Jump to content

3rd Dimension Of Drawing


Vaticinator

Recommended Posts

podobac sie!

liczylem tylko ze bedzie pozniej wiecej szczegolow sie dorysowywac, i troche razi przejscie w biel kartki, na poczatku "rysowania" bym zostawil troche widocznego tla jeszcze po bokach np.

 

ale ogolnie wrazenia bardzo na plus, gratuluje udanej pracy!

 

edit:

ah, nie ten dzial, do animacji to :)

Link to comment
Share on other sites

fajne, nawet bardzo :) jak to zrobiles ?

 

przeskok widac na koncu jak wchodzi rysunek na obraz, ten olwek na koncu tez niepotrzebny

przydaloby sie wiecej dynamiki, i moze jakas fabula :)

 

slychac tez trzaski, obniz moze poziom dB

 

 

musze to zrobic !!!

KATEDRA !!!!!! :D (1szy ;))

Link to comment
Share on other sites

Guest User190

Bardzo razi "kanciastość" ruchów kamery. Całość mało dynamiczna, a szkoda, bo plastycznie całość wygląda bardzo ładnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja powtorze, fajnie ale malo dynamicznie i chyba wiem dla czego. To jest jedno dlugie ujecie, kamera caly czas robi najazdy, odjazdy, przesuwa sie, obraca. Wiekszosc z tego powinna byc zamieniona na kolejne ujecia. wtedy krotszy czas ujecia = wieksza dynamika, w uproszczeniu. Sory za te "madrosci" ;) pisze to co widze + troche teorii liznalem.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Początkowo jak to zobaczyłem przypomniało mi to taki tutorial który kiedyś obejrzałem ("Stripes"). Ale dalej już było całkiem fajne. Tylko człowiek po obejrzeniu tego czuje niedosyt. Można by tą katedrę rozbudować.

Link to comment
Share on other sites

Hej, napiszę krótki making of z tej animacji jak obiecałem. Otóż jak niektórzy już zauważyli, wykorzystałem wiedzę zawartą w tutorialu znajdującym się pod tym adresem. Tutorial rozwiązuje problem "rysowania" za pomocą splainów. Wykorzystuje on bowiem skrypt, który śledzi i rysuje trasę odbijających się wewnątrz modelu cząsteczek. Posiadając ogólnodostępne skrypty i wiedzę z tutka przystąpiłem do dzieła.

Skonstuowałem odpowiednie modele (bloki katedry(!) -stąd nie dziwie się skojarzeniom; i postać). Po zastosowaniu tutka otrzymałem modele zbudowane ze splainów. Tutaj uczulam, że trzeba troszkę pokombinować z ustawieniami, bo nie zawsze cząsteczki "wpadają" tam gdzie chcemy, lub wylatują z niewiadomych przyczyn poza model. Przy bardziej skomplikowanych modelach chyba nie da się uniknąć "wylatywania" poza model, ale jeśli ustawi się dużą ilość cząstek, to te splainy wystające poza model można spokojnie pousuwać, a forma będzie czytelna.

Następny krok, który sprawił mi sporo problemów, gdyż nie mogłem wpaść na jego rozwiązanie, to animacja imitująca "rysowanie" tych splainów. I w tym przypadku okazało się, że najprostrze metody są najlepsze. Użyłem materiału z przesuwającym się gradientem na mapie przeźroczystości. To wszystkie tajniki. Reszta animacji chyba nie ma w sobie tajemnic. Początek to zwykłe video z kamery połączone z animacją 3d za pomocą motion capture z podbitą zmianą ostrości blurem.

 

I jeszcze słowo do Gomeza. Dzięki za mądrości, nie ma co przepraszać ;) W końcu po to się tu pojawiłem, żeby się czegoś od Was nauczyć i zwłaszcza dla takich postów warto było się pokazać. Dzięki :)

 

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

To jest jedno dlugie ujecie, kamera caly czas robi najazdy, odjazdy, przesuwa sie, obraca. Wiekszosc z tego powinna byc zamieniona na kolejne ujecia. wtedy krotszy czas ujecia = wieksza dynamika, w uproszczeniu.

Ja się z tym nie zgadzam, mi się płynność podoba, ten ołówek z oczami nie pasuje, bardzo fajna zabawa kreską jakby to dopracować to byłoby naprawdę super, mam wrażenie że ten koles w "katedrze" to nawiązanie do Bagnińskiego mi to akurat średnio pasuje

 

ogólnie super, kwestia dopracowania

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

przyjemne, gdyby się tam jeszcze pojawił jakiś cel (ten ludzik mógłby coś robić), to byłoby już super

aha, i jeszcze te linie i papier mogłyby być mniej doskonałe, linie bardziej ołówkowe, szare albo brązowe i papier nie tak biały i czysty :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy