Jump to content
altarian

Lightwave-porady,opinie,lużne gatki:) itp.

Recommended Posts

Dodam tylko ze po 30-tu dniach, demo nie przestaje dzialac a zmienia sie w wersje Discovery. Ta ostatnia ma juz pewne ograniczenia jak znaki wodne przy renderingu czy ograniczenie liczby punktow i poly, ale uczyc sie na niej wciaz da. Zreszta, tak miedzy nami, wiekszosc osob uczy sie 3d na piratach. Predzej czy pozniej, albo Ci sie cala zabawa znudzi, albo skonczysz z oryginalem.

Edited by Alibaba

Witam wszystkich LWowców!!!

Bardzo pilnie poszukuje trenera - szkoleniowca z podstaw LW ( zależy mi przede wszystkim na samodzielnym rozpoczęciu pracy w lw na poziomie wizualizacji w 3D)

Zależy mi na intensywnym szkoleniu - min 10 dni + ewentualnie dodatkowe korepetycje

Zainteresowanych i chętnych o kontakt

pozdr

Witam wszystkich LWowców!!!

Bardzo pilnie poszukuje trenera - szkoleniowca z podstaw LW ( zależy mi przede wszystkim na samodzielnym rozpoczęciu pracy w lw na poziomie wizualizacji w 3D)

Zależy mi na intensywnym szkoleniu - min 10 dni + ewentualnie dodatkowe korepetycje

Zainteresowanych i chętnych o kontakt

pozdr

desperat :p

Edited by mlody3d

aa zapomnialem sie pochwalic mam juz ksiazeczke vademecum profesjonalisty lw7 i musze powiedziec ze jest zaje8biaszcza ;) ... ale mam pytanie bo raz wyjdzie dobrze a raz źle, chodzi o kopiowanie ze jak skopiuje to obiekt jest płaski :| co to moze być ?

: O :S:S:S:S załamałem się ! yhhh tyle roboty i modeler sie zawiesił :( aaaa.... wszytko na marne :x .. i od nowa jak mi sie nie chce :|

kurde sam do siebie pisze :D :D ... wkreciło mi sie te całe 3D ale mam kolejny problem ale teraz juz chodzi o kompa hehe .. musze dokupic ramu bo cos slabo idzie mu jak jest dosc duzo szczegółów i za wolno mi sie pracuje .. oj oj ...

No, wlasnie. A temat coraz bardziej przypomina Twoj blog...

heh ;) widziałeś blog ?

pozdro

Witam

... zmieniam temat bloga

Panowie, macie moze namiar na model ukladu kostnego doroslej postaci (kosciotrup w sensie)

lub strone w necie ze starymi rycinami anatomicznymi?

Pozdrawiam

Kuba

kurde sam do siebie pisze :D :D ... wkreciło mi sie te całe 3D ale mam kolejny problem ale teraz juz chodzi o kompa hehe .. musze dokupic ramu bo cos slabo idzie mu jak jest dosc duzo szczegółów i za wolno mi sie pracuje .. oj oj ...

mlody3d ram tutaj niewiele pomoże pomyśl raczej o procu, bo przy skomplikowanych obiektach to proc niewyrabia a nie ram.Aby się przekonać odpal menadżera zadań (wydajność) przy włączonym modelerze i spróbuj obrócić Twój skomplikowny obiekt a jednocześnie zobacz złużycie proca i będziesz już wiedział co!

mlody3d ram tutaj niewiele pomoże pomyśl raczej o procu, bo przy skomplikowanych obiektach to proc niewyrabia a nie ram.Aby się przekonać odpal menadżera zadań (wydajność) przy włączonym modelerze i spróbuj obrócić Twój skomplikowny obiekt a jednocześnie zobacz złużycie proca i będziesz już wiedział co!

hmm myslałem ze procek daje rade bo ponad 3ghz a ram mam tylko 512 :|

ojoj .. ale najpierw to sie musze nauczyć bo wszystko pozmieniam a jak nic nie bede umial to lipka ..

dzieki i pozdro

witam!

Czy moze mi ktos powiedziec gdzie jest opcja 'REST LENGHT' w 9.5 ? bo w 7 jest objects/bones/REST LENGHT a w 9.5 tego nie widze ;?

witam!

Czy moze mi ktos powiedziec gdzie jest opcja 'REST LENGHT' w 9.5 ? bo w 7 jest objects/bones/REST LENGHT a w 9.5 tego nie widze ;?

Wyszukaj ja sobie w oknie konfiguracji menu(alt+f10)

witam,

Lightwave dorobił się już "instance"? :)

LightWave CORE tak. W przypadku "starego" LightWave'a musisz sie posluzyc wtyczka HD Instance.

Cholera, szkoda - wlasnie przesiadam sie na LW (niestety 9.6) mimo kilku brakow świetny soft... jeszcze gdyby displace nie byl tak pamieciozerny to moglbym powiedziec, ze go lubie ;)

Cholera, szkoda - wlasnie przesiadam sie na LW (niestety 9.6) mimo kilku brakow świetny soft... jeszcze gdyby displace nie byl tak pamieciozerny to moglbym powiedziec, ze go lubie ;)

A z czego się przesiadłeś jeśli można wiedzieć?:)

Zawodowo z C4D, prywatnie z blendera ;) dodam, że miałem styczność z LW w wersji 6.5 chyba no i na pierwszy rzut dużo to się nie zmieniło ;) tak, czy inaczej będę Was tu męczył co, gdzie i jak ;)

Pozdrawiam

P.s.

Dzieki za info G.P , co do HD Instance - niestety nie mam i nie zapowiada się abym go miał. Chociaż z tego co widzę to rzecz w LW niezbędna.

Edited by wuj

Wie ktos moze za co odpowiada "Game Mode" w modelerze? Funkcja nie jest podpieta ani pod skrot klawiszowy, ani pod button. Trzeba ja samemu w menu layout dodac. Natomiast pojecia nie mam co to ustrojstwo wlasciwie robi.

kiedys sie nad tym zastanawiałem :] i do niczego nie doszedlem

moze to jakas spuścizna po sirious sam'ie albo domie-quake'u....?

kij go wie... ale sam z checia bym sie do wiedzial co to :]

W manualu nic nie znalazlem, ale cos sie w sieci przewija ze to spuścizna ale po Unrealu(cos z texturami/vertex mapy) w sumie to zabawne ze nic ten guzik nie robi:Dmoze w Lscripcie trzeba wpisać god mode on?:eek:

Aha, czyli cos w stylu legendarnego przycisku "Make dragon". Ale w takim razie gdzie jest button "Make look cool"?:)

Swoja droga, chcialem sie na forum Newteka o to zapytac, ale jesli to siega czasow unreala lub serious Sama to moze na forum luxology powinienem uderzac:D

Edited by Alibaba