzam miliony razy, powtorze jeszcze i jeden raz - odpowiedni dobor technologii to polowa sukcesu.

 

Nie widze sensu w wykorzystywaniu Flash'a w tej stronie - jak juz napisal tweety - zwykly XHTML z dodatkami AJAXu - o wiele ladniej bedzie wygladac.

 

Co do logo Ghostbusters i piosenki tytulowej - radzilbym usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej strony co ciekaw jestem ile sie ładuje przy wolniejszych dostępach do netu.

Ogólnie długo trzeba czekać aż wszystko przeleci

mi na gprs/edge około 3min sie ładuje, a jak sie wczyta ta ta muzyczka wywołuje głupi śmiech hehe

 

ps. ten pan zleceniodawca to jakiś nawiedzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co bierzesz sie za tworzenie stron w ogole? Na dodatek psujesz rynek cenami typu 300zl za strone wykonana we Flashu.

 

przeczytaj artykuł w PSD to się dowiesz (numer z różową okładką chyba sprzed 3ech msc. nie chce mi sie szukać)

 

jak na moda to komentarz troche nie na miejscu

 

 

mi na gprs/edge około 3min sie ładuje, a jak sie wczyta ta ta muzyczka wywołuje głupi śmiech hehe

 

ps. ten pan zleceniodawca to jakiś nawiedzony?

 

Tak się składa, że ten człowiek to jest po prostu nei do opisania. Sam uczyłem się u niego na prawko i muszę Wam powiedzieć, że przez te 30 godz uśmiałem się więcej niż przez całe swoje życie :)

np. jedziemy a ja puszczam mohera rpzez pasy na co on: mogłeś przejechać tą starą *******!

 

No ale nie o tym mowa ;)

 

Ogólnie wydaje mi sie że stronka nie jest taka ciężka bo łąduję się raz i może dlatego sprawia takie wrażenie. Później wszystkie strony wskakują od razu. Plik jak widzieliscie ma ok 1 MB z czego prawie 400 KB to ta nieszczęsna muzyczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ludzi którzy to robią od lat i żyją z tego na co dzień ...

 

@ knyszka

 

Etam psuje nie psuje ja nie dał bym więcej niż 50 zł każdy kiedyś zaczynał i psuł rynek ;) niech sie chłopak uczy ;) zresztą jak ktoś oszczędza kupując stronki za 300 PLN nie dał by ci więcej ... oszczędność :P

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj artykuł w PSD to się dowiesz (numer z różową okładką chyba sprzed 3ech msc. nie chce mi sie szukać)

 

A co bylo w tym artykule?

 

jak na moda to komentarz troche nie na miejscu

 

Komentarz nie na miejscu? Mam przyklaskiwac na niszczenie rynku przez osoby, ktore srednio znaja sie na tym co robia?

Polecam poczytac ponizszy artykul:

http://blog.zabiello.com/articles/2007/08/25/aplikacja-webowa-wybor-technologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bylo w tym artykule?

 

 

 

Komentarz nie na miejscu? Mam przyklaskiwac na niszczenie rynku przez osoby, ktore srednio znaja sie na tym co robia?

 

 

Kolego jesteś modem na forum o grafice na którym 95% osób zapewne to nie profesjonaliści tylko początkujący lub hobbyści i zamiast pomagać im się rozwijać (mam tu na myśli wypowiedzi co do wykonanej roboty - lepszej lub gorszej) to piszesz im żeby w ogóle się za to nie brali.

 

Tak jak napisał kolega powyżej też zapewne się kiedyś uczyłeś i też kiedyś psułeś rynek.

 

Tak na pocieszenie powiem Ci, że z zawodu jestem handlowcem, również często spotykam firmy które psują rynek i działają mi na nerwy - takie życie ;)

 

Co do PSD to fajny artykuł o młodzikach którzy "psują" rynek starym wyjadaczom, nie chce mi się opowiadać ale polecam - przyda Ci się ;)

 

//

 

Ok looknijcie jeszcze raz - wyrzuciłem to wieśniackie logo na początku:

 

www.purple.ovh.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PSD to fajny artykuł o młodzikach którzy "psują" rynek starym wyjadaczom, nie chce mi się opowiadać ale polecam - przyda Ci się ;)

Znaczy, wszyscy mamy teraz poszukac jakiegos numeru PSD zeby w ogole moc poznac o co ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesteś modem na forum o grafice na którym 95% osób zapewne to nie profesjonaliści tylko początkujący lub hobbyści i zamiast pomagać im się rozwijać (mam tu na myśli wypowiedzi co do wykonanej roboty - lepszej lub gorszej) to piszesz im żeby w ogóle się za to nie brali.

 

Aha - mam glaskac kazdego? Zycie nie jest takie piekne, ze kazdy bedzie Ci slodzil i glaskal po glowie.

 

Tak jak napisał kolega powyżej też zapewne się kiedyś uczyłeś i też kiedyś psułeś rynek.

 

Zdarzylo mi sie raz - i to na dodatek w zabitym dechami miescie.

 

Co do PSD to fajny artykuł o młodzikach którzy "psują" rynek starym wyjadaczom, nie chce mi się opowiadać ale polecam - przyda Ci się ;)

 

Przyda mi sie, bo to ja psuje rynek? Poza tym nie jestem "mlodzikiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie :) nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

 

Orzelek: strona nie powala, można tob yło zrobić na milion sposobów prościej i schludniej. cena jaką postawiłeś za tę stronę też niestety nie jest wygórowana ale rozumiem to, że to początki i obys później nie marudził, że nie możesz podwyższyć stawki do jakiej przyzwyczaisz klientów. musisz też zrozumieć ludzi którzy w tym dłużej siedza i na tym aktywnie zarabiają. bo klient to uparty osioł i często wybroni się przed wyższą ceną słowami "mam kolege którego syn zrobi mi to za 50zł". o to w tym chodzi. trzeba się cenić bo potem ciężko będzie wybrnąc z 300zł zleceń i przeżyć do pierwszego.

 

Knysha: na spokojnie zią :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenach nie mówię, bo to jak się kto wycenia to już jego indywidualna sprawa, szczególnie, że trudno mówić w tym przypadku o psuciu rynku, bo jest to raczej "ryneczek", pewna specyficzna gałąź, tzw. "stron dla znajomych" i egzystuje sobie spokojnie wraz z innymi rynkami i ryneczkami. Nie chcę tu oczywiście obrazić autora strony, tylko podkreślić pewien fakt, że to jakże często używane pojęcie "psucie rynku" jest strasznie zawężone i generalizujące. Popyt na strony www jest teraz na tyle duży, że nikt Wam pieniążków na chleb nie odbierze :)

 

Co do samej strony. Jest po prostu brzydka, nieestetyczna. Sprawia wrażenie cofniętej o jakieś 5-6 lat. Wyszedłeś chyba z nieco błędnego założenia że jeżeli wpakuje się troszkę flashowych efekcików, błysków, mignięć itp. to już jest ok. Trudno tu pisac o jakichś konkretnych rzeczach które można by zmienić bo leży cała "plastyka" strony, dobór kolorów, kompozycja. Ja bym zaczynał od nowa. Pewnie napiszesz, że strona miała być "prosta", ale jest dużo prostych stron, które wyglądają naprawdę "koazcko"

Polecam poszukanie na tym forum wątku o "ekstra stronkach we flashu", całkiem sporo konkretnej inspiracji można tam znaleźć.

 

Pewnie Klient będzie zadowolony, to są właśnie prawa tej gałęzi rynku :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uczyłem się u niego na prawko i muszę Wam powiedzieć, że przez te 30 godz uśmiałem się więcej niż przez całe swoje życie :) np. jedziemy a ja puszczam mohera rpzez pasy na co on: mogłeś przejechać tą starą *******!
Projekt strony dobrze przystaje do atmosfery kursu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Niestety strona poniżej pewnego poziomu. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie jej od początku. Jak na razie, raczej nie nadaje się do pokazywania i nie chodzi tu o logo, czy muzyczkę.. z tego już nic dobrego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zl za strone to duzo za malo, jednak za taka strone 3zl bym nie dal :)

1. Nalezy szanowac swoja prace. za 3 dni intensywnej (8h dziennie siedzenia nad projektem) trzeba sie wycenic lepiej.

2. Jesli strona jest cala we flashu to niech z tego skorzysta wizualnie - tutaj tego nie ma.

3. Muzyczka - pomijajac prawa autorskie, wypadalo by gosc mogl ja wylaczyc.

4. Ja rozumiem, ze sie uczysz i chwala Ci za to. Jednak najpierw sie naucz i zrob kilka level up'ow, a dopiero wtedy wejdz na rynek. Za ten projekt nie dostaniesz referencji lepszych niz: "nooo stronka slaba ale typ bierze malo za robote". Takie stwierdzenia sprawia, ze nigdy nie zarobisz na chleb wykonujac stronki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj watek jaki stary a nic sie w nim nie udzielam - nie zaulje ze zrobilem ta strone jak kazdy projekt czegos mnie nauczyla - pieniadze moze marne ale czuje ze poziom moich prac z dnia na dzien rośnie - oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności