Skocz do zawartości

Scena 3D: Dom


tutomash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zabrałem się za modelowanie domu jednorodzinnego. Pierwszy raz modeluje dom i za razem robie wizke, dlatego licze na komentarze i pomoc.

 

 

3c5b5793691e18b3.jpg

 

940006fe7b508f78.jpg

 

 

40327bb89700224e.jpg

 

w tym miejscu mam narazie problem nie wiem czy dobrze robie, stworzylem dachowke z shape i sklonowalem ja na dach, jest moze jakis latwiejszy sposob, troche to spowalnia kompa, za duzo szczegolow sie przez to robi.

 

f3b70bedf73040b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie ze duzo rzeczy jest przeskalowane np dachowki na krawedziach dachu, plyta dachowa tez chyba za gruba a jesli robisz wiezbe drewniana to dobrze by bylo zebys wymodelowal krokwie. Mysle ze jest za duzo przewodow kominowych, naliczylem okolo 10-11 :) to chyba za duzo jak na domek parterowy, moze sie czepiam :P. Zrob obowiazkowo cokolik, rynny i podjazd do garazu. Im wiecej szczegolow szczegolikow tym model bardziej ciekawy. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyot: dzieki za komentarz, niestety dachowki sa lekko przeskalowane, bralem je na oko, :)

plyta dachu jest zdecydowanie za gruba, cokolik, rynne wlasnie bede robic, ogolem dom robie na podstawie planów budowlanych, mam tam tylko wymiary scian budynku oraz rzuty z frontu, zach. itd, ale juz bez miar, takze nie ktore rzeczy moga lekko odbiegac od tzm rzeczywistosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było namalować texturkę i potraktować disp'em?

 

tak dachówki ukadałem jedną po drugiej kopiowałem je, jesli to co piszesz jest lepsze od mojej metody to chetnie bym to zrobil, ale niestety nie wiem za dobrze jak to sie robi, moze nieobiazło by to tak moja scene.

 

kominy sa ustawine prostopale do gruntu, czyli mają po 90 stopni, pewnie wydaje sie ze inny maja kat, to dlatego ze render byl zrobiony na szybko na rzucie perspektywicznym, wczesniej powlaczalem kamery i teraz wlaczyla mi sie duza perspektywa ktora mocno znieksztalca prawdziwe rozmiary, przy modelowaniu troche mi to przeszkadza, za bardzo nie wiem jak to wylaczyc ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje kolejny upload, cały czas mam problem z trawa, probowałem ja zrobic według hair, ale jak zmieniam jej wysokość to przestaje mi sie podobac, strasznie spowalnia mi kompa, az pozniej sie wiesza, wie ktos jak dobrze zrobic ta trawa, z gory dzieki czekam oczywiscie na kolejne komentarze :)

 

da71c62c210a92f4.jpg

 

f925f3e18fa5fef5.jpg

 

f933099e97f6ee38.jpg

 

35be3f467465d87d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów jedziesz z materiałami a model się sypie. Musisz od razu poprawiać błędy a nie robić następne. Podnieś gąsiory w narożach bo ci dachówki w nie wchodzą. Wywal rynnę koło drzwi. Możesz je wpuścić w ziemię do kanalizacji a nie takiego zawijasa robić. Boniowanie mi się nie podoba. Wyrównaj schodki przy wejściu.

Ogólnie długa jeszcze droga przed tobą ale jak się zastosujesz do naszych podpowiedzi to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsiory za duże-wejdz na stronę jakąś i sprawdz wymiary rynna za duża, rury spustowe za duże i za obłe-tego się nie gnie na gorąco tylko spawa.

Rura spustowa do domku to r=5cm a rynna r=6, 7cm, dachówka ok. 45X30cm,

gąsior-40x27x9-13cm ten ostatni wymiar to wysokość, która jest różna na obu końcach gąsiora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kolejne rendery, strałem się poprawić wszystkie wcześniejsze błędy. Dach został wymieniony na nowy, oraz dodałem troche roślin. Mam problem z trawą, próbowałem ją zrobic za pomocą hair & fur w maxie, ale przy renderingu mental zawiesza mi się, cały program się zawiesza i nic z tego nie wychodzi, probowałem zrobić na mniejszej scenie, bez żadnych obiektów, to trawa mi sie renderuje bez problemu, nie wiem może jest jakiś inny sposób na lżejszą trawę albo robię coś źle,

 

Za bardzo też nie podoba mi się sam render, chciałbym uzyskać bardziej realistyczny rezultat nie wiem może to kwestia materiałów, przy tym też prosiłbym o jakieś porady.

Z góry dzięki.

 

9f44f41dc6b37731.jpg

 

aae06c09d79b1b8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, powiem Ci tak: kiedyś też chciałem za wszelką cenę pokazać światu co stworzyłem i liczyłem na aplauz. Niestety, to forum mnie wyleczyło z tego sposobu myślenia( i dzięki Wam za to...). Otrzymałeś dużo porad, ale nie wyciągasz wniosków. Coś tam poprawiłeś, ale brniesz i wpadniesz we własne sidła. Reasumując: pkt.1 dach za duże gąsiory, dachówka ma za duże wgłębienie. pkt.2 kominy, dobre dla bloku mieszkaniowego, a nie dla domku(za duże i za dużo) pkt.3 rynny za daleko od elewacji( chyba że, masz zamiar jeszcze ten domocieplać? i wpuść je do ziemi... pkt.4 taras na który będziesz wchodził przez okno czy dzwiami wejściowymi(opcja mało praktyczna), to narazie tyle.... skup się na modelu, jak to dopracujesz( mam na myśli szczegóły jak parapety, klamki, uchwyty rynien, obróbki dachowe...)obiekt, wszyscy Ci pomogą zrobić resztę (wierz mi!)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności