Skocz do zawartości

Teczka 2D: IN Flaamess


IN Flaamess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z podobieństwem zawsze są problemy na początku. Mi w miarę wychodzi ale żeby ok było muszę nad twarzą niestety posiedzieć. Na pewno pomogła mi książeczka o rysowaniu portretów w której jest opisane na co zwracać uwagę podczas ogólnego szkicu - tych pierwszych kresek itp. Jest też tam opisanych kilka sposobów rysowania, plus oczywiście budowa, mięśnie, kości i proporcje twarzy.

LINK -->http://www.empik.com/podstawy-rysowania-portretu-ksiazka,372226,p

Nie wiem czy ta książka jest dobra czy nie, ale bez szkoły z forum wszystkiego się niestety =] nie dowiemy. Na pewno kluczem do sukcesu jest czas. Czas wypełniony połączeniem teorii i praktyki, z resztą już pewnie czytałeś o tym na forum z milion razy...

A progress Panie kolego widoczny, widoczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak rysuje się z głowy... Szkoda, że podpis stał się najwyraźniejszym punktem tej pracy, a nie świecące oczka Mecha. Czy pan po prawej ma kaptur czy hełm i czy kolega z lewej biegnie w naszym kierunku strzelając w międzyczasie do tyłu, bo w tym wypadku widać naprawdę błędy w postawie! Praca trzyma klimat, a o to chodziło więc gratuluję dobrej pracy w 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, słabo niestety zacząłeś 2009 rok

masz prezencik na nowy rok:

http://video.google.pl/videosearch?q=drawing+humans+&emb=0&aq=f#

 

obczaj ten

 

Drawing the Human Figure From Your Mind - Video Lesson 1

 

koleś wydał serie EXTRA filmików instruktażowych jeśli chciałbyś kupić to są strasznie drogie, ale można pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drawing the Human Figure From Your Mind - Video Lesson 1

 

koleś wydał serie EXTRA filmików instruktażowych jeśli chciałbyś kupić to są strasznie drogie, ale można pokombinować

Nie widziałem nikogo, kto uczył się z tego z dobrym rezultatem (co nie znaczy, że takich nie ma :) ). Z tego co pamiętam to jest tam ponad 40 godzin nudnego rysowania wszystkiego w kółko od nowa z ciągłym "diwajd in haf diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf...diwajd in haf... zero rysowania w ruchu (perspektywa itp), a przynajmniej nie dotrwałem do takiego etapu :D Dobre do sprawdzenia jak wyglądają flaczki (ale do tego znajdziesz lepsze książki), niestety nie przystosowano tego do naszego gatunku. Jeśli dasz radę obejrzeć wszystkie, to podziwiam :) Dużo lepsze są nagrania Glena Vilppu, też drogie, ale też da się "pokombinować" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... Według mnie żeby malować z wyobraźni ludzi trzeba mieć albo sporo wiedzy i praktyki (i to że na tym forum są takie osoby, nie oznacza że każdy może siąść i zacząć malować) albo posłużyć się modelem i uważnie go obserwować. W tym drugim wypadku jest jednak ryzyko że umkną ci ważne rzeczy, bo model jednak nie zawsze odpowiednio je eksponuje.

Przykładowo - to jak namalowane są na twarzy usta może być dla kogoś szczęśliwym trafem, dopóki nie uświadomi sobie że ułożenie ust jest zdeterminowane budową szczęki i umiejscowieniem pod nimi zębów. Oczy tkwią w oczodołach, to jak wyglądają policzki, nos - wynika z ułożenia kości, chrząstek i mięśni pod nimi. Głowę generalnie łatwiej mi zrozumieć wyobrażając sobie kościec który kryje się pod mięśniami i skórą. I tak będzie praktycznie z każdym elementem ludzkiej budowy.

Wiem że przynudzam, dla większości osób to jest kompletny truizm i oczywistość, ale przyznam że dla mnie do niedawna - wcale to nie było takie oczywiste.

Sama dobra technika malowania wg mnie nie gwarantuje dobrego efektu, szczególnie przy ukazywaniu żywych istot - wystarczy zobaczyć jak na dawnych obrazach ukazywano egzotyczne zwierzęta, gdy autor miał niewiele czasu na obserwację. A przecież to faktycznie byli nierzadko wielcy mistrzowie, mówię to bez cienia sarkazmu.

Może In Flaamess do poprawienia obecnej pracy pomocne będzie dla ciebie użycie manekina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i ostatni raz rysowałem coś z głowy ( ludzi ). Za mało ćwiczeń, zacząłem czytać Loomisa i zaczne tych szkicow codziennie po 2-3 h mazać.

 

Co do twoich slow SBT77 masz całkowita rację, trudniej zrobić niż wypowiedzieć, mimo wiedzy i tak trzeba cwiczyć. Znajde sobie referki albo poszukam coś na stronie z modelami anatmomi, miałem kiedyś taką, chyba posemaniac czy jakoś tak. Ponad 800 różnych poz z mozliwościa oglądania ich obracając je o 360 stopni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzikow 3 razy robiłem,ale ich twarze za sztuczne itp. byly ;/ wiec zrezygnowałem znich i pare mechów postawiłem,choc i one nie są najlepsze;/. Przerzucilem na PC i 30min męczyłem się z kolorami, aby je ustawic by były podobne do oryginalu z os x. Troszke im brakuje nasycenia i troszke inny odcien maja, ale cóż poradzić ;D

 

 

d5e464d42d12f0f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności