Skocz do zawartości

Wiz 3d: Protfolio i nieporozumienia


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uniknąć nieporozumień dlatego zakładam ten wątek.

Planuje zrobić kilka WIZ'ek do portfolio, problem w tym, że są to projekty wzięte z tego forum. Swego czasu pozgrywałem kilka fajniejszych prac i biorę się za nie od siamiuśkiego początku, od najmniejszego piksela do końcowego renderingu. Problem w tym, że nie znam wszystkich autorów tych prac i w ogóle nie wiem czy taka praktyka ma sens - równiez pod względem praw autorskich. Chce oczywiście w portfolio podać twórców orginału i zamieścić (lub nie) orginalny obrazek.

 

Na początek robie cos takiego, autorem orginału jest Janusz Baścik... i teraz mam zagwozdke czy wystarczy w portfolio podać nazwisko autora (link do orginału), czy to nie ma - jako całość - kompletnie sensu?

Dodam jeszcze, że nie zamierzam nikogo okradać, jesli to nie będzie możliwe, wole to wiedzieć teraz, niż maja mnie później ganiać po sądach :/

 

a27589851d36f58a.jpg

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja tam wsumie sie nie znam no ale jak budowac portfolio to chyba najlepiej na swoich pracach bo nikomu nie chce sie dociekac czy on tylko wykorzystal czesc scene czy cala czy tylko kolorki zmienil itp a jak cos jest twoje to nikt nie ma watpliwosci odnosnie twojego skilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co robic projekty ktore juz ktos wczesniej zrobil w 3d? wymysl cos swojego albo chociaz poszukaj za zdjeciami referencyjnymi, czy jakis projekt sobie skombinuj (nie wizke tylko projekt).

W portfolio liczy sie tez jakas oryginalnosc.

 

A ta sypialnie robisz juz chyba jako czwarty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal: masz racje, ale ja nie jestem architektem i pewnie coś bym zwalił,jakbym zaczął sam wymyślać. Myśle, że na to jeszcze za wcześnie ;)

 

patry: użyłem standardowego słoneczka Maxwella, a te dwie żarówy to jest standardowy emiter

 

RA: dlatego się pytam tutaj, bo nie chce nieporozumień

 

polshai: wiesz, ja chce po prostu pokazać, że potrafie :-) Traktuje te cudze projekty jako zdjęcia referencyjne własnie. Może zrobie później kilka własnych, jak się naumiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź ołóweczek i karteczkę ( do rysowania polecam 2B-3B, aczkolwiek do mangi używam nawet 6B ) i pomyśl... Jaki dom? Przyszłości czy teraźniejszości, a może oldschool. Potem pomyśl nad umieszczeniem, blok czy jednorodzinny. Ok, potem zastanów się nad samym blokiem, czy taki zwykły szary blok czy apartamentowiec. No dobra, apartamentowiec, no więc teraz kształt domu. Jak apartament przyszłości, to jakiś fajny kształt, dużo kątów i okien.

 

No i w sumie masz już narysowany dom, wnętrze bądź jakieś pomieszczenie. Teraz tylko meble, ale tu wolne pole do popisu, mówiąc przyszłości mam na myśli taki apartament jaki pokazałeś w pierwszym poście, oczywiście więcej okien no i najważniejszy ten plan.

 

Zazwyczaj w karierze "wizownika" nie będziesz miał własnych pomysłów i szkiców, tylko już wszystko pięknie narysowane ołóweczkiem 5H ;]

 

PS Ani mi się waż rysować planów domu! Tylko tak jakby, nemuu* rendera, z ujęciem i to co się na nim znajdzie.

 

*nemuu - japoński termin określający szkic koncepcyjny strony mangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem, ale z tego co czytam to wychodzi mi, ze chcesz zbudowac portfolio poprawiajac tylko troszke czyjes prace? Nie uwazasz, ze to troszke bez sensu? Nie znam fachowego znaczenia wyrazu "portfolio", ale wydaje mi sie, ze ma to byc zbior prac wlasnych, a tak to zrobisz cos na ksztalt strony hostingujacej kilka renderow, tak naprawde cudzego wykonania. Lepiej zrob chociaz kilka renderow sam, nawet jakichs prostych, pokazujacych co potrafisz zrobic ze swiatlem i materialami, nawet te kilka prac zrobi wieksze wrazenie, niz cala masa nie Twoich, przy ktorych ktos bedzie mogl powiedziec "a, to juz widzialem, jakis sie podszywa" (bo przeciez niekazdy czyta przypisy. To takie moje skromne zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. Akurat tą pracę którą pokazałeś Janusz zrobił z fotki. Świerszczu o ile pamiętam też kiedyś miał coś wspólnego. Trudno potem powiedzieć kto jest autorem oryginału.

 

Jeśli myślisz że robienie Remaku remaku ma jakikolwiek sens to śmiało. Równie dobrze możesz sobie poodbijać piłeczkę od ściany. będziesz miał większy fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taki problem.... nie chodziło o portfolio, tylko chciałem umieszczać prace innych autorów na swojej stronce... ale bez zgody autorów sie nie da.... tym bardziej że jest to w sumie anonimowe forum i prywatnie trudno jest się dogadać....

Tak to odbieram.... i dlatego zarzuciłem ten pomysł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności