Skocz do zawartości

Teczka 2D: IN Flaamess


IN Flaamess

Rekomendowane odpowiedzi

PAre starych i nowych prac, dopiero zaczynam wiec ...wytkniecie wszelkich bledow mile . widziane :D Mam tlyko 2 prace robione na podstawie klatki z filmu ,reszta to tylko i wyłacznie moaj wyobrazn.

 

 

 

Na podstawie klatki z filmu....

 

751a4fad.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65784fdb.jpg

 

4 dni po 4-5 h dziennie plus male poprawki. Dawno nie robilem tak dlugiej pracy. No heh, ale wciaz sa braki, niedociagniecia i trzeba cwiczyc dalej.

 

af593a7c.jpg

 

 

To druga proba rysowania twarzy smile.gif ...wlosy tez drugi raz malowalem smile.gif ...Ze nie potrafie poslugiwac sie roznymi brushami , bo wychdzoi kicz to robione ejst tlyko jednym biggrin.gif podstawowym 100% twardosci smile.gif

 

PS. Dzięki szczerości, niektórych znajomych poprawiłem pare błedów : twarz ( cienie oka ,nosa i usta bo nie bylo ich zbytnio wczesniej ) no i włosy. Włosy dalej są cieżkie i kosmate ,ale juz troskz emniej mysle.

 

Dalsze uwagi mile widziane...

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uwagi? podstawy leżą, brak znajomości anatomii czy sposobu budowania formy, cieniowanie "czarnym", rzucanie się z motyką na słońce... podstawy Panie... podstawy

 

Druga próba rysowania twarzy, i od razu chciałeś to tabletem, w kolorze umieszczone w jakimś środowisku maznąć? Gratuluję optymizmu! :) Daruj sobie też ujęcia z detalem, gdy dajesz taki duży obrazek, w którym dodatkowo całość jako ogół nie gra.

 

Czekam na ołóweczek. Mimo wszystko widać, że całkiem dobrze razisz sobie z proporcjami, a i patrzeć umiesz :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D czarnym nie cieniuje od kad ktos mnie pojechal ze cieniuje czarnym ...no to wroce do niego :D

 

Ja wole rzucac sie na trudniejsze wiecej bledow wychodzi :D wychodze z tego punktu widzenia.

 

A co do oloweczka eee...moze z 3-4 prace ktorych pokazywac pozwolisz ze nie bd bo naweet ja wazamze to gniot. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D czarnym nie cieniuje od kad ktos mnie pojechal ze cieniuje czarnym ...no to wroce do niego :D

Jak to wrócisz? Kto Ci doradzał wracać?

Ja wole rzucac sie na trudniejsze wiecej bledow wychodzi :D wychodze z tego punktu widzenia.

Grafika i rysunek to nie pływanie. W matematyce też przechodzisz do równań różniczkowych, pomijając elementarne działania? :)

 

Detale dałeś naprawdę niepotrzebnie, nie ujawniły niczego co byłoby niewidoczne na grafice którą umieściłeś.

Następnym razem spróbuj pozamieszczać obrazki w tagu (w wymiarach nie psujących układu forum) - nie same miniaturki z linkiem. Strasznie niewygodnie ogląda się je w taki sposób jak jest teraz ;)

Mam nadzieję że te prace 'na podstawie klatek z filmu' nie są przekalkowane, bo niestety w taki sposób można nauczyć się jedynie prowadzenia kreski po kresce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że te prace 'na podstawie klatek z filmu' nie są przekalkowane, bo niestety w taki sposób można nauczyć się jedynie prowadzenia kreski po kresce ;)

W zyciu ,az tak glupi nie jestem i tak z tych 2 prac nie jestem zadowlony bo nie moje. Nie ejstemtypem czlowieka ktory kalkuje cos. Nie po to kupiplem tablet.

 

Aha sorka zle przeczytalem co do tego czarnego.

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pxm754yc5dt9qgqk78qk.jpg

 

Kolejne zmagania z twarza i jak zazwyczaj wszystko z głowy. Dalej nie wyczuwam bryły ,ale cóż ...po to żyje by ćwiczyć :D

 

 

takie 2 zoomiki :D ( o ile sa przydatne )

 

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/zzwn42ymkidwznmytzwy.jpg

 

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/iybzgkczlmzjm1rd2zmm.jpg

 

PS. Wiem ze pusto, ale chciałem poćwiczyć tylko postać,reszte olałem jak widać.

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejne zmagania z twarza i jak zazwyczaj wszystko z głowy.

Polecam jednak rysowanie z referek bo takie rysowanie z głowy na samym początku to nie najlepszy pomysł. Myślę, że właśnie smarowanie ze zdjęć pomoże Ci uchwycić bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łódeczki i kosmonauta całkiem pozytywnie... lepiej już pooperowałeś tam kolorem... ja mam dla ciebie rade... poćwicz anatomie i pooglądaj jak robią to lepsi od ciebie... spróbuj skopiować ich prace tak dla treningu... zobacz ile ci to zajmie... zresztą mnie się lepiej nie słuchaj bo i ja jestem zielony, jeszcze rochę potrwa zanim coś tu u was wrzuce... no i ćwicz, myśl jak rysujesz i ćwiiczzzz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowac nie bd :) bo nie lubie :) teraz wszystko wale z referek , cwicze cwicze i cwicze a na prace innych patrze godzinami :) co do anatomi hrhr bd cwiczyl :D

 

Ogolem dochdoze do wniosku ze nie bd skrobal na tablecie czegos co jest podobne jak by sie malwoalo predzlem, malasrko. NIe po to sa pedzle czy tablet zeby nimi tak samo malowac :P choc pewne elementy moga sie upodabniac. :D moje zdanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09d8adf9c4cff876.jpg

 

TAki maly concept szybkiego pojazdu. z 3-4 ,ale caly tydzien go skrobalem, bo szkola niezbyt pozwala na poswiecenie wiekszej ilości czasu niz 30min dziennie ;/ ( klasa maturalna ) ;/ . Probowalem uchwycic bryle ,ale ekhm....chyba znow sie nie udalo...bd dalej cwiczyl ;D

 

Uwagi ,krytyki mile widziane nawet bardzo bo bez tego nie ma postepu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f280d233418a5aec.jpg

 

 

W zyciu tak sie nie meczylem z zadna praca. Ta robiona 2 razy od zera ,bo 1 raz mi sie nie spodobala...za drugim razem wzialem aparat zrobilem sobie zdjecie i wyszlo to

 

Miesiac sie meczylem robilem cwiczenia zeby cos z tego bylo ciesze sie z tego wzgledu ze duzo nowych rzeczy przyswoilem tak czy inaczej, gorzej czy lepiej.

 

Uwagi mile widziane dalsze juz pewne poprawki wprowadzilem.

 

 

PS. Rozczarowalem sie kompletnie po przerzuceniu pracy na kompa z lapka ( os x ). bo kolory wziely w leb...bylo w odcieniu zielenie i bletkitu i byly zywsze, pelniejsze takie, a na PC wyszedl niebieski ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim światłocień jest kulejący - na postaci raz światło pada z lewej, raz z prawej, raz od dołu, innym razem od góry. niekonsekwentnie dość. do tego niektóre elementy w ogóle nie mają cieni własnych ani rzuconych (np zęby zdają się świecić, a przecież przy takim świetle (bocznym, niezależnie z której strony) byłyby one w cieniu. tak samo język łapałby cień. generalnie brakuje czucia bryły, a co za tym idzie masz problemy ze złapaniem zależności między poszczególnymi elementami i określeniem ich wzajemnego światłocienia.

 

próbuj upraszczać postać do prostych brył z którymi sobie poradzisz (kule, walce itp) i na nich określaj ogólne światła i cień, potem dopiero rozrzeźbiaj bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny ktoremu zamarzylo sie robic szybko ładne i chwytliwe pracki;]

po pierwsze anatomia! jezeli posluzyles sie wlasna fotą to musze przyznac ze masz jednego długiego cyca.

po drugie referki- te 30 minut dziennie poswiec lepiej referkom, swoje jakies wymysły realizuj w formie szkicow olowkiem,zajmuja mniej czasu, a reszte poswiecaj referkom,referkom i zdjeciom referek;]

po trzecie- jak nie widzisz bledow to wez poszukaj se jakies pracki mistrzow digitalu i porownaj ze swoimi...

 

No niewiem,bede to powtarzal chyba do znudzenia,ale nie mozesz zrobic fajnej pracki nie znajac perspektywy,anatomi, swiatlocienia , kadru itp. czytaj,rysuj, obserwuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, bo widać, że zależy Ci na komentarzach... :P żebyś przejrzał ten temat i wrzucił coś od siebie. Każdy popełnia te same błędy na starcie, nie ma się co domagać, aby u każdego napisano to samo. Wyciągaj wnioski także z cudzych błędów. Za szybko poszedłeś w DP, ołówek to Twój przyjaciel, użyj go czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie nie popelniac tych samych bledow, jednakze czesto gesto trzeba samemy do tego dojsc bo nic nie daje czasem powiedzenie " nie rob tak tlyko tak " to jak z heelflipem , powiem jak zrobic ale trudniej wykonac.

 

Dobry opie**** jest motorem postepu gdybym tu nie zamieszczal prac to bym osiadl nba laurach a tak do kazdej pracy po zjechanej poprzedniej przysiadam z podwojonym zapalem i checiami ....:D takze dzieki tym ktorzy komentuja moje prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że ciągle są podstawowe błędy, robisz postępy.

Niestety błędy anatomiczne, światłocienia, bryły - czyli wszystko co zostało już powiedziane - strasznie psują efekt Twoich prac. Do tego skóra wygląda jak glina, to dlatego że prawdopodobnie korzystasz z tylko dwóch kolorów w czasie kolorowania skóry, a to nie o to chodzi. Rada? Patrz na zdjęcia! Połowę czasu który przeznaczasz na trening przeznacz na obserwację ze zdjęć i rysowanie z nich, a jeśli faktycznie nie masz więcej czasu niż pół godziny dziennie to przeznacz cały czas co drugi dzień. I będzie dobrze, bo zaczniesz dostrzegać co czyni skórę skórą :) I nie bój się używać mocniejszych kolorów i kontrastów

Prrrszalony dał trochę złego linka, zanim zaczniesz rysować w przedszkolu zapoznaj się z jego tłumaczeniem artykułu: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=53213 To Cię trochę nakieruje i pokaże na jakie rzeczy zwracać uwagę w treningu

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, bryla mysle ze przyjdzie z czasem i cwiczeniami , trzeba sie tego wyuczyc,poprostu.

 

Moj glowny blad polega na tym ze prawie nigdy nie robie szkicu w bw. A jak widze, wiekszosc z was robi taki i potem na niego naklada kolory. A ja od razu od kolorow jade na lineart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dziewczyne to sie przeliczylem kompletnie z umiejetnosciami ;/ ( na zdjeciu ma wlosy po ktorych cieknie woda ), a zenie umialem zrobilem co inengo z jej wlosami. Co skutkuje slabsza praca;/

 

Co do reszty ....

 

krytyka mile widziana...:D

 

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym motorem postepu jest op**$@$...:P mnie przynajmniej pomaga. Bo jak widze ze na da czy innych stornach do moich prac wiekszosc daje rewelacje i nic tylko "fajne" to albo doluje albo czlowiek mysli ze juz dobrze maluje i stoi w miejscu...:D

 

Z taką filozofią to niestety będziesz miał bardzo wolny postęp. Najszybciej człowiek się uczy jak nie czeka aż ktoś mu powie czy da przyzwolenie tylko samemu znajduje odpowiedź w różnych źródłach. Potem próbuje i porównuje z pracami mistrzów, patrzy czego brakuje i drobnymi krokami podciąga pracę coraz wyżej. Jeśli po odpowiedziach innych wnioskujesz że dobrze malujesz to chyba nie stawiasz sobie poprzeczki wysoko :).

 

Co do prac:

http://www.fothost.pl/upload/08/36/65784fdb.jpg

- Kolory są jak dla mnie zbyt monochromatyczne. Popróbuj przy malowaniu troche zmieniać Hue (miejsce w spektrum barw) tak by uzyskać różną temperaturę. Im cieplejszy a zarazem jaśniejszy kolor tym bliżej najjaśniejszej żółci. Im ciemniej tym zimniejszy kolor. Odwraca się ta zależność gdy masz zimne światło na przykład od pochmórnego nieba, bladej jarzeniówki czy księżyca.

- Unikaj przyciemniania czarnym kolorem i rozjaśniania białym. Oba mają zerowe nasycenie i przy zmieszaniu z jakimkolwiek innym (jak na przykład u ciebie z pomarańczowym) ściągają jego intensywność bardzo w dół przez co cały obraz pogrąża się w mętnych kolorkach.

- Design jest bardzo chaotyczny. Wszystkie budynki na horyzoncie stoją na jednej linii, każdy jest zupełnie inny, nie powiązany z resztą przez co powstaje dysharmonia. Pogrupowałbym je zarówno pod względem wielkości, kształtu jak i położenia. Na przykład ustawiłbym w jakieś skupiska.

- Perspektywa na barierkach wygląda jak w aksonometrii. Linie nie zbiegają się tylko są równoległe. Na pierwszym planie podziały/płyty na obu częściach platformy, która się zbiega (po lewej i prawej) rozchodzą się w zupełnie dziwnych kątach zamiast iść horyzontalnie jak w 1 zbiegowej perspektywie.

- Przećwiczyłbym na twoim miejscu rysowanie elipsy.

 

http://www.iv.pl/images/pxm754yc5dt9qgqk78qk.jpg

- Nie zdecydowałeś tutaj skąd pada światło. Na twarz pada z prawego górnego rogu podczas gdy tors nie łapie światła. Głowa nie rzuca też cienia na szyję i tors. Bielmo oczu w rzeczywistości nie jest tak jasne bo zazwyczaj łuk brwiowy i powieki rzucają na niego cień. Spróbuj namalować z natury jakiś portret czy autoportret i porównać z przymróżonymi oczami jasność. Zobaczysz że oczy w rzeczywistości tak nie świecą.

- Tors nie ma żadnych płaszczyzn przez jednolity płaski walor.

 

http://images32.fotosik.pl/374/f2797058aaf1448f.jpg

- Rozświetlone fragmenty na pojazdach sugerują tu że źródło światła jest z różnych stron. Płaszczyzny które łapią światło odbite nie mogą być jaśniejsze niż płaszczyzny, które łapią główne światło.

- Mało wykorzystałeś tu skali szarości. Unikałbym używania bieli bo zabrała ci możliwość pokazania światła. Nie możesz dać czegoś jaśniejszego żeby zwiększyć kontrast bo wykorzystałeś na starcie maksimum jakie jest dostępne.

 

http://images41.fotosik.pl/26/f280d233418a5aec.jpg

- To samo z oczami co przy drugiej pracy.

- U ciebie nie płaszczyzny łapią światło tylko kontury. W naturze tak naprawdę nie ma konturów chyba że to jakiś stylizowany rysunek.

- Skóra ma różne kolory ale jak zamienisz na grayscale albo wyzerujesz saturation to zobaczysz że forma ma mały kontrast światła i cienia. Przy pokazaniu formy ważniejsza jest skala szarości a kolory są drugorzędne.

- Kompozycja jest nieczytelna. Trudno powiedzieć czy chcesz położyć nacisk na widoczek, postać a jeśli na postać to który jej fragment. Ręka czy twarz.

- Anatomia klatki piersiowej wygląda dziwnie. Sprawdziłbym to na twoim miejscu.

 

http://images41.fotosik.pl/34/1590f9763811acf6.jpg

 

- Jak wspomniałem przy pierwszej pracy - lepiej nie przyciemniać czarnym i rozjaśniać białym bo psują kolory.

- Pociągnięcia pędzla nie pokazują kierunku w jakim załamuje się forma.

- Cały obrazek ma identyczne natężenie. Jakbyś wyciszył niektóre fragmenty pod względem kontrastu i pozostawił jakiś to efekt byłby mocniejszy i bardziej przestrzenny.

 

A teraz najważniejsze. Nie doszedłem do tego co ci wspomniałem bo ktoś mnie opieprzał tylko przeczytałem w różnych książkach a w szczególności u Loomisa. Możesz je znaleźć na przykład tutaj - http://fineart.sk/index.php?cat=1. Dojdziesz jeszcze do tego rysując dużo z natury i nie potrzeba do tego wcale Photoshopa :).

 

Pozdrawiam.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D podsumuje to jednym slowem :D Dzieki . CO do poczatku twojej wypowiedzi masz racje, ale w moich slowa tez jest jakas:P

Aksiazki na ten temat zaczne czytac, duzo ludu tutaj wlasnie wspomina o nich.

 

Co do ostatniego rysunu, tego goscia z fajka, malowalem jak bylo na zdjeciu :) czarno i przepalony maxymalnie prawy bok twarzy :) ,ale rozumiem o co chodzi z czarnym . :)

 

PS.Poprzeczki nie stawiam po ocenach ludzi, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego rysunu, tego goscia z fajka, malowalem jak bylo na zdjeciu :) czarno i przepalony maxymalnie prawy bok twarzy :) ,ale rozumiem o co chodzi z czarnym . :)

 

Dlatego lepiej malować z natury albo wybrać wybierać do studiowania odpowiednio naświetlone fotografie (z tym czasami miewam problemy ale warto być przynajmniej świadomym czego się szuka). Generalnie w miare dobre fotki do studiowania to takie które nie są ani zbyt zaciemnione ani zbyt rozświetlone. Biel na policzku tego faceta jest tak intensywna że w tym miejscu znika skala szarości i nie widać tam żadnej płaszczyzny. Nie możesz więc nauczyć się ze zdjęcia jak uformować policzki twarzy bo nie masz żadnego punktu zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaglówki na jeziorku całkiem niezłe - do dopracowania. Przyjemne kolory, tylko odbicia na wodzie takie "nieprawdziwe"(maszty).

Facet w pomarańczowym kapturze. Staraj się mieszać więcej kolorów. Nie tylko odcienie pomarańczowego(kaptur). Przykładowo po prawej stronie mogłeś dać już inny kolor odbitego światła (np niebieski). Lewe oko świeci w ciemności. Wiadomo że nikt nie ma 3D w oczach i z głowy ciężko "wyliczyć" cienie ale oko zdecydowanie za jasne bo tamto miejsce jest zacienione na 100%. Ćwicz i jeszcze raz ćwicz :) sam sobie to ciągle powtarzam bo długa droga przede mną.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie 3-4 h , portret qmpleki . Wlosy robilem jako ostatnie z tlem co chyba widac...juz mi sie siedziec nad tym nie chcialo...

Ogormny problem mam z podobienstwem, zawsze prawie jak cos rysuje to cos zmieniam odruchowo i poodbienstwo jest znikome badz male;/ jakos nie moge sie tego oduczuc.

 

622b308c313e1bda.jpg

 

Nie wiem czy czuc bryle ( na twarzy ) ale troszke chyba tak :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz tak patrze i widze ze ta bluzka wyglada jak wklejona od mojej prawej strony ;/

 

- cos mi nie gra jeszcze z jej lewa reka ( ze swiatlem ) za mocno chyba wchdozi na nia.

- okulary krzywe sa

 

nie chce mi sie juz tego poprawiac ,chyba ze ta osoba ktora malowalem bd chciala. Wole powrocic juz do swojego "klimatu" :)

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności