Skocz do zawartości

cos uslyszalem o automacie do vraya


polon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

coś mi ktoś powiedział że jest takie coś do vraya ze wybiera sie tylko oczekiwaną jakość renderu i to wszystko samo ustawia, pierwsze słysze, az dziw zeby mnie cos takiego ominelo wiec wole zapytac

czy ktos coś wie na ten temat?

 

ps przyznać sie kto to? :P

 

http://www.allegro.pl/item322040401_materialy_v_ray_do_3d_studio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A w jaki sposób jakiś skrypt ma lepiej od ciebie wiedzieć jak ustawić render ? Możesz sobie wcisnąc guziczek "super-duper quality" i czekać na render - tylko daje głowe, że jakbyś miał choć troche wiedzy o vrayu i poświęcił 5-10 min na ustawienie rendera renderowałoby się o połowe krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak zwykłe presetsy które raz mogą działąć dobrze a raz nie, nie wydaje mi się żeby analizował scenę i na taj podstawie wybierał ustawienia :) vray sam w sobie nie jest na tyle skomplikowany żeby jeszcze

SolidRocksa a używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem, zainstalowalem, sprobowalem i niestety daje ocene negatywna.

jak napisal fikolek to zwykle presety ktore mozna podpatrzec jak sie zmieniaja w czasie kiedy klikasz wybrana jakosc renderingu, bardzo brakuje opcji zachowania ustawien zanim skrypt zacznie je zmieniac.

optymalizacja materialow mnie rozbawila bo ustawienie wszystkiego tak samo dla kazdego materialu ma niewiele z optymalizacja wspolnego :)

 

lepiej spedzic troche czasu i zrozumiec vray'a niz uzywac czegos takiego i jak sie cos zacznie kaszanic nie bedzie wiadomo od czego zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze panowie ktorzy zrobili ta "maszynke" przetestowali ilestam setow i dobrali "optymalne" przy uwzglednieniu rozdzielczosci, jakosci ogolnej i czasow rederow (tak jak napisal t0m3k) i faktycznie mozna z tego demka wyciagnac pewne wnioski i zaleznosci.

a co do optymalizacji swiatel i materialow, to polega ona na ustawieniu dafaultowych setow (subdivs8) dla nich i sterowaniu jakoscia z poziomu "global". tak przynajmniej zauwazylem.

w praniu to juz z tym roznie wychodzi, bo cudow pt "wcisnij guzik i patrz jak ci sie renderuje mega-wyczesany obrazek" poki co nie ma (i mam nadzieje ze nie bedzie) ;).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności