Skocz do zawartości

scena 3d: Stachu's Garage


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wpadłem sobie na taki pomysł zeby zebrać parę moich ostatnich modeli tak w jedno miejsce no i zrobiłem sobie taki garaz. chciałbym prosić o jakieś rady dotyczace oświetlenia bo ostatnio duzo nad tym siedze i chciałbym zeby wygladało fotorealistycznie, a totaj niebardzo realistyki czyć :P

692eaf11f814ce08.jpg

Stachu-s-Garage-82446264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak chcesz miekkie odbicia na lakierze i szybach, zrob material z shellackiem. Ja bym zrezygnowalbym z tego oswietlenia - dodalbym okna w suficie i wpuscil troche dziennego swiatla:) ale zrobisz jak uwazasz... w ogole daj to do wipa lepiej:) pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo sie znam jeszcze na modelowaniu i renderach ale jedno troche razi to ze 6 fajnych autek stoi w takim a nie innym garazu ok ale jednak jak kogos stac na takie auta to mysle ze zrobilby ten garaz troche szerszy tak zeby nie trzeba bylo wystawiac 5 aut zeby wyjechac tym na koncu tylko zeby kazdym dalo sie wyjechac niezaleznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti->tia, aa jest włączone ale światło vray light takie 100% białe ze wlasnie robi takie coś ;x

JohnZi->no tez tak myślałem ale chciałem podwyższyć poprzeczkę i zrobić render w nocy z lampami. niewiem własnie jak to zrobić zeby były ostre ale zeby nie drapały tak w oczy

chodzi mi o cos takiego -> d0891fd654833510.jpg

 

KonradOZ-> hehe wiem, własnie specjalnie tak zrobiłem zeby nie byly to jakieś nunde biale magazyny tylko jakiś stary drewniany garaż tak zeby klimatycznie bylo :)

 

no i mozna poprosić jakiegoś modera zeby przeniósl to do wipów? bo juz bezsensu zakaładac nowy watek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta no co ja bym zrobil... światla iesami bym zalatwil i do tego kilka pasów rendera: shadows, ao, refleks, difuse etc, przesiedzial z 15 min na mixowaniu w ae/ps i bylo by piknie, na teraz to tak no ble :P ale nie jest zle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnZi: Te są lepsze :).

Stachu, te koncepty z DA i wszystkie digital arty są ładne, ale jakoś dziwnie się nie komponują. Asfalt wygląda jak by to było linoleum, chyba nie o to Ci chodziło (bump jest konieczny). Oświetlenie wygląda jakoś dziwnie, w jednym miejscu za jasno, wali po oczach. Moim zdaniem powinieneś dać coś delikatniejszego i dodać więcej detalu w postaci kół, może reklam (zastanów się jaki chcesz uzyskać klimat, zdaje się że chciałeś stworzyć coś na wzór targów motoryzacyjnych), nie może być pustki. Swoją drogą, dobry pomysł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady ;) bielo-> dobry pomysł, własnie coś w tym stylu, tyle ze nie targi tylko taki garaż kolekcjonerski (tak jak tu->>JayLenoGarage2.jpg

co do wielkości wydaje mi sie ze nie jest za mały bo juz widziałem takie gdzie rzne ferrari lambo zondy itp były zamkniete w jednym pomieszczeniu prawie ze stkające sie zdezakami ;p co do asfaltu to jest bump (trzeba sie przyjżec) bo bez niego to juz w ogóle tatalna płaszczyzna jest. jak bede miał dostęp do kompa to napewno postaram sie zastosować do tych rad i pokaze wtedy update. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak dla mnie w porownaniu z pierwszym renderem znacznie lepiej. Samochody juz sie tak nie swieca. Jednak wnetrze garazu wyglada malo realistycznie. Popracuj nad texturami. Moze lepiej bedzie zrezygnowac z drewnianego otoczenia na rzecz betonu? Podloge tez moznaby dopracowac.

 

Czy te zdjecia na scianach to koniecznosc? Moze lepiej byloby dac same loga producentow jakos landie wykonane zamiast tych wszystkich fotek. Ale jesli juz sie bardzo upierasz by je zostawic, to pytanie co tam robi fotka deloriana? Moim zdaniem lepiej by bylo jakbys umiescil w ramach zdjecia samochodw ktore masz w garazu.

 

Moglbys jeszcze nieco pokombinowac z usawieniami tych aut w garazu, bo np tam z prawej w koncu nie wiadomo co to za auto jest. Tak samo unikalbym filarow przeslaniajacych auta w koncu masz je wyeksponowac, a nie pozastawiac jakimis dreanianymi filarami.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

wiesz tak sobie patrze i myślę, a może by tak z tych desek i brązów wyjść na jakiś modern styl garażu. Bo tak, masz tu fajne wypasione furki które świetnie by wyglądały w jakimś zimnym kolorze (przynajmniej tak mi sie wydaje). Nie zrozum mnie źle, ale wygląda to jak by wszytko działo sie w jakiejś szopie z Wąchocka ;)

Pokombinuj coś z większą przestrzenią, dodaj trochę światła dziennego lub innego, ciekawszego od tego co tutaj.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności