Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: Kompjuter


Misic

Rekomendowane odpowiedzi

...a funkcje hide masz? Z tego co mi wiadomo, jak komp nie wyrabia, to się ukrywa niektóre obiekty i są one widoczne dopiero podczas renderowania.

 

Z tym monitorkiem ... weź zrob wyższą podstawke i ekran umieść wyżej ponad blatem biurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemka

 

Mi sie bardzo pracka podoba. Ten monitor jest chyba toroszke za kwadratowy. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Ale ogolnie prace oceniam na 9/10 Pracuj tak dalej!! Mysle ze zemiescisz rendery z texsturkami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

no ladnie idzie :)

ale radiator z wentylatorem jest do d..py przy takiej ilosci zeberek (malo) i takiej ich grubosci (za grube) on bardzo slabo odprowadzal by cieplo do tego ten mizerny wentylator :/

napisz jaki tam jest procek bo na athlona to szkoda takie cos zakladac bo by sie wieszla komp czesto.

co do klawy to nie masz ochoty zrobic jakiego Logitecha? bedzie to duzo lepiej wygladac ;), poza tym ta mi sie nie podoba :P

co do monitora to ta podstawka robi wrazenie jakby on byl na niej przyssany do blatu (strasznie mizerna)

jeszcze co do kabelkow do plyty (restet i reszta) to sa troche za grube i poskrecja je parami tzn. + i - LED skrec razem, masa i sygnal RESET razem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty Twojej pracy wygladaja bardzo dobrze - final coraz blizej i ciekawie sie zapowiada!

 

Pozdrawiam

P.S.

Gdyby jeszcze okladki ksiazek Heliona wygladaly jakos esetetycznie - eeeh od zawsze wiało nieudolnym, tandetnym, grafiko-podobnym szajsem z ich okladek. Widac nic sie nie zmienia proc cen... No coz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad teksturkami zacznę pracę za jakiś czas.

 

Hmmm... Szybko minal ten jakis czas :D a tak mowiac powaznie... fajnie wygladaja te ksiazki na polce.

Ten monitorek jest jakis taki... plaski, :D (chodzi mo o to ze ka obrazek wyglada) i jest chyba zbyt kwadratoy (tez jak obrazek...) no ale ogolnie jest :cool: cool :D

 

Pozdro!

KulexY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!!!! Widze!!! Ta ksiazka pierwsza od lewej na polce powinna miec inaczej nalozona texturke, albo odwroc ja bo ten znaczek (logo) jest na gorze a powinno byc na dole i jest odwrocone... a tak serio to masz te ksiazki?? bo to dosyc stare.. :D chyba ze masz maxa 2.5 :D *zartuje* :D:D

 

Pozdro!

Kulexy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, z tych książek (o Maxie) to ja się uczyłem :D Teraz poszły w kąt, ale kiedyś... to były czasy [lol2] Co do teksturki to poprawię, po prostu tego nie zauważyłem.

 

Trudno, żeby monitorek nie był płaski, jak to jest LCD [lol2] Jest grubszy, tylko takie ustawienie kamery sprawia, że jest cienki jak papier. I już go trochę poszerzyłem i poprawiłem, więc nie jest już taki kwadratowy. Radiator też poprawiłem, ale nie zamieszczam renderków, bo niewiele się zmieniło.

 

Widzisz t0m, a ja taki właśnie badziew mam :mad: A co do procka, to docelowo miał być Athlon, ale chyba zostanie niestety bubel (oczywiście ja do mam), czyli Duron 700 :(

 

Kulexy, szybko minął bo myślałem, że mi się bedzie trudniej zabrać do teksturek, ale na szczęście jakoś leci :)

 

P.S

Jak się wyrobię, to dzisiaj pod wieczór dam renderek oteksturowanej płyty głównej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nie wyrobię jednak :( Nie chcę się śpieszyć, bo ma to być dobrze wykonana robota, a nie byle co. A trochę się ludziska schodzi przy robieniu teksturki dla Mainboard\'a... jak dam render końcowy płytki to powiem dlaczego :D Myślę, że jutro trochę więcej posiedzę przy maxie, to skutkiem tego będzie jakiś apdejcik.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, dzięki wam jakoś to się wszystko kupy trzyma [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :) Po dłuuuuuugiej przerwie :P daję rendering jeszcze nie oteksturowanej do końca płytki głównej. Nie wygląda może jak karta grafiki Pussik, ale mnie się na chwilę obecną podoba :) Oceniajcie, chwalcie, gańcie i mówcie co jest nie tak, co zmienić itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie ale:

- brzydszego radiatora nie widzialem

- lopatki wentylatora do poprawy (takimi slabo i malo powietrza by zagarnial)

- jak juz napisano, zatrzaski pamieci powinny byc solidniejsze i zazwyczaj sa biale

- zlacze FDD ciagle nie poprawione ;)

- gniazda PCI, AGP powinny byc solidniejsze (grubsze i wyzsze)

- tekstura kondensatorow mam nadzieje testowa, a na gorz powinien byc wytloczony krzyzyk

- popraw obramowanie plyty, ten zolty kolor jest tylko na bokach podobnie zrob na kartach rozszezen

- tekstura plyty mi sie nie podoba

 

zajrzyj tutaj moze cos Ci to pomoze moja_plyta_glowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo widzę, że nie oszczędzasz na krytyce :) Dobrze, dobrze, co jest źle to trza poprawić, a w większości tego co napisąłeś jest sporo prawdy, ale z tymi gniazdami PCI, to przesadziłeś... serio masz takie wieżowce na płycie? Bo ja mam o połowę niższe i o połowe chudsze i uważam, że takie powinny zostać i zostaną.

 

Tekstura płyty? Wystarcza taka jaka jest, bo i tak wszystko będzie niebieskie [lol2] a poza tym, przy postawionej obok bocznej klapie i tak nie wiele tej tekstury będzie widać. Dzisiaj będzie renderek, ale bardzo późnym wieczorkiem.

 

A poza tym (broń Boże nie mówię tego złośliwie), u Ciebie na płycie wszystko jest nieproporcjonalne!!!! A tego wytłoczonego krzyżyka na kazdym z kondensatorów to dopatrzeć się nie mogłem. Ale resztę... resztę poprawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturka płytki niby ok... ale ten zielony kolor jest nierealistyczny i daj jakiś odblask (refect pasowałby)

Nie widać tam większości ścieżek (jak wiadomo ściezki na płytach glownych są tak gęsto upchane, że same mogą tworzyć texture).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są ścieżki Pussik, tylko te śmieszne namalowane białe linie, a ścieżki, teoretyczne ich nie ma, ale możnaby powiedzieć że są tak gęsto poukładane, że ich nie widać :) A poza tym mówię, że tego nie będzie widać na końcowym renderze! A po co mam sobie dodawać roboty i marnować czas, jak efektów i tak nie będzie widać na renderze. Nawet nie wiem, czy będzie widać te białe linie i już nad ich robieniem głęboko się zastanawiałem, a co dopiero ściezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra u mnie gniazda PCI, AGP sa troche za wysokie ale u Ciebie sa za niskie i jakies takie \"watle\" powinny byc solidniejsze szczegolnie jak patrze na te karty rozszerzen to gniazda mizernie wygladaja (napisz co to za karta ta w srodku bo jakos ogromnie wyglada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karty (tej środkowej), to zgubiłem proporcje, ale jeszcze ich nie skończyłem, bo musze te śmieszne napisy i kody kreskowe ponaklejać... złącza PCI i AGP poprawię, tzn. trochę powiększe, bo może faktycznie mizernie wygladają... ale niewiele, tak żeby się nie połamały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jes BUG :)

zakladam ze masz podobny stelarz na napedy co ja, wiec po bokach sa wyciete prostokaty a blacha jest zagieta do srodka, i na tych wypustach mozna klasc napedy. a u Ciebie kieszien HDD jest troche za nisko, tak jakby te blaszki wchodzily w kieszen.

 

daj jakis update bo czekam i czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeeest, wreszcie się do forum dopchałem!!! Przez jakiś tydzień nie chciała mi się wogóle stronka max3d.pl wczytać :o I teraz pierwszy raz od dłuższego czasu jestem. Za parę minut dam renderek próbny z oświetleniem i ocenicie co poprawić. Będzie on dosyć ciemny, gdyż chcę uzyskać właśnie taki efekt, żeby mniej było widać to co na zewnątrz, a bardziej szczegóły nad którymi tak pracowałem, czyli środek kompa. Z kolei następną przeszkodą jest jest klapa od obudowy, bo jest oparta o kompa i zasłania część wnętrzności, czego chciałbym, uniknąć więc PROSZĘ O JAKIEŚ SUGESTIE.

 

Oh Tooooom, Ty to masz oko :) Fucktycznie nie zauważyłem tego Buga z blaszkami :( Ale poprawi się :)

 

Jak zrobię render (jakieś 15 min.) to wkleję go na forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znowu miałem problemy z wejściem na forum :( Ale jakimś cudem jestem. No i mam obiecany renderek. 800/600 i w ciemnościach, ale chciałem pokazać efekt jaki chcę uzyskać. Może jutro dam renderek w większej rozdziałce, a dzisiaj to idę spać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, ale blache wykop ze sceny a fiolki zrob swiecace a nie ledwo sie jarzace (te wygladaja jakby dostawaly polowe potrzebnego pradu) no i morze jakis swiecacy wiatraczek?

i jeszcze te przeswity wokol napedow na przednim panelu, chyba nie powinno ich byc

i te kabelki od RST, PWR dalej mi sie nie podobaja, sa chyba za grube i ulozenie jakies takie \"sztywne\"

aha i jeszcze chcialbym zobaczyc sama plyte w osobnym renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... katod to tam wogóle nie ma [lol2] Nie robiłem jeszcze efektu glow, bo strasznie długo by mi render szedł, więc jest jak jest... to jest tylko zwykły light. render był jak mówiłem zrobiony na chybcika, więc jest jaki jest.

 

Co do prześwitów to się mocno nad nimi nagłówkowałem, czy powinny być czy nie. Wchodziły mi do głowy różne pomysły i między innymi zrobienie przezroczystej obudowy, ale zakończenia renderingu to bym się chyba nie doczekał :(

 

Render płytki i oświetlonego kompa z włączonymi cieniami będzie pod wieczór jak dobrze pójdzie. Qrcze, gdyby nie ta matura :mad:

 

Ehhhh... ale co poradzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, zapodaj zdjęcie swojego kompa :D

 

A ja dzisiaj nie daję żadnych zdjęć swojego kompa, bo z badziewiem nie będę się ujawniał. Jak będą jakieś znaczne i widoczne zmiany, to dam renderki... kiedy to będzie to nie mówię, bo ciężko u mnie z czasem, ale powiem, że następny post na pewno jakiś renderek bedzie miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 to sorry Misic za offtopic, ale nie ma rendera to nie ma co komentowac :)

 

no Master Kiełbaster bardzo ladny komp, napisz czy calosc jest Chieftec\'a czy tylko zasilacz i czy sam modding robiles czy fabrycznie to wszystko bylo zamontowane, i jeszcze napisz czy masz regulacje do tych wszystkich wentylatorow

 

to ja tez pokaze swoj (sorki za jakosc zdjec ale to z SonyEryka T300):

AMD Athlon 1,7 @ 2,0 // 256 DDR // Voodoo3 2000 // Seagate U6 40GB

 

z boku:

komp_bok01.jpg

 

Master Kiełbaster takie wiatraczki sobie spraw i bedzie super wygladac:

wiatrak.jpg

 

JESZCZE JEDNO ZDJECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... że tak spytam, dałeś mi model 3D czy zdjęcia kompa jaki stoi na Twoim biórku? Bo się już pogubiłem :P

 

Nie ma sprawy tom, nie miałem zbyt dobrych referków takich stuningowanych kompów, mimo że jest ich pełno w necie, a szukanie mi specjalnie nie wychodzi, to się wasze zdjątka przydadzą... więc to nie jest tak do końca offtopic :) Zmienie trochę light i postaram się o jakiś apdejcik. A narazie dzięki wielkie za wszystkie komentarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest modecom, zasilacz chiefteca. Jest to moje rękodzieło nieartystyczne, regulację kiedyś dorobię. Wiatraczków świecących chyba se nie sprawię :( prędzej kupię sobie kilka wiatraków 12 cm żeby było ciszej. Mój wiatrak własnręcznie zmodowany, oprócz tego, że nie jest przeżroczysty jest ydentyko :P :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci, że pysznie to wyglada :D Ile czasu zajął Ci modeling? Bo wygląda jak zdjęcie :)

 

I z tego co widzę, to dużo jeszcze pracy przede mną :( Wiecie może jak się robi efekt glow w Brazilu? Normalnie się dodaje w Video Post? Jak sprawdzić czy mam dobre ustawienia efektu bez uprzedniego renderowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kompjuterki macie...:)

 

MISIC, twój też wygląda bdb...Dobrze ci idzie...czekam z niecierpliwością na updaty

 

Nie moglem się powstrzymać, by nie pokazać swojego monitorka LCD (niestety mam go jedynie w 3 wymiarze...:( )

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo, ale to bardzo coolowe modele sceny. Nie wiem tylko dlaczego sie aż tak bardzo ciebie czepiają, np. klawiszy. To jest scena, gdzie będzie kilk obiektów i takie szczegóły nie bedą raczej widoczne (chyba, że w byczej rozdzielczości). Pussik robiła jedna karte i musiała wpakowac tyle szczegółów. Wyobraź sobie cała scene i modeluj to co bedzie najbardziej widoczne. Jeżeli twoim głównym zadaniem jest zdobywanie doświadczenia, to rób szczegółowo, ale jeżeli to tylko dla samej pracy to odpuść sobie.

 

PS: Wypadałoby poprawić texture pułki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5 :)

- jeden z przodu obudowy zasysajacy

- dwa w zasilaczu (zasysajacy i wysysajacy)

- na grafie

- i oczywiscie na procku

wszystkie to 12, zasilacz i procek z regulacja obrotow a reszta podlaczone na 5V zeby nie fuczaly :D

 

Misic kiedy jakis update bedzie?? bo juz chyba z 2 miechy nic sie nie pokazalo nowego, no chyba ze sie jeszcze renderuje to poczekamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności