Skocz do zawartości

wiz 3d: mieszkanie


Rekomendowane odpowiedzi

yo!

 

Najnowszy temat, w sumie jeszcze ciepły, ale już powoli stygnie ;)

Wizualizacje oraz projekt (:P) moje. Większość modeli moich, kilka darmówek i everów.

 

Chyba nie ma się co więcej rozpisywać, z góry dzięki za komentarze ;)

 

salon...

luviz_duze_mieszk_01.jpg

.

luviz_duze_mieszk_02.jpg

.

luviz_duze_mieszk_03.jpg

.

luviz_duze_mieszk_04.jpg

 

łazienka...

luviz_duze_mieszk_05.jpg

.

luviz_duze_mieszk_06.jpg

 

sypialnia...

luviz_duze_mieszk_07.jpg

.

luviz_duze_mieszk_08.jpg

 

peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witać że twoje.

powinieneś dostać za te Pomarańczowe wstawki. Kiedyś były zielone.

Chyba mało co się zmieniło od czasu kiedy to widziałem poraz pierwszy.

Po oczach bije ziarno, miejscami słabe tekstury, przepalenia, białe światło, zbyt jednolite materiały, praktycznie wszystko ma podobny gloss i reflect.

 

Jeśli chodzi o projekt to Łazienka najlepsza. reszta trochę chaotycznie i losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na temat projektu się wypowiadał nie będę bo się zwyczajnie na tym nie znam. Za to powiem troche o wizce. Nie żebym się jakoś super na tym też znał :P

 

no to po kolei:

1. salon.

-ta żaluzja ze szkła mrożonego... straszne plamy na niej wyszły, ogólnie GI zdecydowanie za słabe.

-tak się zastanawiam dlaczego nad schodami jest tak przejarane

-2 render, cień od lampy na suficie. Chyba doświetlałeś wnętrze zza kamery, bo normalnie, przy dziennym świetle taki cień raczej by nie powstał.

-kuchnia fajna, chociaż kadr mógłby być troche szerszy, tak jakoś dziwne obcięte jest z prawej storny

2. łazienka.

- no tu GI już kompletnie poległo :P na sufit to aż strach patrzeć :P

3. sypialnia

- chyba najfajniej wyszła, może należałoby podbić troche sampling materiałów, ale to akurat przydałoby się każdemu ujęciu

 

pozdr. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam gadacie..jest dobrze+, co do wykonania to można wypisywać błedy, ale wydaje mi sie że Ty o tym wiesz dobrze i jak byś miał wiecej czasu byc wszystko poprawił i była by igła. Jedna rzecz którą napisze i która widziałem w pozostałych pracach a jest według mnie nie prawidłowa to widok za oknem który powinien być przepalony.

 

co do projektu to strasznie mi sie spodobała kuchnia, dla mnie jest Zaje***ta!

 

Kabina w klopie to KOLO niven?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna umywalka w kiblu, jednak mało czytelna.

słaby materiał krzaka na 1 odbiera chęć patrzenia na resztę wnętrza, oprawy nie pasują ani trochę, straszne są te parkiety na ścianach, zimna kuchnia, miejscami mam wrażenie że skali nie zachowałeś (np. kosz w kiblu, pewnie złudzenie).

wizka wmiarę, solidna czytelna przejrzysta spełnia swoją funkcję, projekt dla mnie niezbyt.

ogolnie kip it up bo stać Cie na sporo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jak dla mnie przestrzenie nazbyt na siebie nachodzą. Tv w salonie oglądamy z ukosa. Jadalnia zbyt blisko wyjscia na trawę;) Wchodzi kobita, otwiera drzwi, nie do konca widzi czy ktoś siedzi przez odbicia w szybie a tu jelczu jakiś wstaje bo np sie wystraszył i...bum gotowe;) W kuchni meble sa ok, nad kuchnia chyba zamiast półki powinien być jakiś pseudopochłaniacz czy coś w tym stylu. Kamień za chiny mi się nie podoba..jakbyś zmienił go z tym z salonu to wg mnie było by znacznie ładniej. Na pierwszym renderze po prawej stronie te połeczki i w trąbkę ni w puzon bo ani to funkcjonalne(małe) i ten bezużyteczny fragmencik sciany się pojawia. Kibel może być choć nie jestem przekonany co do klopa od razu przy prysznicu...niby usiąść można ale wolałbym na jakimś stołku. Umywalka ciekawa choc nie wiem czy nie ciut za mała. Kolorystyka ok. Sypialnia detalicznie, kolorystycznie ani materiałowo mi po prostu nie gra. Chaotyczna jednym słowem. Ot dla zwykłych, szarych Kowalskich co stwierdzili, że chcą byc odmienni, bardziej kolorowi. Co do renderów no to chuuusteczka miałeś o niebo lepsze. Szkoda że nic nie napisałeś o wytycznych..bo może sie przypieprzam a nie mam racji;) Pozdrówka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobór mebli wydaje sie mocno przypadkowy- przy świetnym zlewie w lazience strasznie gó..iana bateria - podłoga na ścianie...ciekawe- kuchnia przyjemnie wygląda ale czym są te czarne pylony wzmacniające podział ? - to coś elastycznego ? lepiej żeby tak bo projektanta zamorduje osoba, której przyjdzie poruszac się między takimi "potykaczami" - wsrod mrowia "gotowcow" wypasionych w detal brakuje prozaicznych detali wnetrza jak chocby parapety, uchwyty przy oknach - fakt nei musi byc tago by obczaic co i jak ale ta dysproporcja w wykonczeniu jest widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gólne pierwsze wrażenie: szaro, pochmurno i puuuusto, no i zrypana roślinka. Ale całość dosyć konsekwentna, chociaż jest dużo nie doróbek i mozna by poprawić to i owo.

Zaje...wspaniała umywalka! Nie znam tego, to może Twój projekt?

Sypialnia najlepsza i material ścian w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon: slabe GI za zaslonka na pierwszym renderze, slaby sampling podlogi, na stoliku i krzeslach, telwizor troche za maly i chyba troche nisko, brzydki shader na listkach tej roslinki.

Kuchnia, nie podoba mi sie material na szafkach, nie widac na nich zadnego reflecta i w zasadzie nie wiadomo z czego one maja byc zrobione czy czym oklejone.

Lazienka: ogolnie najbardziej mi sie podoba, fajny zlew, slaby sampling na drewnianych elementach, przechodzi ci sufit przez oprawke halogenu w suficie,przydalyby sie jakies rolety na tych oknach skoro to lazienka ;).

Salon: robi ogolne wrazenie jakby byl gdzies w piwnicy, tak samo jak poprzednio slaby sampling drewna, lampki nad lozkiem chyba za nisko,

No i teraz to co zauwazylem w calej pracy: " a dlaczego tu nie ma klamek? ;>" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kilka słów wyjaśnień.

Nie można nazwać tego projektem (dlatego wstawiłem :P w pierwszym poście) bo było to robione, bez wcześniejszych przemyśleń, jedynie dobierałem akcesoria i materiały tak aby do siebie pasowały jako tako :)

Sam układ pomieszczeń i mebli w nich ulokowanych, również był narzucony przez pliki dwg.

 

A teraz po kolei:

 

Lis:

Widać, że moje to źle? Białe światło nie wiem z czego wynika, nie używam żadnego światła w scenie które było by białe. A ujednolicony gloss wynika z założenia ze chciałem ujednolicić realne materiały, aby do siebie pasowały.

Nie uważam aby całość była chaotyczna i losowa ;)

Dzięki.

 

chudy:

- te przesuwne zasłony to nie szkło, to tkanina ;)

- schody są przejarane, bo nie mogłem tego ustawić tak aby zminimalizować biel i mieć jasno pod schodami.

- nie doświetlam nigdy zza kamery ;)

- kadry są przyznaje się nieprzemyślane, całość robiona pod animacje, może dlatego się do nich nie przyłożyłem :/

- właśnie nie wiem co jest z tym GI w tej łazience, niby jest wysoko ustawione...

- sampling materiałów jest ustawiony chyba na 10 albo na 12 nie pamietam, wina leży w czymś innym niestety ;)

Dzięki.

 

patry:

Co światło?

 

Black Mamba:

Widok za oknem, fakt powinien być bardziej przejarany, nigdy nie mogę tego wyważyć. Kabina to model MaGuuDesign :)

Dzięki.

 

carlosss:

prawdopodobnie wynika to z faktu, że w sypialni nad łóżkiem jest okno poziome, które kojarzy się z oknami w piwnicy, nie ja to projektowałem nie ja za to odpowiadam ;)

A co do starania się, to...starałem się, ale nie wyszło ;)

Dzięki.

 

routee:

prawie wszystko co wypisałeś, to subiektywne odczucia, z większością się nie zgadzam :P skala wszędzie jest zachowana, modelowane z referencjami producentów ;)

cieszę się, że wizka spełnia swoją funkcję :D

Dzięki.

 

Zbychowaty:

Co do projektu to masz wyjaśnienia na początku :)

Zapomniałem o okapie całkowicie, racja. Generalnie wytyczną było też, aby był to projekt przyswajalny przez masy, wyglądający na nowoczesny dla klasy B i to się chyba udało osiągnąć :) A wizki, zgadza się wychodziły mi lepsze ;)

Dzięki.

 

eco:

Całkowicie zgadzam się na temat dysproporcji w projekcie. Często niechce mi się wstawiać klamek czy parapetów mimo, że to kilka kliknięć bo wiem, że takie coś nie jest wymagane.

Znów się nie zgodzę z przypadkowym doborem mebli, a parkiet na ścianie, to nic nadzwyczajnego ;)

Dzięki.

 

Neiraa:

Cieszę się, ze w końcu ktoś uznał to za spójny projekt ;) Umywalka to: http://www.ceramicagsg.com/oz/washbasin-oz.html

Dzięki.

 

Pawelkos:

Jak telewizor może być za mały, produkują takie na pewno, bo taki mam w domu ;)

Tylko dlatego, że na frontach nie ma refleksów, to już nie wiadomo z czego to jest wykonane o.O ?

O wrażeniu piwnicy już pisałem, a lampki nad łóżkiem są ok, wina kamery.

A klamki są, we wszystkich drzwiach, przyjrzyj się ;)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze z tym telewizorem nie wyrazilem sie zbyt precyzyjnie, chodzilo mi o to ze ja dla tekiego przestronnego salonu widzialbym wiekszy telewizor, tzn taki ktorego przekatna ma wiecej cali ;) a co do klamek to w oknach nie ma chyba ani jednej chyba ze juz slabo widze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamki w dzwiach sa, telewizor tez dobry... ale po co komu panele podlogowe na scianie ? :) Ogolnie bledy juz wytkali ja tylko powiem ze przez ten kamien na scianie strasznie naciapany, vizka staje sie jeszcze bardziej chaotyczna :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te wizki sa przeswietlone lekko w niektorych miejscach... ale mi sie podoba reszta powyzej to czepianie sie... wizka ma miec pewien poziom i zarabiac na siebie nie koniecznie musi byc idealna...tybardziej fotorealistyczna... bo bedzie nudna :P ale ile Nas tyle zdań, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności