Skocz do zawartości

Finished 2D: Homeland


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni update:

 

homelandka0.jpg

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Od jakiegoś czasu mnie nosiło, żeby zabrać się za pracę, która opowiadałaby jakąś ciekawą historię. Ostatnio spędziłem więc pare wieczorów nad takim pseudo matte. Jesli znajdziecie coś co mógłbym jeszcze poprawić lub ewentualnie sam znajdę chęci to byćmoże popracuję jeszcze troche nad tą pracą i podmaluję niektóre elementy. Gdzieniegnie posiłkowałem się teksturami i podmalowanymi fotkami, Przedewszystkim chciałem stworzyć ładną scenę bez przekombinowań.

Liczę na liczne komentarze i krytykę ;).

 

homelandhm9.jpg

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo przyjemne kolorki i teksturki. kompozycja tez fajowa:) tylko wydaje mi sie, ze powinno byc odbicie tej gorki i statku. I ja bym chyba troszke zroznicowal niebo po lewej, bo ta strona zrobila sie troszke niedopracowana (za duzo duzych plam jednolitych)... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

mie inspirowales sie przypadkiem uncharted? tak tylko z ciekawosci pytam bo widzialem bardzo podobny concept art do tej gry wlasnie. a rady? swiatlo sie nie zgadza - lepiej byloby zebys przesunol je na prawa strone i dodal rozjasnienia w atmosferze. no i jesli tak nisko umieszczasz slonce to chyba logiczne ze takiego koloru by na pewno nie mialo, a co za tym idzie cale niebo i sila rzeczy wszystkie kolory.to mogla byc (i nadal moze byc) piekna i dramatyczna (z dramatycznym niebem ktore jest skapane w blasku zachodzacego slonca) scena - pytanie tylko czy bedzie ci sie chialo poprawiac bo jak znam zycie to nie, ale wg mnie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbiernac,LeonDeCycjusz,WWWoj:Dzięki. Postaram się wziąć wasze komentarze pod uwagę. Napewno spróbuję dodać odbicie statku i skał w wodzie.

dekiel:Uncharted do tej pory nie znałem. Dopiero po przeczytaniu twojego posta z ciekawości sprawdziłem co to. Rzeczywiscie jest na stronie projektu podobny pomysł, ale jak to mówią te same pomysły mogą powstać w różnych umysłach. Co do światła. Za mało się często nad nim zastanawiam. W zasadzie większość elementów starałem się oświetlić z góry z prawej, a rozbłysk w oddali wzięty za słońce... maznąłem bo mi tam tak pasowało nie zastanawiając się zbytnio. Nikt nie mówił, że to słońce - może to wybuch? Nieba raczej nie ocieplę... bo poprostu sprawdzałem różne warianty kolorystyczne i tak chciałbym zostawić. Sprawdze natomiast jak będzie wygladał dalszy plan bez tego rozbłysku. Tak czy owak - nad światłem rzeczywiście musze jeszcze popracować i poprawić pare elementów.

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyjemna ilustracja:) co do jakichś uwag to: może przydałoby się jakoś bardziej chmurę urozmaicić po lewej stronie i nieco nad statkiem, bo teraz jest szara plama. Z wodą też można by pokombinować szczególnie tą na pierwszym planie... ale ogólnie bardzo fajna praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podmalowałem. Siedziałem głównie nad wodą. Dodałem więcej ptaków... niewiem czy to dobry pomysł... podsuneła mi go znajoma. Jeszcze pare rzeczy pewnie podmaluję. Myslałem też trochę nad kolorystyką. Wrzucam pare propozycji.

 

Poprawiona wersja w kolorystyce jak powyżej:

color4aq2.jpg

 

Troche zmieniona kolorystyka:

color3jg8.jpg

 

Przyciemniony pierwszy plan i rozjaśnione niebo:

color2tp5.jpg

 

I totalny eksperyment:

color1sd0.jpg

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"totalny eksperyment" ma swietny klimat, dla mnie praca tu dopiero nabrala glebi na ktora zasluguje motyw. Ew moznaby rzucic troche wiecej swiatla na pierwszy plan z ludzmi i na tylna czesc kadlubu.

 

Te poprzednie wersje traca wlasnie przez zbyt wiele podobnych jasnych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie eksperyment ma klimat. Troszke kontrastu przywroc i bedzie mistrz! A czy nie zastanawiales sie czy nie warto by bylo troszke poeksperymentowac z kolorem? Chodzi mi ogolnie o Twoje rysowanie, nie mowie konkretnie o tej pracy... Bo wydaje mi sie, ze te monochromy wychodza Ci swietnie i przy takim fajnym wyczuciu, gdybys dodawal jakies akcenty innych kolorow Twoje prace moglyby nabrac zupelnie nowej twarzy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie sądziłem ze cie kiedyś pochwale, bo generalnie to cie nie lubię ale ta pracką mnie zagiąłeś. świetny klimat. Najlepsza twoja praca jaka widziałem. Sadze ze 3 ujecie najlepsze ale na pierwszym planie więcej światła powinno być (jak w 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze.

 

shi: A czym sobie zasłużyłem tym, ze mnie nie lubisz? Czy po prostu nie trawisz moich prac? Bo to drugie jestem w stanie zrozumieć. W każdym razie dzięki ;] Pochwała od osoby, która mnie nie lubi dożo znaczy.

lordbiernac: Z kolorem na pewno będę się starał pracować. Jak narazie mam spore braki w tym temacie i często to odczuwam.

 

Najwięcej zwolenników tu na forum i wśród moich znajomych zebrała 3 i 4 wersja ( z przewagą na 4). Próbowałem je jakoś połączyć, ale nic z tego nie wyszło (kaszanka). Wróciłem więc do 4 i trochę z nią popracowałem. Nie wiem jednak czy nie przekombinowałem. Wrzucam też horyzontalnie dla porównana (czasem ta sama kompozycja obrócona horyzontalnie daje inne odczucia). Nie bede ukrywał iż chciałbym już ta pracę zostawić.

 

color5wt3.jpg

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie tylko obroc tj wczesniej i gites. nr 4 mial najlepszy klimat, a nr1 swietne kolorki(chociaz ta jasna plamka na trawie mi nie pasuje;/) Idealem byloby chyba rzucic na ostatnia wersje mocniejsze swiatlo na stateczek-tak jakby akurat tylko on byl oswietlony, taki promyk slonca wybijajacy sie z zachmurzonego nieba;]

 

pozdro!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta ostatnia wersja. Ale, tak jak pisze nicponim, lepiej obrocic. Statek wydaje sie wowczas ciezszy i cala scena ma wiecej dramatyzmu, jakiejs tajemnicy. I czyta sie jednak lepiej, bo w nowej wersji ludzie wyszli za bardzo na pierwszy plan historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marku , jak dla mnie bomba , szczególnie pierwsza kolorystyka , postacie i niebo

super wyszło , jedynie to co bym zmienił to dodał DOF do lini brzegowej (zobacz link)

może jaką nisko unoszącą się mgłe tuż nad wodą.

 

http://img156.imageshack.us/img156/3937/marekdq9.jpg

 

o i jeszcze moze zrobilbym stojacych i machajacych rozbitów na kolumnie łodzi...

 

 

5 stars ode mnie.

Edytowane przez lord_saskybody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności