Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford Ka


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem zabrac sie za modelowanie samochodu. Będzie to dopiero mój drugi model, nigdy takiego typu rzeczy nie robiłem. Na razie dużo nie mam, chciałem zapytac, czy siatka jest dobrze rozłozona? macie moze jakies inne pomysły jak rozłożyc siatke na tym aucie? Wybrałem akurat Forda Ka, ponieważ kształt jest kształem jednym z prostrzych, jakie znalazłem. Jezeli macie jakies propozycje co do siatki, to byłbym baaardzo wdzięczny jeślibyscie pomogli:) oto obrazki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

znawca tez nie jestem, ale staraj sie omijac trojkatow podczas modelowania... a i taka rada ode mnie, szyby staraj sie przecinac jedynie jednym cut'em, tzn pociagnij go przez calosc, tak zeby szyba przednia tak jak i tylnia byla zlozona z 4rech kwadratow... siatka rzeczywiscie zbyt geta, na poczatku staraj sie zrobic ja bardzo prostą i rzadka, poznie udoskonalaj... a i wygodnie jest robic cala bryle a pozniej dopiero ja ciac i udoskonalac poszczegolne elementy - bynajmniej ja tak robie...

 

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Zacząłem cos robic z tyłem, na razie chciałem tylko zaznaczyc linie tego bagażnika i pokazac ogólną bryłę. Jak myslicie? moze byc? cos razi w oczy co do ogólniego kształtu? wydaje mi sie że cos jest z krawędziami dachu nie tak, za ostre;/ alete blueprinty jakies kiepski, bo są pewne czasem dosc spore niedociągłosci według mnie..;/ ocencie sami, zaznaczcie jeżeli cos widziecie nie tak:) thank's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, wazne ze jakos powoli ruszasz do przodu, poczatki zawsze sa trudne, tutaj masz przykladowo (fakt ze innego auta) jak moja siatka z czasem sie ubogacala....

 

1. 24232885bo6.th.jpg 11lh6.th.jpg

 

2.70720707ux1.th.jpg 22om5.th.jpg22yt3.th.jpg22yt3.th.jpg

 

3. 87864984od7.th.jpg 33hv3.th.jpg

 

teoretycznie robiac kazde kolejne auto bede staral sie trzymac mniej wiecej podobienstwa tej siatki....

 

a i gdybys mial niewyrazne blueprinty, to http://max3d.pl/forum/showthread.php?p=648972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok:) dzieki chłopaki za rade:) bardzo przydatne, na pewno skorzystam:)

k_gabra: thank's za przykłady, rozumiem teraz sens:)

Homa: też sposób

JW_2305: heh, trudno sie dziwic jak sie widzi prace innych:) chce byc się tak wprawnym jak Oni;)

 

Poprawie sie;) jeszcze raz dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności