Jump to content
altarian

Lightwave-porady,opinie,lużne gatki:) itp.

Recommended Posts

próbowałem robić poprzez zrobienie takich punktów jak Ty, potem pokolei zaznaczalem je i space,space,space z "p", niesty wychodzą mi jakieś dziwactwa po zamianie "tab". Np puste miejsca w ścianach przy łączeniach. Ktos musi mi pokazać lub opisać krok po kroku tak jak Tobie to wyszło:D

Dzieki:) ja w przyszlym tyg mam kurs, bo w pracy będę używać tego programu do wizualizacji. Przyjmę każdą nową wiedze

witam Panów.

Jestem architektem wnętrz. Dotąd wizualizacje projektów zlecałem na zewnątrz na 3D maxa. Ta formuła nie do końca mnie zadowala. Chce realizować rendery u siebie. Ale cena 3D max jest abstrakcyjna.

Jakość wizualek wnętrz wykonanych w LW bardzo mi odpowiada, cena programu LW 3D 9.6 do przyjęcia. tylko czy rzeczywiście ten program jest dedykowany dla architektów? z prospektu wynika że tak.

interesuje mnie zatem -

1) czy LW otwiera pliki z autocada i 3Dmax'a ?

2) czy ma własny wygodny interfejs do modelowania prostych brył ( w sensie że użytkownicy 3D maxa modelują w różnych programach niekoniecznie w 3D maxie

3) czy istnieją freewarowe biblioteki obiektów i mebli do LW?

za wszelkie wsparcie z góry dziękuję. B

3Bartek - polecam modo ;) - galeria....

Co do LW:

1) czy LW otwiera pliki z autocada i 3Dmax'a ?

- nie bezpośrednio, ale są odpowiednie formaty wymiany i masa plug-inow

2) czy ma własny wygodny interfejs do modelowania prostych brył ( w sensie że użytkownicy 3D maxa modelują w różnych programach niekoniecznie w 3D maxie

- moim subiektywnym zdaniem LW ma dobry modeler, ale do zadań stricte architektoniczych przyda się dokupić LWCad'a

3) czy istnieją freewarowe biblioteki obiektów i mebli do LW?

-z tego co mi wiadomo to niestety nie ma tego za wiele, ale zawsze można zaimportować inne formaty plików...

Pozdrawiam i powodzenia

próbowałem robić poprzez zrobienie takich punktów jak Ty, potem pokolei zaznaczalem je i space,space,space z "p", niesty wychodzą mi jakieś dziwactwa po zamianie "tab". Np puste miejsca w ścianach przy łączeniach. Ktos musi mi pokazać lub opisać krok po kroku tak jak Tobie to wyszło:D

ta figura jest zlozeniem prostokata i czesci kola - zrob najpierw prostokat, potem odpowiednie kolo, i zostaw tylko te punkty ktore Ciebie interesuja. Nastepnie zaznacz je - WAZNA KOLEJNOSC !!! - i wcisnij "P"

mozesz takze po zaznaczeniu wybrac "make open curve" albo "make closed curve" -otrzymasz krzywą odpowiednio albo otwartą albo zamknięta. Jak ją zaznaczysz i wcisniesz N to pojawi się ciekawe okienko.... ;)

Jeszcze łatwiej jest zrobić okrąg, skasować punkty, żeby została tylko połowa, zaznaczyć dwa punkty tworzące średnicę, nacisnąć "e", następnie nacisnąć "t" i przesunąć. Potem przełączyć tryb na poligony, zaznaczyć oba i ostatecznie nadusić "shift+z". voila

jeszcze do 3bartek: LW otwiera dxf'y 3ds'y i obj'y bez problemu. Pliku *.max natomiast nie otworzysz w żadnym innym programie oprócz 3dmaxa AFAIK

niekoniecznie takie proste bo trzeba odopwiednio dobrac ilosc punktow w okregu inaczej czesc prostokatna niezbyt bedzie nazewnictwu odpowiadac

a przy duzej liczbie punktow okregu gdy chce sie dokladna siatke zrobic metoda zaproponowana przeze mnie jest jednak lepsza

zreszta mozna jeszcze prosciej - tak ustawic ilosc punktow w okregu aby najwyzszy i najnizszy odcinek byly rownolegle i skasowac te punkty ktore zanjduja sie za ostatnimi punktami tych odcinkow, w przyblizeniu polowe tego okregu ("okregu" w zasadzie bo to jest de facto wielokat, mozna zreszta je tym narzedziem w swietny sposob robic), potem te 2 punkty zaznacyc, nacisnac "t" i trzymajac lewy ctrl przesunac w poziomie

Edited by Giray

bardzo dziękuję za sugestie.

w tym tygodniu będę testować LW i modo do zastosowania przy wizualizacjach wnętrz, więc pewnie zwrócę się o konsultację.

LW z nakładką KRAY tracing daje rewelacyjne rendery, ale cenowo już mniej atrakcyjne.

pozdrawiam, B

Hej mała porada dla początkujących. Za pomocą Spline Draw rysujemy powyginaną krzywą w rzucie top. Krzywa powinna być zamknięta więc ostanie punkty nakładamy na siebie i dajemy Merge Points. Teraz przechodzimy w tryb Polygons i zaznaczamy krzywą. Robimy Extrude w innym rzucie i mamy powyginane ścianki bryły, górę i dół figury zamykamy zaznaczając punkty dla płaszczyzny i dajemy "p". Krzywe trzeba sobie wyselekcjonować i usunąć.

Pozdrawiam

mała porada dla poprzednika:

zaznacz 2 punkty (wazna kolejnosc) i wcisnij ctrl-w ;P

Hej, zrobiłem sobie ale konferencyjną i nie mogę jej doświetlić odpowiednio. Jest ciągle ciemno. Jedno światło dałem Area o natężeniu 50 % drugie dopelniajace z drugiej strony kamery też area 25 %. Render robie na GI. Jak doświetla się zamknięt pomieszczenia typu sale, aby swiatło byłojak najebardziej realistyczne???

załączam rysunek byście zobaczyli

sala4.png

Edited by sonic85

spakuj scene+obiekty+tekstury jakims atrchiwizerem i uzyskane w ten sposob archiwum zapodaj

pracuje pracuje, w sumie to masz straszny w tym balagan ;)

zmien swiatelka na 6 i daj GI FG

ale quality na 6 :>?? od miesiaca pracuje na LW wiec dopiero dochodze metoda prob i bledow co i jak:)

Tak poza tym chciałbym się zapytać czy są jakieś zasady oświetlania pomieszczeń aby wyglądały na realistyczne i tak jak w ciągu dnia. Próbuje samemu ale ciągle mi wychodzą niedoswietlenia albo światło ma kolor jak w nocy. Czy znacie jakieś schematy usytuowania lamp, jakie rodzaje i gdzie, chodzi mi głownie o pomieszczenia w kształcie prostopadłościanów.