Skocz do zawartości

Mam pytania!


Gość madmix

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, kilka pytań i proszę o odpowiedzi:

 

1. Czy grafik komputerowy musi być uzdolniony plastycznie?

2. Czy grafik komputerowy tworzy efekty do np filmów?

3. Jaką pracę może wykonywać grafik komputerowy?

4. Jakie programy dla grafika komputerowego?

5. Może ktoś ulepszyć mój avatar bo ja jeszcze w to sie nie bawiłem a mój avatarek wygląda jak po wojnie :D.

 

Pozdrawiam, z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Grafik komputerowy nie musi być uzdolniony plastycznie.

2. Grafik komputerowy tworzy efekty do np filmów.

3. Grafik komputerowy może wykonywać grafikę komputerową.

4. Programy do grafiki komputerowej.

5. Nie może.

 

Jakie pytania takie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, ale przyda sie zeby odroznil kwadrat od kola

2. Grafik tworzy wszelkiego rodzaju efekty. Nawet jak sie wywala na chodniku, powinno to byc efektowne.

3. np uklada grafiki pracy, spotkan itp

4. No jak to jakie? Graficzne programy... no... komputerowe oczywiscie

5. Spoznilem sie... chociaz w sumie to nie chcialem tego robic.

 

wiecej takich ankiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, kilka pytań i proszę o odpowiedzi:

 

1. Czy grafik komputerowy musi być uzdolniony plastycznie?

2. Czy grafik komputerowy tworzy efekty do np filmów?

3. Jaką pracę może wykonywać grafik komputerowy?

4. Jakie programy dla grafika komputerowego?

5. Może ktoś ulepszyć mój avatar bo ja jeszcze w to sie nie bawiłem a mój avatarek wygląda jak po wojnie :D.

 

Pozdrawiam, z góry dziękuje!

 

Padłeś ofiarą tzw. Zespołu Zbiorowej Nadaktywności Dobrego Humoru (w skrócie syndrom ZZNDH - według nomenklatury psychiatrycznej), który często się tutaj zdarza z bliżej nie określonych powodów. Zwykle należy w tej sprawie skontaktować z moderatorem - chyba że moderator również padł ofiarą zespołu ZZNDH. Wtedy należy po prostu zachować spokój. Można też rozważyć zadawanie mniej śmiesznych pytań, ale nie jest konieczne.

 

Ponieważ osobiście jestem dziedzicznie pozbawiony poczucia humoru, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

1. Grafik komputerowy to pojemny termin. W istocie nie ma czegoś takiego, podobnie jak nie ma kogoś takiego jak informatyk.

 

Istnieją specjalizacje, w których zdolności plastyczne, umiejętność ręcznego malowania itp. są kluczowe, ale są też takie, w których nie mają większego znaczenia, chociaż ogólne obycie z zagadnieniami estetyki nigdy nie zawadzi nie tylko u grafika komputerowego...

 

Dla przykładu modeler, czyli ktoś, kto tworzy obiekty 3d powinien być sprawnym grafikiem, podobnie jak kompozytor (osoba składająca finalny obraz z dostarczonych jej części), malarz tekstur, podmalówek etc.

 

2. Tak, niektórzy graficy komputerowi, zajmują się tworzeniem efektów do filmów. To pytanie wiąże się zresztą z poprzednim, bo efekty filmowe wymagają, poza ludźmi o typowo artystycznych uzdolnieniach, kierowników technicznych. tzw. TD (technical director), którzy odpowiadają za techniczną stronę przedsięwzięcia. Jakość ich pracy ma znaczenie przynajmniej takie same, jak jakość plastyków.

 

3. Wachlarz możliwości dla grafika komputerowego zaczyna się od składu druku, przygotowywania materiałów graficznych, animacji i grafiki na potrzeby internetu, przez wizualizacje architektoniczne i na potrzeby projektowania przemysłowego, po przemysł gier komputerowych w których każdy element został przecież przez kogoś stworzony, aż po kinematografię - tę dużą - czyli efekty i filmy animowane - i tę małą - czyli reklama, oprawa telewizyjna itd.

 

Pewnie jest tego więcej, ale jak widzisz jest co wymieniać.

 

4. Programów graficznych jest od groma, i łatwiej by było gdybyś określił, co Cię dokładnie interesuje. Są programy od obróbki zdjęć, do grafiki wektorowej (myśl flesh - czyli animacje w internecie, choć to nie do końca prawda), są oczywiście programy do tworzenia grafiki przestrzennej, niektóre są wszechstronne, inne specjalizują się tylko w jednym zagadnieniu, jak modelowania, animacja, symulacje fizyczne, renderowanie. Temat rzeka.

 

5. Sam z avatarem lepiej byś nie trafił, teraz nikt nie przeoczy Twoich pytań ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej.......

1. Czy grafik komputerowy musi być uzdolniony plastycznie?

2. Czy grafik komputerowy tworzy efekty do np filmów?

3. Jaką pracę może wykonywać grafik komputerowy?

4. Jakie programy dla grafika komputerowego?

5. Może ktoś ulepszyć mój avatar bo ja jeszcze w to sie nie bawiłem a mój avatarek wygląda jak po wojnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności