Jump to content

Drzewa do wizualizacji architektonicznych


oskar_h

Recommended Posts

Witam

 

Szukam drzew oraz roślinek, traw, krzaczków, najlepiej w formacie psd, lub z kanałem alpha, do wizualizacji architektonicznych. Znacie może jakieś strony, na których można znaleźć darmowe roślinki? Zacząłem wycinać drzewa ze zdjęć ale jest to raczej zadanie dość karkołomne, a i rezultaty mizerne :( Będę bardzo wdzięczny za wszelkie linki :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja może podam metodę na wycinanie różnych rzeczy w Photoshopie. Wymyśliłem sobie taki sposób: kopiuję zdjęcie z drzewkiem na drugą warstwę > ustawiam kontrast na bardzo wysoki > robię zaznaczenie tła różczką > p-click Similar > usuwam warstwę ze zwiększonym kontrastem > pozostaje mi zaznaczenie tła na wyjściowej fotce > usuwam tło za naciśnięciem klawisza Delete (można oczywiście zrobić w międzyczasie Invert selection i skopiować po prostu drzewo).

Pozdro.

P.S. Byćmoże komuś się przyda...

Link to comment
Share on other sites

Tomuś

 

nie chcę zarżnąć kompa, bo za dużo tego mam

 

Taras_UN

 

Rewelacja! Dzięki, właśnie czegoś takiego szukałem. Nawet te limity można jakoś przeboleć, w pełni rekompensuje to jakość tych drzewek :)

 

Stradivalius

 

To dobra metoda, ale sprawdza się tylko wtedy gdy drzewo jest na tle nieba, albo na jakimś innym kontrastującym tle. Raczej nie da się w ten sposób wyciąć krzaczka na tle trawy i drzew. Aczkolwiek sposób przydatny i pewnie będę z niego korzystał :)

 

Dzięki za odpowiedzi, a jeśli ktoś ma jeszcze jakieś linki to będę wdzięczny, zwłaszcza jakieś krzaczki, klomby, trawy.. :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

vray proxy i mozna caly las postawic bez problemowo (moj rekord dotychczas to coś kolo 400 drzew po 10k poly kazde) - renderowalo sie bez zająknięcia (i bez problemu sie pracuje w viewportach) - polecam Onyx - najlepszy generator drzew, Ania pisała coś o Dryad , ale wersja aktualna nie chce mi dzialac na Windows XP64 wiec na razie sobie darowalem.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co to proxy, najczęściej mam takie terminy, że nie mam czasu na poznawanie nowych funkcji, a gdy skończę nie mam siły wracać do 3d maxa... Poza tym renderuje w mentalu.

Ten Onyx to jest osobny program czy plugin do maxa? Jest darmowy czy płatny?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja też robię wizkę, ale na LW. Czy jest jakiś plugin czy cuś w postastaci tego onyxa na Lightwave. Drzewa i krzewy zabiją mi kompa ilością poly, a w photoshopie nie chcę doklejać bo mam zamiar zrobić animkę - spacerunek. Natomiast drzew z "kdzyżaków" tak jak w grach skrzyżowanne poligony z obrazkiem rośliny wygląda raczej marnie.

Napisz ktoś proszę jak sensownie i optymalnie zrobić fajną roślinność. Trawę zrobię saslitem

Link to comment
Share on other sites

http://vyonyx.com/ na tej stronie w kategorii download jest sporo ciekawych roślin i nie tylko :)

 

edit:

 

viater - żeby nie zarżnąć kompa roślinami 3d potrzebowałbyś plugina HD Instance - pełni on identyczną funkcję jak vray proxy. Czyli możesz sobie klonować drzewa hi-poly w zasadzie bez ograniczeń. Coś za coś - redner trwa trochę wolniej, ale nie jesteś ograniczany ilością pamięci ram.

Edited by Ford Prefect
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki!

Ford Prefect: dzięki zalink, ale koleżka maxowiec dał mi kilka drzewek w 3ds i może byk!

EjczDiInstancje mam. Robiłem nią ROOOKsInSpace. Faktycznie dobry do klonowania, ale działa na zasadzie HyperVoksla, który też nie liczy sie krótko. Jednak skorzystałem z HDI przy robieniu igieł na choince. Coś mi się jednak wysypuje przy renderze. Chyba czas na Windows reinstal bo w ciągu tego roku w pośpiechu śmietnisko zrobiłem. Hard Mam słabiznę 2.6 Intel 1 GB RAM, graf - Radeon Shaphire 9600. Nie rozwijam bo zbieram na BOXXa!

 

Lolipop: - dzięki za podpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy