Jump to content
altarian

Lightwave-porady,opinie,lużne gatki:) itp.

Recommended Posts

Dzięki Ford za pomoc.

Teraz szukam darmowego modelu mitsubishi evo VIII lub IX do niekomercyjnego projektu. Jakby ktoś wiedział gdzie taki jest to proszę o namiar. dzięki

Cześć,

czy są może jakieś skróty klawiszowe w modelerze do okna perspective, powodujące zmianę trybu wyświetlania np: z texture na texture wire?

Cześć,

czy są może jakieś skróty klawiszowe w modelerze do okna perspective, powodujące zmianę trybu wyświetlania np: z texture na texture wire?

Skroty mozesz sobie sam przypisac do klawiatury numerycznej. Maxymalizujesz viewport, wybierasz metode cienowania np wireframe, przytrzymujesz lewy ctrl i wciskasz np 1. Pozostale skroty robisz podobnie tylko wybierasz inna metode cieniowania oraz numerek na klawce.

Witam wszystkich,

W zasadzie używam (nieco) 3D maxa, ale szukałem po sieci modelu auta, który chcę zmodyfikować (na budowę od podstaw przy moim zaawansowaniu - po prostu nie mam czasu) i znalazłem - w formacie lwo. Czy jakaś dobra dusza może mi to przyjąć w mailu, otworzyć u siebie i zapisać w formacie zjadliwym przez maxa 9? Z góry dzięki!

hmm ja zaczełem 5 dni temu na LW 9.2 i bardzoo mi się spodobał, zakochuje się tym bardziej jeśli coś wychodzi :P ... przerobiłem na poczatku poradnik 'ksiazke' bizona nie wiem czy kojarzycie ? troche slę dowiedziałem i jako tako mi idzie. Chciałbym naprawde dobrze posługiwac sie nim może przyda mi sie w powstajacej grze online która wymysliłem ;) ( zobaczymy :x ) sciągam jeszcze 3Dmax dla porównania, ale zakochany jestm po uszy i nie przestane sie bawic.

pozdro

Witaj Mlody3D :)

... no nareszcie jest ktos mlodszy, ;P

koniecznie przejrzyj "przydatne linki"

A, moze lubisz czytac?

"Wademecum Profesjonalisty" Helion

i nie przejmuj sie nazwa!

Pozdrawiam :)

Qba

Witaj Mlody3D :)

... no nareszcie jest ktos mlodszy, ;P

koniecznie przejrzyj "przydatne linki"

A, moze lubisz czytac?

"Wademecum Profesjonalisty" Helion

i nie przejmuj sie nazwa!

Qba

a ema ;) to ja dopiero raczkuje :P ... mówisz wademecum hmm to jest tak ogólnikowo czy o LW :?

pozdrawiam

To nie zart, to tylko taki tytulu, przejdz pierw:

A) "Lightwave 3D 7.0 Podstawy,

a pozniej ale natychmiast pooo

B) "LightWave 7. Vademecum profesjonalisty"

i bedziesz na dobrej drodze do PIXAR ANIMATION STUDIOS ; P

Pozdrawiam

i do ROBOTY! ;)

hehehe z tym PIXAR ANIMATION STUDIOS to bez przesady :P

Lightwave 3D 7.0 Podstawy juz przeczytałem a co do vademecum szykałem ebooka ale cos nie mogłem znaleźc. Masz może w wersji elektronicznej ?

hmm zaklikaj na GG to może jakoś mi powiesz co nieco i LW :)

pozdro

Szukaj w necie, na Allegro, najlepiej gdybys je mial fizycznie + plyte z tej drugiej ksiazki.

I zadawaj duzo pytan, musimy dogonic tych z MAX'a (wreszcie)

TYRAJ!!!, bo warto :)

PRACOWITEGO WEEKENDU :)

Qba

P.S.: brak mnie na GG

a jakich LW urzywacie ?? ja mam 9.2, ale cos jest nie tak z nim ... jak robie ciecie ( knife ) to takie jakies dziurki sie robia i denerwuje mnie to bo nie moge dokonczyc co cchem :|:|

Robia Ci sie te dziurki pewno dlatego ze nie dokladnie obcinasz geometrie, staraj sie obserwowac obiekt w czterech rzutach i zwracaj uwage na konce blekitnych lini by zachodzily za plaszczyzne cieta, a nie konczyly sie gdzies po srodku scianek, obiektu . Masz pare metod ciecia O KTORYCH DOKLADNIEJ DOWIESZ SIE W "VADEMEKUM PROFESJOLISTY" I pamietaj czytajac i uczac sie bedziesz popelnial bledy, nie zrazaj sie ponawiaj i tyraj dalej.

Aaaa!!!!!! i jeszcze jedno miej przy sobie NOTATNIK i BAZGRZ rozne triki, skroty moze jakies piktogramy wymysl, latwo wpadajace w pamiec, gdyz za tydzien lub miesiac 40% wiedzy gdzies poleci (sobie)

Qba

hmm ale i tak zostane przy tym ze cos jest nie tak z tym co sciagnełem. Niegkiedy jak cos robie ( naprzykład z "podstawy LW" ) to wywala mi 'error' i sie wyłancza :( .. nie raz tak miałem. najgorzej jak nie zapisałem i error i po robocie to az sie odechciewa ..

lepiej sciągne inną wersje.

--

musze powiedzieć że sciągnołem 3Dmax2009 ale nie zaspecialny jest :P . LW górą :D

pozdro

Kiedyś kupisz sobie wersję oryginalną i wszystko będzie działało.

jak naprawde sie naucze tego programu to pomysle o orginalnej hehe. jak narazie to musze piratem niestety. A mam takie pytanie odnoscie tego wlasnie .. czy jesli zrobi jakis model i zamieszcze na stronie jakiejsc np. GRA. a robiłem na piracie to to jest zgodne z prawem ? hehe moze troche głupie pytanie ale ciekawi mnie to.

pozdro

Chcesz umiescic swoja prace, robiona na piracie, na publicznej stronie i pytasz sie czy to legalne?:)

No to chyba sobie odpowiedziales;)