Skocz do zawartości

Pytanie: LOD - textury


dlugasx

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

 

mozecie mi powiedziec jak sprawa ma sie z texturami dla poszczegolnych LOD ?

 

Do ostatniego engine robilem jedna 1024x1024 i ta sama uzywalem przy

 

LOD0 - 3500poly

LOD1 - 1500

LOD2 - 750

 

Niestety nie byl to engine do gry i mial nieco inne wymagania. W gierkach texture sie zmniejsza - tzn. dla kazdego LOD winna byc poziom nizsza (1024x1024, 512x512, 256x256) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też się nad ty zastanawiałem i ja bym nie zmniejszał. Bo zysk ze zwolnienia pamięci jest tylko teoretyczny. Dajmy na to, że masz tego obiektu kilka klonów i jeden się oddala, reszta jest widoczna blisko. Wtedy wczytane muszą być wszystkie tekstury. Po to są mipmapy, żeby się takimi rzeczami nie przejmować.

Jedyny powód dla użycia kilku tekstur to np. inne mapowanie dla ostatniego LODa, bo się mocno już różni: coś co było meshem teraz jest na alphie itp..

Piszę tak jak sobie myślę, mogę się mylić, ale moi programiści raz sobie zażyczyli czegoś takiego, lecz nie byli w stanie udowodnić, że będzie jakiś zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak painbringer mowi. dds w np. dxt5 z mipmapami...

 

samo robienie 3 tekstur jest bez sensu raczej. ladujesz do pamieci 3 tekstury. odchodzisz od obiektu i wlacza ci sie mniejsza tekstura i co? kasujesz wieksza z pamieci? a co jak podejde znow do obiektu? laduje sie niepotrzebnie :) mipmap daje to ze w pliczku praktycznie bez strat i automatycznie ma sie to co potrzebujesz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne enginy o wiele łatwiej sobie radzą z poligonami niż z obciążeniem pamięci teksturami. To raz- dwa: w najdalszych lodach naprawdę mało co widać- postać ma tych 100 pixeli wysokości na ekranie. Jak się doda ruch i inne takie to cała zabawa w teksturę low res nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności