Skocz do zawartości

animacja 2d: Hide&Seek


stHEAD

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj zanim obejrzysz :P :

Zaznaczam odrazu, ze jest to moja pierwsza animacja rysowana pokladkowo a nie złozona ze slajdów albo zdjęć. Celem tej animacji było jako takie połączenie animacji z komiksem. Po wykonaniu tego projektu [jest to moja praca dyplomowa na zakonczenie liceum] mam wrazenie ze moze byc troche nie logiczny fabularnie i wprawiac w "lekki" chaos szczegolnie na koncu, ale zaznaczylem juz ze to moja pierwsza animacja i nie wiedzialem jak zmiescic jakis watek kryminalny w 5 minutach :P. Czekam na komentarze.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=V6cPA1R1vxU

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo fajna animacja, podoba mi się kreska i taki maxpayne'owy klimat. około 3:30 pojawiają się dwa napisy na dole które są za małe żeby być czytelne ale to tylko na youtube.. zakończenie jak pisałeś trochę nieczytelne ale gazeta na końcu wszystko wyjaśnia, więc luz :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Kawał rzetelnej roboty. Oczywiście zawsze można się czepiać, ale już za samą robociznę masz u mnie duży bonus. Ale klimat jest ok, faktycznie Max Payne'owy. Bohater nieco mi przypomina Logana (Wolverine).

Napisz, co na to profesorowie w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za komentarze. :D

 

mort - te napisy to "już pora" i "idziemy" na youtubowej jakosci ich nie widac. to fakt.

Sebastian Ozga - wydawało mi sie ze da rade wszystko przeczytać. no ale ja sprawdzalem to tylko na sobie wiec bardzo prawdopodobne ze pamietalem teksty po prostu :D

skocu - zanimowany komiks - o to wlasnie chodzilo :) no ale widzialem tu tylko wątki animacja 3d i 2d wiec nie chcialem sie wybijac :P

Shogun 3D - to pewnie przez te obfite bokobrody :P. Wiec nauczyciele sie nie znaja w ogole na animacji wiec nie mieli zadnych pytan i postawili mi 6 z obrony dyplomu ale ich ocena nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się klimat i rewelacyjna krecha, widać że pod koniec termin lekko przycisnął i nie było czasu żeby klatek więcej posiekać ale wybrnąłeś ;]

Fabuła niezbyt wnikliwa przyznam ale nie czepiam się bo faktycznie ciężko w 5 minutach zmieścić i wyłożyć skomplikowaną intrygę. Co do "lekkiego chaosu" to racja, pierwsze 3.30 czytelne i zacne jak trza, ale później zaczyna się sypać. Jak na pierwszy animokomiks to git, byle więcej takich bo smykałkę masz. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no , co to za liceum ze takie projekty sie robi na ..prace dyplomową? kurcze, za moich czasów to poprostu sie zdawało mature i wsio.

 

ale animacja wypas, bardzo fajnie zrobiona, i prosba do Ciebie - opisz jak to robiłeś, może making of to troche za dużo powiedziane, ale opisz przynajmniej jak zanimowałeś postać w jednej scenie, tylko nie same ogóły ale dokładnie, ... no oczywiście to tylko prośba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tomdv - dziękuje. Wydaje mi się, że na komfort oglądania duży wpływ wywiera muzyka. Może wyłącz dźwięk to sam sie przekonasz ;) . Wiem, że osobiście nie lubię oglądać animacji w których brak spójności chociażby kreski we wszystkich scenach. tutaj starałam sie utrzymać animacje w jednym stylu i wydaje mi sie, ze mi sie udało :)

 

Asdef - dzięki :) mam zamiar popracować nad promocją tego typu animacji :P

 

polon - o człowieku, ale dałeś mi misje :P .Szczerze to już wcześniej bym Ci odpowiedział ale nie chciałem ponownie otwierać folderu "animacja" bo miałem go już po prostu dość. Ale nie ma co się tłumaczyć, przejdę do rzeczy:

 

 

scena która zaczyna sie 0:16 a kończy 0:26

 

Zrobiłem tło, które było najpierw modelem 3D pokoju który sobie poukładałem z klocków w programie Google SketchUp.

 

[tu będzie zdjęcie modelu 3D - kiedy zrobię następnego edita]

 

Kiedy miałem już tło to wrzuciłem je do Photoshopa i zacząłem kolorować i dodawać szczegóły typu kontakt na ścianie.

 

[zdjęcie]

 

Po pokolorowaniu obrazka miałem taki trochę mdławy rysuneczek nie pasujący do mojej kreski w postaciach więc potraktowałem go kilkoma filtrami. Przede wszystkim Poster Edges i Watercolor. Te dwa filtry w połączeniu dały mi pożądany efekt.

 

[zdjęcie]

 

No i teraz trzeba było przejść do nakładania na to animacji. A tutaj to banał: ustawiłem aparat mniej więcej na odpowiedniej wysokości i poprosiłem żeby dziewczyna cykała mi zdjęcia jak idę. W ten sposób metodą prób i błędów otrzymałem zdjęcia które mnie interesują.

 

[zdjęcie]

 

każde ze zdjęć otrzymało czerwony kontur na osobnej warstwie a background zamieniłem na wcześniej otrzymane tło. Tutaj musiałem manipulować trochę tymi konturami, żeby wszystko spasować ze sobą, ale miałem już klatki do jednej sceny, tyle że same kontury.

 

[zdjęcie]

 

Jak miałem już wszystkie klatki, mogłem je przerzucić do osobnego folderu, ładnie poukładać, ponazywać odpowiednio, żeby mi sie nie chrzaniło. Następnie brałem z tego folderu pierwszy plik o nazwie "a1" i wrzucałem w Photoshopa. Kolorowanie było zupełnie mono, gacie czerwone, skarpetki szare, skóra skórzasta, bez półtonów, szkoda mi było czasu. Na kolor nakładałem cień, używałem praktycznie tylko jednego brusha ale nie pamiętam skąd go wytrzasnąłem. Kiedy miałem taką postać najczęściej była potrzeba, żeby pobawić sie saturation itp. To było wszystko tylko że takich sekwencji to ok. 600 razy powtarzałem. Sam montaż to było ustawianie klatek koło siebie i dopasowywanie czasu ich trwania. Zrobiłem jeszcze takie małe oszustwo które dawało mi bardziej płynny ruch pomimo niewielkiej ilości klatek na sekundę. Mianowicie klatki nakładały sie na siebie - jedna przenikała w drugą. Ot cały sekret :)

 

Jeżeli jakieś pytania albo niejasności to mówcie, poprawie w następnym edicie i wrzucę graficzki, żeby to zobrazować.

 

PS. A jeżeli chodzi o liceum, to jest to Liceum Plastyczne w Szczecinie im. Constantina Brancussi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności