Skocz do zawartości

Wiz 3D: biuro/ administracja


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam. aktualnie pracuje nad wizualizacja biura/ administracji. troche sobie ja juz klepie a nie mam za duzo czasu na jej skonczenie. prosilbym o pomoc, jakies komentarze, opinie, rady...

 

 

admin16iv0.th.jpg

 

 

 

ta po ps'ie (tylko dla testow)

 

admin16psuc9.th.png

 

 

 

 

co do oswietlenia to pracuje nad tym jeszcze.tam jest pod biurkiem ciemno ale zostalo to juz naprawione, tyle ze nie wyrenderowalem tego jeszcze bo troche to trwa a ze wzgledu na czas nie moge tego czesto renderowac bo mi go niestarczy a chcem zeby wyszlo w miare ladnie. szczerze mowiac nie jestem jak narazie zadowolony z wizki.

 

i tam mi cos nad lampa swieci xD..

 

zeby nie bylo pytan co to u gory tam robi to od razu pisze ze biuro jest na ostatnim pietrze biurowca w ktorym sie znajduje. wiec u gory jest kopula.

 

 

kwiatki tez zostaly juz wywalone bo nie pasuja tam :P

 

pozdrawiam i licze na rady jak i opinie :)

Edytowane przez heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a co tam z audi? ;) te ściany mają być takiego koloru? jak chcesz białe to daj override material z białym materiałem. wg. mnie taka podłoga nie pasuje do biura. robisz vray sunem? jak nie to spróbuj go + physical camera. powinny być fajniejsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor w porządku, tylko meble do kitu, jakieś takie liche no i nie pasuje ta kanapa do nich.

Parkiet też jakoś nie z tej bajki. Może popracuj nad tym, chyba że to dla jakiegoś inwestorka, co se tak wymyslił :P

Edytowane przez Neiraa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypowiem się :) z grubsza

- bump na podłodze za mocny,

- kanapa za bardzo odbija,

- biurka dla odmiany chyba zbyt matowe,

- materiał monitorów...

...modeli się nie będę czepiał bo jak rozumiem projekt nie Twój nie mniej Neiraa ma racje.

Wersja przed retusze do mnie bardziej dociera :).

 

Ps. Tu miało być coś o kuchni, ale zapomniałem...:] hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede powtarzal poprzednikow bo to mija sie z celem... ale nie moge rozgrysc tego jak ktos siedzacy bedzie korzystal z 2 monitorow naraz... i material na nogach tego stolika przed kanapa nie powinien byc obrocony o 90st? bo sloje sie rozkladaja poziomo a raczej produkuje sie tak zeby byly pionowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te okna są otwarte, to jedno z nich powinno się otwierać odwrotnie.

Cokół w szafce (regale) jest za niski

Bardzo słabo widać verticale.

 

No i kilka punktów się zapaliło w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wlasnie meble podobaja... nie wiem czemu wiekszosci sie nie podobaja... troche kancaste na lukach ale fajne... tylko material drzwi jeszcze do poprawki...

 

edit1: a to praca na konkurs jest?

Edytowane przez The MiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :P na taki jeden malutki :P dlatego musze sie troche postarac. dzieki za komenty.

 

co do okien to wszystkie sa zamkniete. musze usunac przepalenie bo jest zbyt duze.

 

ile powinien miec cokol ? to to takie pod pierwsza szuflada ? ma chyba 5 cm z tego co pamietam. to i tak chyba duzo.

 

co nie tak jest w materiale drzwi bo nie weim :P

 

a meble takie jakies kanciaste ale mi sie podobaja osobiscie.

 

a co do monitorow to uwazacie ze za duzo ? ja osobiscie bym chcial miec dwa :P

 

dzis kolejny render mam nadzieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi wygladaja jakby byly prazkowane... moim zdaniem wrzuc w drzwi jakies inne drewno bo to wyglada identycznie jak material regalu albo rozciagnij mapke na drzwiach...

 

edit1: i futryna powinna byc troche wyzsza bo skoro widac ja z lewej strony drzwi to minimalnie powinna byc widoczna nad drzwiami... przyjrzyj sie w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemialem troche czasu na bawienie sie ale i mialem male problemy z wyrenderowaniem sceny bo gdzies mi sie dostal raytrace w materialy a mam malo ramu i sie plul komp ze niemoze wyrenderwoac z powodu braku odpowiedniej ilosc ram. wiec niektore male materialy poszly sie kochac i bede musial znow je robic. tymczasem zmienilem troche drzwiczki do tej szafki:

 

 

admin18us0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. .mam problem ze zrobieniem reflexow na plytkach.. mecze sie i mecze i zrobic niemoge :/ ustawiam sobie glossines na 0.6 i wogole testuje a tu nic :/ wlaczam ior i sie bawie bo juz niewiem czym i dalej odbic nie mam :/ pomozcie :/

 

admin19wk4.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wartość (kolor) reflection i/lub reflection glossines

 

 

SPot3d mowi:

 

Reflection glossiness - controls the sharpness of reflections. A value of 1.0 means perfect mirror-like reflection; lower values produce blurry or glossy reflections. Use the Subdivs parameter below to control the quality of glossy reflections. Example

 

Edit:

Okno dalej masz źle osadzone, szyby w sufitowym oknie mają zbyt duże odbicia, zbyt mocne światło lub za wolna migawka w kamerze fizycznej

Edytowane przez mkeruj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest w miare ok. zmienialem, zmienialem az poszlo :P widac jakies tam lekkie odbicia :P jak zwykle zapomnialem o bumpie na meblach i podlodze. i o przekreceniu tej tekstury i zmianie tekstury kanapy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakies propozycje co bym mogl jeszcez dodac ? termin sie zbliza a chcialem jeszcze cos domodelowac a nie mam pomyslu zabardzo. chcialem dywan ale z vrayFUR'a niemoge bo za malo mam ramu, tak samo z hair&fur i particle'ow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro sie termin zbliza to dopracuj materialy... nogi od stolu leza kanapa kwiczy segregatory tez... pusto jest zaraz przed kamera a nic nie dodasz w to miejsce bo kadr zepsujesz... ja bym przestawil to biurko na oryginalne miejsce...

 

edit1: Jeeeezuuuu ale jestem wredny:P...

edit2: wez mi wyjasnij o co chodzi z tymi 2 monitorami na biurku nie bardzo czaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z tymi monitorami chodzi o to, ze nie jest okreslone jakie to jest biuro. i moze akurat na dwoch sie wygodniej bedzie pracowalo :)

 

musze klawiature zrobic a robienie kazdego przycisku to katorga :/ jest inny sposob ? czytalem ze z displejsa sie da ale nie mam mapy klawiatury :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ta stronke ale niejestem zwolennikiem uzywania czyjis materialow. moze i sproboje jak sie juz niebede wyrabial :) jak nieznajde na dispa klawiatury to biurko zostaje jak jest xD. robie wlasnie material stolika. tak wogole to go zmienilem :P pozniej render :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam. dzieki wielkie The MiM, jutro obroce to biurko :) tymczasem test stolika. samego stolika. zapomnialem dac bumpa lekkiego i noisa na metal.

 

to i tak sie na koniec w fotoszkapie podciagnie :)

 

nastepnym razem dam. teraz biurkami sie zajme :)

 

admin20wk3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, wezme to pod uwage. najpierw porobie materialy, mam nadzieje dzis kilka zrobie i renderek walne bo bede siedzial do upadlego :) jak starczy czasu to i wymodeluje na nowo bo tez mi sie niezabardzo podoba :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heaven powiedz mi jakie są założenia, wytyczne do tego konkursu, jeśli możesz.

Bo tu aż się rposi o jakieś odlotowe wykorzystanie tej kopuły, a toto wygląda i Ciebie jak najzwyklejsze, nudne biuro. Jak na konkurs to trzebaby poszalec nieco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale jezeli masz mało czasu, to nie wiem czy zdążyłbyś z tym.

Ja potraktowalabym tą kopułę jako punk centralny, meritum projektu, taki cukiereczek i na niej skupiła akcenty. Ona może wyznaczać przestrzeń, której szkoda marnować biurkami, tam jest piękne dzienne światło, więc tam właśnie wladowałabym kanapę, stolik kawowy i jakieś dizajnerskie pierdoły a całość lekko wydzieliła ażurową albo przeszkloną, półkolistą scianką. I generalnie coś co nawiązywałby do kopuły, niech przestrzen buira bedzie się 'kręcić' wokół niej. If you know what I mean :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kolejny upek. podpracowalem prawie wszystkie materialy juz. kanapa ma bugi. nie mam czasu juz jej poprawiac wiec wymodeluje w te miejsce krzesla jakies ladne.

 

teraz chyba ladniej wyglada :) a no i oswietleniem musze sie pobawic troszke.

 

admin23rj3.th.jpg

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm:) witam:)

 

Czy mi sie wydaje czy kwiatek po prawej stronie jest niebieski;>? Moze mam dziwny monitor ale tak to u mnie wyglada:) ogólnie bardzo dobrze, podoba mi sie, kurcze mam ochote wziac sie za jakies wnętrza:D

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak,

kanapa nadal psuje cala scene ;/ qrcze naprawde powinienes sie do niej lepiej przylozyc, poza tym krzesla maja zle proporcje (wysokosc siedziska), monitory to chyba 13' ? tez za male, no i ten stol po prawej..robi wrazenie jakby mial ze 3 metry.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc siedziska wydaje sie dosc dziwna ale w odniesieniu do calego biurka jest cacy... fakt faktem kanapa sie rozjezdza na oparciu... a co sie stalo miedzy drzwiczkami tego pierwszego biurka? cien - watpie...

 

 

edit: a dasz moze AO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. dam AO ale dopiero jak wszystkie testy zakoncze robic. wiec za 2 dni dopiero AO robie.

 

a co do tego na drzwiczkach to sie zastanawialem co to ale zapomnialem sprawdzic xD hehe.

 

moze wieczorem render dam jak zdaze zrobic jakis. walcze z oswietleniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności