Skocz do zawartości

Wip 2D: restauracja


mallow

Rekomendowane odpowiedzi

81c4e43f59e53135.jpg

 

Jeszcze dużo pracy przede mną, ale już zarys jest.

Tak w ogóle, to pomysł już dość stary. Wpadł mi do głowy przy okazji konkursu na max3d jakiś czas temu (temat: miasto w chmurach - że niby ten dym z papierosów). Nie miałem czasu wziąć udziału w bitwie, więc odłożyłem projekt na bliżej nieokreślone później. Próbowałem niedawno namalować to akrylami, ale w końcu stanęło na GIMPIE. Jakoś digital painting mi się tu chyba lepiej sprawdzi. Komentujcie śmiało. Choć wiem, że na razie nie bardzo jest co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardziej bym odcial pierwszy plan od drugiego..zroznicowal bardziej twarze- moze tych z tylu, jakies bardziej rozesmiane czy cos.. tej babie z przodu ta reke bez papierosa osadzilbym na stole, chyba, ze ma temu dziadkowi robic awanture :) ..hm.. dyskretniej zaznaczyc zadymienie i troszke wiecej kontrastu wprowadzic;] tyle:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet na 1 planie przy stoliku ma za krótkie ręce, kobiecie złamałeś nadgarstek w prawej dłoni (i nie naturalnie trzyma kieliszek) kelner to samo co gośc na 1 planie.

 

perspektywa mi nie lezy też

 

fajnie wygląda ten gość którego zasłania prawie lewa dłoń kobiety na 1 planie.

 

ale ja się na rysunku znam tyle co kura na pieprzu więc w zasadzie moje komentarze można potraktować dość luźno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loki: Dzięki za uwagi. Część z rzeczy, które wymieniłeś (np. ręka z kieliszkiem, nadgarstek kelnera) są na razie na szybko maźnięte i do poprawy, część rzeczywiście, muszę jeszcze skorygować (np. perspektywa, wydaje mi się, że pomoże lekkie obniżenie i przechylenie stolika po lewej).

 

@Bedyk: Czemu nie? :-) Że na silikon wyglądają? Tak miało być akurat. Chyba, że masz na myśli coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie, że dłoń babki na 1-szym planie prawie pokrywa się z dłonią babki na 2-gim planie (z kieliszkiem). Odsunąłbym też facia z czerwonwaym nochalem na 2-gim planie od babeczki, bo teraz ich głowy na siebie zachodzą. Dym dziwnie sie jakoś trzyma tylko przy górnej krawędzi obrazka, ale moż atak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drugi plan jest zbyt zielony. Ludzie dla mnie wyglądają na schorowanych. Facet z czerwonym nosem ma zbyt krótkie czoło (chyba, że tak miało być, ale dla mnie w ogóle jakiś on brzydki). Kieliszków nie trzyma się jak uchwytu od kufla. Płaskie jedzenie na talerzach i nierównomiernie rozłożony cień. Miejscami go brakuje i niektóre przedmioty lewitują (np. widelec). Najprawdopodobniej też ten stolik po lewej jest źle narysowany. Jest IMO zbyt nachylony do nas w stosunku do tego drugiego. Inne błędy wytknięto wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak przedmówcy napisali ... szkoda Twojej pracy na drugi plan, mogłeś go tylko zaznaczyć. Cycki hmmm... a facet smutny siedzi mając w tym wieku taaakie "bombowce" na stanie =]. Podoba mi się materiał sukienki babki. Pokombinował bym z kolorem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to się podoba ta zieloność tła, podkreśla nastrój tych smutasów. Co do trzymania kieliszków może ma to podkreślać brak obycia klientów. Mogę się mylić, ale jak dla mnie oni wyglądają na smutnych, zmęczonych życiem buraków. [Czy celowo koleś z portretu przypomina tego z cygarem?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba ta zielonosc w sumie- nadaje jakis chory klimat calosci. Ale wydaje mi sie, ze moglbys tez wprowadzic jakis chory i bardziej humorystyczny klimat za pomoca samej historii zawartej w obrazku. Bo na razie czlowiek patrzy i reakcja jest mniej wiecej taka: "Aha, restauracja..." ;). A moze fajnie by bylo np. rzucic tym ludziom jakies swinstwa na talerze (albo jakies totalnie dziwaczne potrawy), zrobic im skonfundowane miny i w ogole dodac mnostwo dziwnych detalikow, tak, zeby widz sie zainteresowal i przesledzil troche obrazek. Wydaje mi sie, ze karykaturalny klimat calosci idealnie pasuje do tego typu "humoru" ;)

 

A poza tym to popraw elipsy wszystkie prawie, bo takie, za przeproszeniem, rodem z ASP sa ;) Tam gdzie ja sie uczylem jak ktos takie cos narysowal to mu sie dorysowaywalo takie cos:

http://img301.imageshack.us/i/eaaa862bde5eb08a.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordbiernac, czyli co ? Chciałeś powiedzieć, że nie ma co się brać za rysowanie banana w bucie, jak nie potrafi się narysować prostej kreski, regularnego kółka czy elipsy ? :P Ale to raczej nie kwestia uczelni ale podejscia :)

 

Co do obrazka - fajnie nawet przedstawione, ale chciałoby się żeby przekaz był nieco czytelniejszy. Ja to odbieram jako żart z burżuazji, elit - można by powiedzieć - system ma twarz tej zmarszczonej kobieciny i takież silikonowe piersi. Jednym słowem g... zawinięte w kolorowy papierek.

Cóż tak to widzę, ale nie wiem czy o to tu chodzi...

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne uwagi. Sposób trzymania kieliszków poprawię. I trochę zróżnicuję. No jakieś potrawy to by się jeszcze przydały, fakt. Popracuję też nad tym. Dym też do poprawy, ale to będę robił raczej pod koniec. Przydałoby się też kilka wspomnianych poprawek kompozycyjnych, np. stykające się głowy czy dłonie na pierwszym i drugim planie. Trochę niektóre rzeczy przesunę. Nikt też o tym nie wspomniał, ale całość leci chyba za bardzo na prawą stronę. Spróbuję przesunąć kraba lekko w prawo, żeby to jakoś wyrównać.

Zieloność tła jest celowa i ma właśnie podkreślać zamierzony klimat. Tylko też jeszcze tą zieloność zróżnicuję i lekko przełamię na twarzach ludzi w tle. Postać na obrazku na ścianie celowo podobna do tego kola z lewej. Niekoniecznie to on ma być, ale powiedzmy ojciec albo wujo. Jakaś rodzina bliska. Co do przesłania - nie chcę nic narzucać ;-) Jakiś tam pomysł na to mam, ale jeśli nawet miałbym pisać "co autor miał na myśli" to chyba za wcześnie na to. Jeszcze sporo roboty przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności