Skocz do zawartości

happy-angel


happy-angel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakis czas temu zaczelem chodzic na warszaty z rysunku plastycznego dla podniesienia swojego skilla 2d i tutaj bede wrzucal efekty mojej pracy.

 

01yp4.jpg

Ołowek ~2h

 

02zw9.jpg

Akryle ~4h

 

03mj5.jpg

Wegiel

 

04eh1.jpg

Ołowek ~20min

 

05yz6.jpg

Pastele ~4h

 

06ap9.jpg

Ołówek ~2h

 

07ay6.jpg

Piurko ~2h

 

08rd7.jpg

Ołówek ~3h

 

09tm9.jpg

Wegiel ~1h

 

10se9.jpg

Wegiel + Pastela ~1h

 

Z gory dziekuje za krytyke :)

Edytowane przez happy-angel
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz chaotyczne kreskowanie, wychodzi z tego siano, probuj raczej kreskowaniem budowac forme,a nie napizdzac na prawo i lewo bez zastanowienia...no spore braki sa;/ Probuj kreskowaniem okreslac fakture obiektu,bo u ciebie czy to but,czy skora,czy drewno-wszystko jest takie same.. no sporo przed toba pracy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wyłapane kompozycje.

 

Masz racje bo jak narazie cala swoja uwage przykulem do proporcji, kompozycji i glębi a w tym czasie kreska gdzies umyka mojemu oku ;-(

 

Dlatego lepiej podzielić budowanie pracy na etapy. Wpierw narysować cały rysunek lekką kreską bez cieniowania i jak wszystkie proporcje są w porządku to dopiero wtedy można bez obawy skupić się na kreskowaniu i walorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie proporcji, spróbuj zastosować zasadę trójpodziału, może ci to pomoże

Zasada trójpodziału nie odnosi się do proporcji tylko do kompzycji. Chyba, że ja czegoś tu nie wiem... Jak się mylę to wyjaśnij. ;)

Pozdrawiam ;]

 

Rysunki ładne, ale nadal kreska chaotyczna, cieniowanie w szczególności, brak podziału na plany, brak głębi. Mocne przerysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieście pojawił się odzew :)

 

hehe.. bardzo przyjemne rysunki "ludź`a" widać że wziąłeś sobie do serca uwagi nicponim`a i Farvus`a... tak trzymaj... odnośnie proporcji, spróbuj zastosować zasadę trójpodziału, może ci to pomoże

 

Dzieki. Z tym trójpodziałem to chyba jakiś "zły skrót myślowy"? :D

 

Rysunki ładne, ale nadal kreska chaotyczna, cieniowanie w szczególności, brak podziału na plany, brak głębi. Mocne przerysowania.

 

Nadal mam taki problem że jak się skupie na proporcjach to umyka mi kompozycja a nawet jak dopilnuje jedno i drugie to jak skończę widzę ze wyszło z kreski siano albo jeszcze coś. Mam nadzieje ze w miarę rysowania będę coraz lepiej radził z tymi aspektami.

 

dsc0691skm0.jpg

Studium draperii 2-3h (ta szmata to ręcznik :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie odzyskałem swoje piętnastominutówki z modelem które zapomniałem w busie miesiąc temu :D (pozdrowienia dla Pana kierowcy który pewnie i tak nie czyta to forum :P)

 

perviyastranicatd0.jpg

Co 15 min model zmieniał pozycje a ja miałem za zadnie wszystko naszkicować jednej kartce. Nie wiem w czym był problem ale jak widać pierwsze pozy przejęły kontrole na moim ołówkiem i wszyło to co wyszło. Od razu rzuca się w oczy moja choroba "Mało w głowie dużo w barach" :) no i oczywiście kompozycja :(

 

1101009wv8.jpg

Po rozpoczęciu kolejnej strony już udało mi sie przejść rozsądnej wielkości postaci natomiast co do kompozycji to jej po prostu niema :-/.

 

alkashca2.jpg

"model-pijak" :)

 

vzadumiicp8.jpg

"zamyślony model"

 

nabereguny1.jpg

"model na plaży" jak widać nie wyrobiłem się z głową :(

 

harrypoternl2.jpg

"model-harrypoter"

 

komikspd1.jpg

model czyta komiks "Człowiek Parówka" (nie dawajcie czytać modelowi takie rzeczy bo jest baaardzo ciężko skupić się na rysowaniu :P)

 

skukloyut7.jpg

Na koniec godzinny szkic. Znowu kompozycja poszla w las i modelowi ucieło nogi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuje glownie automatami 0,5 i 2mm, HB i H. Papier - te ostatnie ktore wrzucalem to szkicownik, poza ostatnim obrazkiem wszystkie maja wymiar A4. Papier raczej gladki, dosyc cienki, generalnie dochodze do wniosku ze nienajlepszej jakosci :)

 

Dobrze ze rysujesz z obserwacji, wiele mozna sie tak nauczyc. Staraj sie budowac postacie bardziej plynnymi liniami niz takim "siankiem" na pewno lepiej sie tak reka wyrabia.

 

PS. Wrzucaj mniejsze prace bo ciezko sie oglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuje glownie automatami 0,5 i 2mm, HB i H. Papier - te ostatnie ktore wrzucalem to szkicownik, poza ostatnim obrazkiem wszystkie maja wymiar A4. Papier raczej gladki, dosyc cienki, generalnie dochodze do wniosku ze nienajlepszej jakosci :)

 

Dobrze ze rysujesz z obserwacji, wiele mozna sie tak nauczyc. Staraj sie budowac postacie bardziej plynnymi liniami niz takim "siankiem" na pewno lepiej sie tak reka wyrabia.

 

PS. Wrzucaj mniejsze prace bo ciezko sie oglada :)

 

Nie za twardo? :D Kiedy chce zrobic precyzyjny rysunek to musze nonstop teperowac kubusia 2mm (w pociagu to jest raczej niemozliwe bo bylbym caly w graficie :D). PS: Twoje pracy wygladaja na dosc precyzyjne jak na a4 stad moje zainteresowanie.

 

chłopie po co cieniujesz, bo w 95% jest to niezrozumiałe wypełnienie plamą bez budowania czegokolwiek[...]

 

Czesto to wyglada na plame bo nie wyrabiam sie zeby dokonczyc. Naprzyklad jak masz tego ostatniego grubasa to mial ciemniejszy swetr i jasna koszule to spoczatku rownomiernie robie ciemny swetr a pozniej zajmuje swiatlocieniem i poprawiam gumka tyle ze nie wyrobilem z czasem bo sie polapal ze go rysuje pochowal swoje wszystkie rzeczy i zaczol na mnie dziwnie gapic :-(

 

[...]poza tym to o czym pisze thirdeye - linia, nie sieczka

 

Przyznaje racje w swoja obrone moge tylko powiedziec ze jak kogoś rysuje w pociagu z odleglosci kilku metrow bez pytania to sie troche steresuje do tego w pociagu trzesie, na modela spogladam tylko katem oka albo z pod czola zeby sie nie polapal ze go rysuje bo ludzie roznie reaguja :D W sumie dochodze do wniosku ze do rysowania najepsze sa dziewczyny bo nawet jak polapia sie ze ich rysuje to zamiast tego zeby sie na mnie podejrzanie gapic udaja ze niczego nie widza ewenalnie poprawiaja wlosy i zaczynaja pozowac ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ćwiczenie polegało na przeniesieniu bardzo małego przedmiotu na duży format dla tego każdy otrzymał kinder surprise (oczywiscie nikt nie wiedzial co bedzie w jajku :D) i inspirujac sie zabawką miał narysować własny obraz :)

 

dsc0991ny5.jpg

 

Niespodzianka + sex + przemoc

=

 

dsc0982dj0.jpg

3h pastele olejne

 

 

14020092gn4.jpg

Podobno pozował nam sam król Szwecji (siedzenie i tlo dorysowane w shopie)

3h - olowki akwarelowe "Carrefour" na sucho

 

dsc0974an7.jpg

triptyk 6h - olowki

 

dsc0979yp5.jpg

studium szkła 15 min

 

1402009ja1.jpg

mój obecny szczyt precyzji :D

3h olowek

Edytowane przez happy-angel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odstawic narazie pastele i jeździć na ołówkach różnych różnistych. Pracowac nad bryłą, cieniowaniem, perspektywą i przestrzenią. Bierzesz i jedziesz, jedziesz...

Ołówek to klucz do wszystkiego...

Na pastele przyjdzie czas. Przy okazji musisz się zaopatrzyc w rozne ich typy...i obrac jakiś kierunek. Suche pastelki, twarde na kontur- alleluja i do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1, jeśli dobrze zrozumiałem co pisał wcześniej happy-angel, to prace które nam pokazuje powstały na jakimś kursie rysunku... Rozumiem że wybór medium należy do prowadzącego zajęcia - a nie do kursanta ? Jak to wygląda pod tym względem, happy-angel ?

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1, jeśli dobrze zrozumiałem co pisał wcześniej happy-angel, to prace które nam pokazuje powstały na jakimś kursie rysunku... Rozumiem że wybór medium należy do prowadzącego zajęcia - a nie do kursanta ? Jak to wygląda pod tym względem, happy-angel ?

 

To zalezy od cwiczenia. Niema przymusu, zazwyczaj gosc doradza co by bylo najlepsze albo wrzuca propozycje. Oczywiscie zdanie wykladowcy ma dla mnie wieksza wage niz opnia jakiegos CzAk1 z forum ktory umie rysowac tylko dym i chmury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak według mnie czasem lepiej takie wnioski zostawić wyłącznie dla siebie. Jakoś tak mniej kwasu na forum. Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie.

 

edit: spoko, zauwazylem po chwili, niezła wkrętka :)

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zdanie wykladowcy ma dla mnie wieksza wage niz opnia jakiegos CzAk1 z forum ktory umie rysowac tylko dym i chmury :D

 

Jeśli ja nie jestem wykładowcą, to znaczy, że wykładowca guzik umie.

Powinienem cie zbanowac siłą woli...ale wybacze Ci to obraźliwe stwierdzenie.

Zostań moim uczniem...wyprowadze cie z tj krainy ciemnoty i oświece moją wiedzą i talentem...

 

A tak na poważnie to co to za kursy? W podstawówce? Koleś wam nie pokazywał zastosowań Pasteli, różnego podejścia do rysowania nimi...o perspektywie, proporcjach nei wspominał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Thx >> Miło słyszeć od kogoś z takim skillem :)"

 

A ktoś z mniejszym sklillem powie, że brakuje koloru na twarzy, przez co wyglada mało ciekawie. Też to miałem, wyleczyłem się. Usta powinny iść nieco dalej, u Ciebie kończą się przy skrzydełkach (dobrze mówię?) nosa. Przy dość detalicznym namazaniu włosów, koszula jest zrobiona tak trochę na odwal. POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne nawet - widać progres :)

Albo po prostu wygodniej ci na tablecie.

Raczej użyłem umiejętności zdobyte przy malowaniu i rysowaniu technikami tradycyjnymi bo bardzo rzadko używam tablet do rysowania a jak już to kończy się wszystko na czarno-białej papce.

 

poprzednie buty naprawdę fajne, z kolei ta twarz nie bardzo - kolory surowe, drażni też koszula

ale ogólnie widać postęp

Mnie drażni wszystko oprócz faktury którą udało sie uzyskać wokół oczodołów :P

 

Usta powinny iść nieco dalej, u Ciebie kończą się przy skrzydełkach (dobrze mówię?) nosa. Przy dość detalicznym namazaniu włosów, koszula jest zrobiona tak trochę na odwal. POZDRAWIAM!!

Dzieki za uwagi jak będzie jakiś sensowny postęp to wrzucę prace w kolejnych updata'ch

 

Kolejne Akryle 6h:

12009zibroforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, ja prawie nie mam dostepu do telewizora, a tez na mnie wczoraj ziobro z tego obrazka zial! Chociaz w tej martwej postaci tak bardzo nie razi ;P Co do samego malowania, to bardzo podoba mi sie sposob w jaki plastikowa butla zostala potraktowana plama i kolorem.

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 >> To oznacza że powinieneś cześciej mrugać :P

 

Urbanboogie >> Mowisz o tej z wodą czy o tej Zibro? Jak skończyłem pracę żałowałem że poszedłem na kompromis między dwoma butlami zamiast tego żeby się skupić na korespondencji kolorów pomiędzy zibro a tym czerwonym naczyniem. [OFFTOP]Chwilę przed tym jak zobaczyłem Twoj post skończyłem studiować twoją teczkę :) ostatnie pracki robią wrażenie.[/OFFTOP]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach przerwy znowu wróciłem do nauki rysunku. Dla zwiekszenia motywacji zacząłem uczestniczyć w Warsaw Subway Sketch Group który ze względu na porę roku zmienił sie w Gold Tarasy Sketch Group :D

 

Pierwsze moje podejscie na WSSG

28314350.jpg

 

zrobilem sobie poźniej afterparty w coffeeheaven:

22983904.jpg

 

Drugi WSSG:

96102305.jpg

 

strzeliłem parę szkiców w autobusie na drodze powrotnej:

33941817.jpg

 

Oprócz tego od wczoraj zacząłem rysować na hali akty z natury:

47397623.jpg

53948530.jpg

57984319.jpg

79456837.jpg

15276878.jpg

53230722.jpg

 

Jak trafia się wolna chwila to od czasu do czasu strzelam jakieś autoportrety ale temat jest dość ciężki wiec puki co niema czym chwalic się :/

Edytowane przez happy-angel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak coś próbuje narysować z głowy cała perspektywa zaczyna mi się rozjeżdżać bo zupełnie nie mam nad nią kontroli. Dla tego postawiłem wrócić do podstaw i porobić najprostsze ćwiczenia, które okazały się wcale nie takie proste :) Oczywiście rozumiem co mam zrobić żeby kostka wyglądała na kostkę ale mimo wszystko chciałbym zrobić to według zasad perspektywy a nie na oko.

 

persptest.jpg

 

Ktoś umie odpowiedzieć dla czego wychodzi mi dziwny skrót perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kolejna kostka staje się coraz dłuższa. Czy ja dobrze rozrysowuje grida dla pionowych ścian (Niebieskie linie sa do ścian a różowe do podłogi)? Jak coś nie widać i trzeba dać w większej rozdzielczości albo wyłuskać którąś z siatek to proszę mówić mam to wszystko na warstwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być oddwrotnie - im dalej tym mniejsze obiekty

 

po za tym żeby otrzymać sześcian musiałbyś zmniejszać bryłe na wysokość i długość

 

linie pomocnicze są ok. a tak po za tym to na logike w perspektywie rzadko widzsz idealnie sześcianu, jako obserwator stoisz bliżej jakiejś ściany, przez co druga się wydłuża/skaraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności