Skocz do zawartości

[Blender] Short Animation: Orion Tear


floo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

może i ci panowie mieli jakiś pomysł na film, ale totalnie zawalili go kiepawą animacją postaci i latająca wszędzie kamerką... ech... postacie poruszają się jak lalki woskowe, zero mimiki, gesty są mało wyraźne... wszystko jest nuudne i bez smaku.

totalnie skopanym pomysłem jest kręcenie wszystkiego jednym shotem i to fisheyem. ażsię prosi o dobre cięcia, dalekie kadry i bardziej swobodną i spokojniejszą jazdę.

 

rendering też leży. owszem zdaję sobie sprawę, że nie każdego stać na renderfarmę i poszaleć z GI ale można przecież chociaż trochę bardziej podrysować te tekstury, trochę lepiej zagrać światłem i odrobinę mocniej poszaleć z Afterkiem. porażką na całego zarówno animacji, jazdy kamery jak i renderingu i kompo to scenka w śniegu. Praktycznie ie widać, że koleś tnie linę (ot sobie machął gdzieś tam ręką), nie czuć klimatu śniegu (gdzie jakieś zmarznięcie czy śnieg na odzieży?) i nie widać właściwie o co chodzi.

 

fajnie, że ktoś tam próbuje robić animacje i chwała mu za to, że w Blenderze (moim zdaniem świetnym mapperem i skulpeterm zwłaszcza, że darmowy). ale jak ktoś chce się zabrać za shorta to powinien umieć animować (albo znaleźć animatora) albo chociaż renderować (lub znaleźć kogoś od renderingu) ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie ten rig robi na mnie wrazenie dobre - reszta niestety kwas... Mysle ze bardziej wynika to z faktu ze ludzie zajmujacy sie zawodowo 3d raczej nie korzystaja z Blendera, bo doba ma tylko 24 godziny, klient placi i wymaga a jeszcze wypaaloby miec jakies swoje zycie poza praca. Ma spore groo fanow ale to nie zmienia faktu ze jednak stanowi takiego GIMPa w swiecie 3d - moze i mozna, tylko po co sie szarpac z alternatywami..? Z calego open source przemawia do mnie tylko FF i Wings3d - reszta jakas taka... Jak ta animacja z watku - sztywna i niedopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności