Skocz do zawartości

scena 3d kuchnia , brazil rs


art

Rekomendowane odpowiedzi

scena jest juz prawie skonczona , wszelkie uwagi mile widziane , jest to moja druga praca w maxie wiec prosze o wyrozumialosc :)) , render trwal 2H 10 min w brazilu 1.00 , bounces na 2 oczywiscie , pierwszy raz jak cchialem zrenderowac brazilem to trwalo 25 godzin w 800 na 600 to jest 1024 . 1600 na 1200 rowniez mam 4h 27 ale ma ponad 1 mb wiec nie wejdzie , cholera ta kompresja niszczy wszystkie detale.

 

dzieki za uwagi art

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a zyrandole to na jakiejs nitce wisza?

proporcje szafek do krzesel,stolu i pozostalych detali odbiegaja od siebie

wyobrazasz sobie biegac od zlewu do kuchenki jakies 7m?

od strony podworka patrzac w okna widac scianki szafek,moze wypadaloby okna zakonczyc powyzej blatu?

to narazie tyle

milej pracy:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

architektura to pewnie ostatnia rzecz na jakiej sie znam,ale moja siostra ,kompletna laiczka w tch sprawach stwierdzila,ze z proporcjami to tu ktos pokrecil

 

a tak poza tym akdsn powiedz jaka jest roznica miedzy aksonometria a perspektywa?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro operujesz takim slownictwem to uzywaj go wiedzac co dany wyraz oznacza :P

akdsn wstydzisz sie tak na forum? :]

ciekawa jestem co maja filmy do proporcji..za liliputa sie nie uwazam,ale dobre proporcje to juz zboczenie zawodowe ,hehe,wybacz:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn: \"pani\" ????? Ludzie, zaznaczajcie sobie gdzies, zescie kobiety! ;)

 

Nie wiem czy ktos o tym mowil, ale pomijajac niezgodnosc w perpektywie kuchnia-\"pole\" to wnetrze wygladaloby lepiej, gdyby lepiej je oswietlic. W taki dzien jaki jest za oknem kuchnia powinna tonac w swietle! I co to w ogole za ostry cien na tym blacie? :) Zeby chociaz byl zgodny z tym cieniem na sniegu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwe te okna, przy tak ladnym - zimowym krajobrazie, swiatlo powinno intensywne \"wlewac\" sie przez okna. Wnetrze jakies, takie - nowobogackie. Zalatuje tu bezgusciem i tandeta...

O! chromy garnkow ladnie wyszly!

Nastepny projekt kuchni zrob lepiej na podstawie jakiegos katalogu wnetrzarskiego, czasem sa tam piekne wnetrza - polecam!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele bledow juz zostalo wymienionych ja dodam jeszcze jeden :)

to zielone po prawej stronie jakos tak dziwnie sie ucina jakby ktos to siekera odrabal, pozatym okna sa za wysokie a refleksy troche za duze

jezeli autor troche to dopracuje i da render z innego miejsca (tak zeby bylo widac sufit) i odpowiednia perspektywa to bedzie bardzo ladnie

btw proporcje stolu i krzesel tez mi nie pasuja

 

napisz jeszcze na czym to renderowales bo wyglada bardzo ladnie a czas zadziwiajaco krotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec okna sa duze bo to dom a nie mieszkanie , pomysl wnetrza jest z katalogu , jezeli chodzi o sufit to tak naprawde go nie ma , specjalnie go ucialem poniewaz z sufitem bylo ciemno a nie chcialem skylight podbijac za bardzo co spowalnie rendernig strasznie jak rowniez filtry diffiuse depth i specular. renderowalo sie dosc szybko powniewaz dalem dosc oszczednie parametry zeby wszylo dobrze a zebym czekac nie musial za dlugo , ktos tam wspomnial o tym zielonym czyms z prawej strony to tradycyjny angielski AGA cooker , aha i jeszcze parametry renderu mniej wiecjej tak : bounces na 2 , view rate 21 , sec rate 7 , image sampling max 1 min 1 , w scenie sa 3 swiatla jedno spoot na zewnatrz 50,000 fotonow i dwa omni w srodku , sky light 1,1 , reszta swaitel jest exclude zeby zasymulowac metal np piecyka , a teraz prosilbym o rady dotyczace kamery ustawilem ja tak zeby obejmowala jak najwiecej , ale nie za daleko zeby szczegoly nie uciekly aha mam athlona 2600 i 1050 ramu

 

pozdrowienia art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

hehe dlaczego tak wielu ludzi zawsze gada ze to ich pierwsza albo druga praca?

Przeciez od razu widac ze to nie jest druga twoja praca :D. No chyba ze sie myle i teraz ludzie, ktorzy zaczynaja sie bawic w maxie od razu wszystko umieja :) A moze sa bardzo utalentowani?

A tak w ogole to pracka mi sie bardzo podoba!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny zabieg psychologiczny. \"Uposledzamy sie\" na poczatku mowiac, ze to nasze poczatki, dzieki czemu liczymy na taryfe ulgowa, lub nawet wiecej - skoro to nasza pierwsza praca, to powinni mnie bardzo chwalic.

 

Trzeba sie przyzwyczaic i nie zwracac na to uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zmnielem kamaere , obnizylem ja , jak rowniez zmienilem ten backround z tylu bo wiekszosci sie nie podobal :))) , jak rowniez troche doswietlilem, na drugim doswietlilem bardziej tzn troche podbilem swiatlo , oraz o jakies 1 diffiuse depth dalem tez troszke wiecej fotonow , wiec oceniajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by hokr

czesc,

hehe dlaczego tak wielu ludzi zawsze gada ze to ich pierwsza albo druga praca?

Przeciez od razu widac ze to nie jest druga twoja praca :D. No chyba ze sie myle i teraz ludzie, ktorzy zaczynaja sie bawic w maxie od razu wszystko umieja :) A moze sa bardzo utalentowani?

A tak w ogole to pracka mi sie bardzo podoba!! Pozdrawiam.

 

 

Moze dlatego ze niektozy nie nazywaja `PRACA` swojego pierwszego boxa, moze dlatego ze niektozy najpierw sie ucza podstaw a nie wpadaja z g****m do galerii czekajac na oklaski.

 

Art sorry za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art troszke lepiej ale: przy tak wysokich oknach musisz miec kamere i jej target na tej samej wysokosci bo sypia sie piony, proponuje tak 160~180cm wysokosci i daj jakis realny obiektyw.

Dla mnie ciagle to wyglada jak kawalek podlogi z jedna sciana bez sufitu, nie czuc pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala, niźle daje po oczach :o JA bym zmienił kolorki, zmniejszył stopień odbijania się obiektów i pomniejszył trochę okna, bo tak na pierwszy rzut oka, to na pierwszym planie jest to co znajduje się za oknem, a nie wewnątrz. I jakoś tak pusto jest na tych ścianach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera jest teraz w perspektywie obnizona dorobilem sufit jak widac czas renderingu nie wzrosl za bardzo bo dalem oszczednie sky light i reszte parametrow , podkrecilem rowniez inne oswietlenie tak jak bylo w uwagach powyzej

 

dzieki za komentarze

 

dziekuje aksdn za rady na u2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to pomarudzę :)

- co to jest to zielone? wiem, wiem głupi jestem ale nie rozpoznaję tego czegoś po prawej.

- obniż mapę tła bo faktycznie dom się zapada :)

- czy takie okna są realne? tzn nei znam się na architekturze ale muszę przyznać takich GIGANTÓW w porównaniu do stołu itp dawno nie widziałem

- kolory sceny to niczym jak w tęczy, jak dla mnie trochę za dużo tego

 

A kąt kamery faktycznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze skonczylem , napiszcie co jeszcze moge poprawic to poprawie .

zamieszczam finalowy obraz :)) , zaxzalem juz robic nowa scene wiec wkrotce zamieszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności