Skocz do zawartości

A short love story in stop motion


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam mieszane odczucia. Z jednej strony animacja kipi od ciekawych pomysłów, ma fajny montaż, ale z drugiej strony banalny scenariusz, który nie ma w sobie dawki mocniejszych uczuć... Taki typowy "wzruszacz". Ta animacja jest bardziej czymś do showreela czy do zrobienia making of. Na początku miałem wrażenie że to po prostu jakieś profesjonalne demo pokazujące możliwości after effects.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam. Skad wogole pomysl ze kazdy film ma miec scenariusz? Dla mnie celem tego bylo przekazanie pewnych emocji - film w 100% te zalozenia realizuje.

 

Sama animacja swietna. Swieze pomysly i swietny warsztat autora. Oby wiecej takich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przerost formy nad trescia. Ale ze ta forma ladna to sie calkiem przyjemnie oglada.

Nie wyobrazam sobie filmu bez scenariusza, i tu tez jest jakis. Tylko ze niesamowicie zgrany, nieprzekazujacy nic nowego i dajacy sie strescic w jednym zdaniu.

Szkoda ze fajna technika zmarnowala sie na mialka tresc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigur ros :D

Scenariusz pozostawia pewien niedosyt ale moim zdaniem bardzo ciekawa animacja. Niby statyczna ale ma w sobie dynamiczne ujęcia. A pod względem plastyki genialne, bo już czysta grafika komputerowa się przejadła - ukłony za wprowadzenie elementów animacji tradycyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys powiedzial ze picie moczu jest zdrowe;).

Owszem, jesli pomysl sie zawiera w jednym zdaniu to calkiem w porzadku, ale jesli scenariusz sie w nim zawiera, i na dodatek to zdanie nie jest zlozone, to juz srednio.

Filmik jest bardzo ladny, ale prosty jak konstrukcja cepa (trzymak+lancuch+bijak).

Owszem lubie sobie popatrzec na filmy w ktorych jest tylko obrazek, obrazek zgrany z muzyka, ale ile wiecej warty jest obrazek poparty ciekawym scenariuszem? Nie ma tu zadnego zwrotu akcji, interesujacej pointy.

Nie probuje mowic ze to kupa, tylko twierdze ze bylby dzielo wiecej warte gdyby scenariusz nie byl wylacznie pierwszym z brzegu, najbardziej oczywistym pomyslem.

A co do animacji komputerowej ktora sie przejadla. Moze sie i przejadla jesli patrzec na filmy typu "muchy w kosmosie" albo "czerwony kapturek", ale interesujacej animacji komputerowej jest nadal zbyt malo zeby sie mogla przejesc. Najwyrazniej ten sposob tworzenia filmow tak stanial ze da sie teraz tworzyc gnioty, tak jak i przedtem byly "motomyszy z marsa" w 2d (choc z pewnoscia sa ludzie ktorzy powiedza ze podalem przyklad kultowego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiedzialem! Ale sam nie pozwolilbym np szargac imienia odwaznego tosterka, wiec rozumiem.

Tak rozwijajac kwestie scenariusza/pomyslu na film opisanego w jednym zdaniu. Da sie przedstawic pomysl na np "fight club" albo "ostatnie tango w paryzu", ale juz scenariusza nie i o to wlasnie mi chodzilo. Wydaje mi sie ze jest spora roznica miedzy pomyslem a scenariuszem. Wszystko da sie uproscic do pomyslu "ktos sie rodzi, zyje i umiera" ale to co dzieje sie w tzw miedzyczasie to wlasnie scenariusz i dla filmu dobrze byloby gdyby jednak nie byl jednozdaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, myślę że ta animacja jest tu prezentowana, gdyż może być świetnym źródłem inspiracji plastycznej i różnych "patentów" ...

 

Nie da sie ukryc, tylko do czego Ci te inspiracje plastyczne i rozne patenty? Do tego zeby zrobic cos swojego w czym bedziesz chcial przekazac jakas mysl, historie itp. Przynajmniej mi sie tak wydaje, bo sam taka mam motywacje. No chyba ze robisz wizki albo studyjne rendery samochodow (nic nie ujmujac ludziom ktorzy robia te rzeczy, bo rzecz jasna do tego potrzeba sporego warsztatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego to super skomplikowanego, głębokiego scenariusza oczekiwaliście od filmu 3min ? Porównujesz film z Fight Clubem, który trwa 2h ! W dodatku Fight Club to też nie jest jakiś szczyt oryginalności i polotu filmowego. Moim zdaniem pomysł na film jak i realizacja jest świetna. Sztuką jest pokazać oczywiste rzeczy w niekonwencjonalny sposób, a to bez dwóch zdań udało się autorowi świetnie. Jedna z lepszych animacji jakie widziałem (jeśli idzie o animki ok 5min).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności