Skocz do zawartości

Layout: Salon kosmetyczny


torm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do typo zgoda w 100% zawsze mam z tym największe problemy, nawet nie wiem skąd można się tego nauczyć... jeśli ktoś ma jakieś ciekawe i warte uwagi artykuły na ten temat to chętnie skorzystam

 

krzesło fakt... jest tymczasowe pewnie i tak będzie jakiś inny model

co do majtek.. to właśnie ona je ma! ale chyba ich zdjęcie będzie dobrym posunięciem :)

z cieniem nazwa prezentuje się o wiele lepiej moim zdaniem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o typo kiedys od Knyshy dostalem:

http://ilovetypography.com/

http://www.typografia.ogme.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=4

Zdejmij AA z tekstu i moim zdaniem zle dobrales kolory. Na tym turkusie to ani czarny ani bialy tekst nie bedzie wygladal dobrze.

Polecam:

http://www.colourlovers.com/ Mozna trafic na fajna kombinacje barw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liber, polon dzięki za linki i rady

 

co do kolorów to korzystam z

http://kuler.adobe.com

raczej staram się tworzyć własne zestawy na podstawie jednego koloru, który rzeczywiście uzyskałem dość przypatkowo, ale jestem zadowolony z efektu wyszło dość stonowanie pomimo użycia dwóch przeciwstawnych kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly projekt spozniony o jakies 3-4 lata. Kolorystyka fatalna (moze i pasuje do siebie ale nie na www, krzeslo niepotrzebne (i zle wyciete), typografia nieprzemyslana no i ten cien mocny pod wszystkim co mozliwe. eh. Jedyne co fajne to to logo.

Nie krytykuje zeby Cie zniechecic ;) Po podpatruj mistrzow gatunku (nie mowie o FWA bo do tego jeszcze daleko) ale np na deviantart.com i zrob projekt od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej w stosunku do poprzedniego projektu ale koncepcja - średnia - jest ta sama. Ja bym dał zdjęcie jednak a nie sam zarys postaci. Darmowe zdjęcia jakieś znajdziesz na sxc.hu , jeśli nie znałeś tego adresu. Menu dałbym większe i mimo wszystko jakąś czcionką bardziej defaultową. Przydałoby się na stronę logo, bo to jakoś za takowym nie wygląda ale ostatecznie to też by dało się to jakoś wyróżnić. Za długie linijki tekstu, to musi być podzielone na kolumny - 2 dokładnie. Kolor czcionki tego tekstu jednak dałbym jasnoszary, albo biały. Dopracuj roślinke bo wyglądają jak dwie aczkolwiek nie wiem czy jest to odpowiedni motyw dla tego typu działalności. Tekst w stopce zbyt wyraźnym kolorem jest napisany, to ma byc tylko taki dodatek a nie cos wyróżnionego na stronie. Jeśli dałeś chmure to znaczy ze jest ona na niebie, a kolory zupełnie nie niebiański. Ale patrząc po kolorach twoich layów wydaje mi sie ze możesz mieć też nieco źle skalibrowany monitor. W stopce trawa rośnie w dół?

 

Sory że tak chaotycznie napisałem, mam nadzieje ze coś ci cie z tego przyda

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

rzadko

 

Co do layoutu - dalej tkwisz w tej samej konwencji. Strona jest ciemna, powiedziałbym nawet mroczna, słabo pasuje do salonu kosmetycznego.

Spróbuj podglądnąć strony z tej kategorii na templatemonster.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś może jakieś inne strony z darmowymi zdjęciami? bo na http://www.sxc.hu/ przeryłem wszystko i nie znalazłem nic co by mi odpowiadało

 

mała errata okazało się, że źle szukałem, i nie przeryłem całych zasobów, ale jak znacie inne tego typu strony to chętnie zobaczę

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moich kilka rad:

 

- kolorystyka: bil, róż, fioler

- graf w stylu rokokowych ornamentów może tu się sprawdzić

- zastosuj zdj z salonu (ładne pazurki czy cuś w ten deseń)

- kolory, brawa, życie!

 

i pamiętaj że strona przejżysta i lekka to niekoniecznie strona pusta :)

 

Padło coś o typografii polecam magazyn 2+3d nr sprzed... 3 msc chyba bo to kwartalnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na pewno dużo lepiej niż na początku. Jeśli potraktujesz to jako bazę pod dalszą pracę to może wyjść coś fajnego :) Wg mnie niepotrzebna jest ta czerń - za bardzo kontrastuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieje tandetą niestety, ale nie przejmuj sie, w moim przypadku każdy projekt jest gorszy od tego twojego, ale robie następną wersje, potem trzecią i ta jest już spoko, mam nadzieje ze kiedys wyjdzie mi za pierwszym razem :P

 

wal nastepną wersje, i nie wrzucaj takiego wielkiego designed by, bo reklamą twoją ma być strona a nie kto ją wykonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wieje wieje... ale to jest już 3-cia wersja :P tylko z drugiej strony to się zastanawiam, czy jakiś mały salonik w dupnym mieście powinien mieć stronę z górnej półki

 

a designed by chciałem tylko zrównoważyć to copyrights to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odrazu sobie odpowiedziales co jeszcze trzeba zmniejszyc w stopce :), copyright jest az tak super istotne? raczej nie

 

czy salon kosmetyczny na jakieś pipidówie ma miec fajną stronke?

kiedyś grałem w piłke, i zawsze starałem sie traktować każdy mój mecz jak finał ligi mistrzów :P

jak ci 3 wersja nie wychodzi to może skonczysz na 10, nie wazne której, wazne żeby bylo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności