Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój Gościnny


PKextreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem projektowac sobie taki maly salonik no i głownym moim problemem jest to ze nie umiem zrobic materialu granitu na sciane. tak to wygląda f2cf4659dbc3656d.jpg

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi (acha no i jak narazie pusto to wiem :P:P)

to prosze o kommenty :) No i przepraszam za nie obecność przez tak długi czas ale mysle ze zrobilem tam jakieś postepy :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witaj. wiec ja niejestem tam jakims pro wiec za bardzo z moim zdaniem sie nielicz bo jest wielu lepszych ode mnie (jak narazie:P wiem ze skromny jestem :P):

 

-ta lawa czy cos takiego. ma material paneli i dziwnie to wyglada i jest bardzo niska

- meble tez maja material paneli, dla mnie dziwne troche :P

-ladny material kanapy :)

- co to za boxik w rogu ? to jakas dzwiekoszczelna szyba ? widze pusto tam i odbicia sa tylko. albo to takie dziwne lustro.

-dziwny material na scianie :P

 

pozdrowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie lawa piekna :) fajna taka niska.

Granit na scianach? pierwszy raz slysze, lepsza jakas farba. Ta szafa po lewej moglaby byc troszke wyzsza (kwestia gustu). Dorob moze jakies lampy jeszcze i zmniejsz odbicia (lub je rozmyj) na szybach.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze teraz sie projekcik bardziej spodoba bo zmodyfikowany troche i nie wiem czy dobrze go umieszczam czy nie bo mylałem zeby go dac juz do Finalrender ale jeszcze poczekam: Fornt

259bb50e14edd8cd.jpg

 

 

i Tak Ogólnie

 

6731bc209dfe76de.jpg

 

a to wersja orginalna tub:P:P

6a9557da0bd8634c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, też nie jestem pro, ale jesli widze błębdy jakies, to pozwól że też sie wypowiem:) Na renderze nr 2 9 pierwszym z tą a'la ceglaną scianą) za duże odbicia na szafkach chyba (widac to na tej wyższej, na lewej sciance), na renderze z telewizorem, sprzętem i mebelkami kanapa po prawej stoi zaraz przy szafce z szufladami, co uniemozliwia ich otwieranie, zmien troche ustawienie:) a tak ogólnie: bardzo mi sie podoba, nie znam sie na interiorach, niedługo moze zaczne cos dłubac jak bedzie troche czasu.

 

Pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze teraz mam nadzieje że jest Ok i mam jeszcze jedno pytanko co zmienjszyc zeby panele na podłodze po prawej stronie sie tak nie "swieciły" bo sie z tym mecze i nie wiem co zrobic i jakie paramtery zwikeszyc zeby poprawic jakosc renderu ??

3633a98e128f49bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej już:) duzo lepiej. Jeszcze tylko jadna uwaga: od kanapy i fotela do ławy piwinno byc troche wiecej miejsca na nogi i do wejscia, by na nich usiasc. Sam miałem z tym problemy na studiach, wiec jestem przeczulony:) niestety z podłogą i tymi ustawieniami wszystkimi Ci nie pomoge, bo sie nie znam na tym;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem mapowanie jest dobre ;/ siatka tez ale jutro naprawie a raczej obadam co jest nie tak bo tak siedze cały dzien w maxie i cos robie:P i sie mecze z ustawieniami wolałbym zeby robilo sie to 2h zamiast 42m ale zeby bylo bardziej realistyczne nie wiem co podciągnąć za obcje zeby nie popsuc w jakis sposób pomóżcie a jutro update jakiegos stojaka na płyty itp:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, teraz daje rade:) tylko tak jak mówią wyżej z tym narożnikiem pomieszczenia popracowac i tymi ustawieniami sie pobawic i bedzie ładno:) czekam na updaty, obserwuję:)

 

Pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, choć strasznie dziwnie wygląda biała "gąbka" na kanapach :)

 

Jednego nie umiem zrozumieć... jak to mogło się renderować tak wiele czasu :| Działasz na Duronie 800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ja mam 2xcore duo 2,7GhZ 2gb ram fajny komp na a sie tyle renderowalo bo fesst długo mi sie renderują te szklane szawki no ok dodam cos tam jeszcze :P:P ale jak bedzie czas bo teraz znow praca:P:P ale obiecuje ze jakos na dniach dam update:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie material a tym czajniku wyszedl.... jakie paramtery dla niego dales i w czym renderujesz bo moze nie doczytalem... :-) ale zamiast tego czajnika dal bym lepiej jakas 'filizaneczke' tj. pojemnik na cukier z cukrem i lyzeczka albo cos... bo ten czajnik fakt ladnie, ale jest oklepany i robisz go bez najwiekszych problemow w maxie - chyba wiesz o co chodzi.... zrob cos swojego bo naprawde fajnie wyglada to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k_gabra - po renderze widać że to V-Ray :) a po 2. To nie żaden super materiał na czajniku, tylko zwykłe pełne odbicie. A wyszło fajnie ponieważ czajnik odbija całe otoczenie które ładnie się komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przedostanie update tylko powiedzcie mi co mam zrobic zeby mi te panele w jednym miejscu nie wyglądaly chodzby woda za duze refrection czy jak?? bo nie czaje ??

a92bee2791a1574e.jpg i czy sie podoba?(swiatło Ies zmniejsze bo sie przejarało:P:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wyglada jak woda to raczej przyczyna bump mapy i duzego odbicia a co do iesow to zmniejszajac ich wartosc, przyblizajac do sciany, ale ogolnie takie parametry sa juz zapisane w iesie i mozna je jedynie zmodyfikowac uzywajac ies generatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość bump daj mniejszą, reflect zmniejsz, refl. glossiness daj mniejszy wygląda tak jak być miał około 0,9 daj 0,75. brdf jak masz na phong do daj na blinn. moc IES zmniejsz.

Materiał stolika już jest dużo lepszy i takie ustawianie ogolnie możesz dać na parkiet.

 

bump może być na materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poka nastawy materialu i mapy bo takie fale to wychodza jak ustawisz bump i refl z glos wysokim

Ale to perfidnie wyglada jak bump mapa :]

capo spoko jest ok ale lepiej chyba pomoc niz nabijac bez sensu posty :]

(+)

Nie ma za co przepraszac :)

peace!

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anna.g

Bardzo podoba mi się ta wersja ciemna salonu, ale ja bym ściany zrobiła w kamieni i mam 2 pomysły.

W firmie **** ******** w Warszawie widziałam wczoraj dwa materiały, które byłyby rewelacyjne: Meteorus w szczotce, to jest taki czarny kamień z rubinami i granatami, który będzie odbijał światło i wtedy te kamyki świecą na bordowo i zielono, na ścianach wg mnie wyglądałby rewelacyjnie. I widziałam wczoraj kamień Kozmus w satynie, czarno-brązowy z delikatnie świecącymi mikami. Przy takim projekcie - rewelacja.

Edytowane przez piksar
to nie jest miejsce na reklamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia gustu ale kompletnie nie podoba mi się kanapa. Czarna kanapa z białym siedzeniem ? I to jakieś dziwne zagłębienia... Ten czajniczek na stole też taki na siłe wsadzony i brakuje mi czegoś w lewej części pokoju ale to najmniej istotne.... ALe OGÓLNIE NA PLUS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności