Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Bolid F1 ING Renault


Kimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dość dawno nic nie wrzucałem na forum. Oto mój ostatni model, którego męczę od jakiegoś czasu. Zawiera dość trochę błędów, bo jest w fazie początkowej. Model nie jest idealnym odwzorowaniem oryginału z powodu braku dokładnych referek no i w dodatku w bolidach niektóre elementy często zmieniają swój kształt. Komentarze mile widziane.

Połączenia poszczególnych części karoserii nie są jeszcze idealnie spasowane.

65c972287a540e9fm.jpg

0cc063430dbe08f2m.jpg

bbae6a659fcbedd9m.jpg

Edytowane przez Kimmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Render wygląda jak wygląda bo to zwykły materiał + włączone GI. Oto siateczki:

c94e60507528b70bm.jpg

8d83a4f63cccd397m.jpg

Rewelacyjne nie są, ale nie chciałem zbytnio zagęszczać siatki. Zresztą siatkę będę chyba jeszcze poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ra->Mam trochę referek ale wszystkie są niskiej jakości. Byłbym wdzięczny za jakiegoś linka. Na dodatek wiele zdjęć pochodzi z ubiegłorocznego modelu. Chciałem też zrobić go bez "obudowy" ale brakuje mi konkretnych referek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie wiem dlaczego akurat Renault. Zastanawiałem się nad ferrari i renault, ale w renault jakoś bardziej mi sie podobają kolory. No a poza tym na początku mojej przygody z grafiką robiłem już bolid renault i teraz chcę go zrobić na poważnie. Nie miałem wtedy neta więc nie miałem dostępu do referek. Model powstał w oparciu o kilka zdjęć wiec słabo odwzorowuje rzeczywisty. Dodam jeszcze, że model jest wykonany prawie w całości na splinach, co teraz jest dla mnie absolutną głupotą:p Oto kilka renderów wersji sprzed niecałych dwóch lat.

13889f2ad76eb60fm.jpg

5a5d00207cfecf62m.jpg

c805495f344274c7m.jpg

1b77326063a5b197m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheCapo->Wiem, że mogłem tak zrobić, mogłem też wzmocnić oświetlenie, na następnych będzie jaśniej.

Adek_CG-> Chcę zrobić render i w studiu i na torze. W planach jest też animacja, ale dopiero jak kupię sobie nowego kompa, bo na aktualnym nie dam rady.(widzicie te czasy renderów i nigdy nie zrobił bym na tym animki:p)

Muszę zrobić jeszcze kierowcę i potem zabieram się za teksturowanie.

Zastanawiam się jak zrobić kierowcę i mam dwie opcje:

-Zrobienie modelu kombinezonu podpięcie szkieletu i nałożenie na to skina

-Zrobienie prostego modelu ciała, podpiąć do niego szkielet i skina, a dapiero na to nałożyć kombinezon (cloth).

Nie wiem która opcja będzie lepsza, bo już kiedyś chciałem zeskinować kolesia i dziwne rzeczy działy się w stawach. Pomyślałem wiec żeby zrobić byle jakie ciało na którym będzie wiele bugów przy zmianie pozy i nałożenie właściwego kombinezonu jago clotha który by maskował błedy rig'a. Która metodę wy byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ostatni w najbliższym czasie up:

b37019739a099d41m.jpg

 

Nie mogłem wyrenderować modelu w całości bo zabrakło mi ramu. Model dokończę jak kupię sobie nowego kompa gdzieś pod koniec wakacji. To jest już drugi model, którego nie mogę dokończyć z powodu słabego kompa. Zapomniałem nałożyć mapowania na opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po bardzo długiej przerwie spowodowanej totalnym brakiem czasu. Postanowiłem wkońcu dokończyć ten model. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

3fe6652461ce43bcm.jpg

da14757f1c33d80em.jpg

20ecbdef360973bdm.jpg

41fe71651c387ddem.jpg

4d2c122c594bac28m.jpg

602d6cb0d3ddaa4fm.jpg

Zapraszam do komentowania.

P.S. Wiem, że model ma trochę niedoskonałości:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności