Skocz do zawartości

Animacja 3D : Huby miejskie


Ebor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawa idea.

W moim odczuciu brakuje dynamiczniejszych ujęć. Ale wiadomo do tego potrzebna by była odpowiednia kamerka.

Za często pojawia się gość który układa elementy na scianach, gdyby one wyrastały niezależnie od niego w późniejszych fazach było by to o wiele ciekawsze.

No i brakuje jakiegoś zamknięcia filmu.

 

Ogólnie ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Do zrobienia tej animacji zainspirowały mnie projekty mojego kumpla www.truthtag.com Zapraszam do obejrzenia no i ciekaw jestem waszej opinii :-)

 

tu link:

http://www.ebor3d.com/TRUTH.mov

 

Pozdrawiam

 

Super, fajny projekt. Dwie uwagi do rozważenia:

 

1. Jeśli ten człowiek ingeruje w rzeczywistość, to musisz dać mi więcej tego świata, żeby wyraźniej odczuł, co się zmienia. Żeby to zrobić niewiele trzeba. Zwróć uwagę na reklamy Bravia, które w pewnym sensie opierają się na podobnym koncepcie. Ktoś w znany nam świat, nie zawsze różowy, wprowadza nowy element. To, na czym budujesz uwagę, to właśnie ta przemiana. A żeby była możliwa, potrzeby jest stan A i B.

 

2. Nadużywasz tzw. środków wyrazu, typu defocus, ziarno itd. Ja oczywiście wiem, fajnie wygląda, tyle że... hmm. jak to powiedzieć, lata 90 miały swoją flarę (lens flare) a teraz króluje brud. Na tych samych zasadach. Naprawdę Ci to potrzebne? Brud masz na ścianach. To działa.

 

pozdro!

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze naprawde dobrych rad udzieliliscie tj ( mysteryofalbesila i Symek)

 

dlatego cos mi sie wydaje ze popracuje jeszcze nad nim i wtedy postaram sie o wyzsza rozdzielczosc o jaka pytal kru.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Fajne. Czym trackowałeś wideo ?

Najbardziej (technicznie) podoba mi się ostatnia scena z narożnikiem. Program do trackowania dobrze sobie poradził (pewnie przez widoczną, wyraźną krawędź), 3d nie pływa po wideo. Ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysl, prosty i efektowny.

 

tez uwazam, ze brakuje jakiegos zakonczenia...

 

W swiecie panuje rownowaga. Jesli cos sie rodzi, cos umiera. Dzieki bohaterowi powstaja nowe elementy, ale pewnie jakims kosztem... czy to bohatera, czy tez jakis innych elementow ze swiata otaczajacego... Ja bym poszedl w taka strone z zakonczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symek ma rację. Poza tym jakoś mam wrażenie, że przesadziłes z FG u podstaw "hub".

Natomiast co do pomysłu: za mało dynamiki. Muzę mozna zmienić, muza tylko opisuje obraz. Najpierw więc pracujesz nad obrazem, potem dodajesz dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

tomdv - uzywalem boujou i to moje pierwsze proby, ale mam zamiar zglebic tą technike i wrzucic poprawki.

 

Kalais- Jest cos w tym co napisales. Na pewno Twoj komentarz wezme pod uwage przy kolejnej pracy nad tym.

 

Aha Shogun dzieki za podpowiedz odnosnie muzyki ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispekcik rispekcik.. praca bomba mam zamiar tez zexplorowac boujou, jak cos zrobie to wrzuce tutaj.. mam tez w planach nowy reel lecz zanim wrzuce go na serwer powiedz moze jak mam zrobic zeby sie streamowal... przy 'render to new track' w vegasie wybralem sobie optymalne ustawienia i rozmiar nie jest tragiczny i zrobilem prepare for streaming -> fast start.. ale i tak nie dziala.. jakies wskazowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

trochę zmieniłem "poprawiłem". Kto pamięta starsza wersje zauważy zmiany.

 

oguRR123 - znam inne tego typu programy ale jakoś boujou wydal mi sie najprostszy bo intuicyjny w użyciu. To kwestia prób, ćwiczeń i tutoriali które są w internecie :)

 

mathix - kamera jakaś stara 8mm, później to na komputer przez jakieś urządzenie kilka filtrów w premiere, połączenie z 3d i tyle :)

 

dzięki za komentarze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności