Jump to content

"Blender ćwiczenia praktyczne" Adama Halbera


zielony

Recommended Posts

Czy jest tutaj ktoś początkujący jak ja, kto korzysta z książki wydanej prze Helion "Blender ćwiczenia praktyczne" Adama Halbera?

Połowy rzeczy z niej zrobić nie mogę bo nie wychodzą po prostu. Już nie wiem czy ja taki tępy jestem że wg łopatologicznej instrukcji nie umiem zrobić ćwiczeń czy facet co pisał tą książkę głupot jakichś napisał.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie od pół roku uczę się blendera i jest to pierwszy program 3d jakiego zacząłem używać nie licząc archicada ale modelowanie w archicad mało ma wspólnego z modelowaniem 3d.

Książeczka pana Halbera jak i Kompedium przeszły przez moje ręce i na pocieszenie mogę powiedzieć że do tych ćwiczeń podchodziłem po kilka razy i po kilka razy czytałem zanim zacząłem coś łapać i taka moja rada wspomagaj się manualem i oczywiście tutoriale z sieci "na Vimeo jest kilka fajnych video " i jeszcze należ wspomnieć o video tutorialach Ani .:)

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że autor wyżej wymienionej książki od czasu do czasu zapomina o pewnych krokach, które należało by wykonać żeby ćwiczenia wyszły. Ja niestety nie jestem w stanie się domyśleć bo w życiu nie miałem z czymś takim jak blender do czynienia. Strasznie jestem sfrustrowany w tej chwili ale jak widzę co można zrobić w Blenderze to się mobilizuję jakoś.

Link to comment
Share on other sites

Książeczka pana Halbera jak i Kompedium przeszły przez moje ręce i na pocieszenie mogę powiedzieć że do tych ćwiczeń podchodziłem po kilka razy i po kilka razy czytałem zanim zacząłem coś łapać

 

A jak już załapałeś o co chodzi to czy te ćwiczenia Ci wychodziły? Bo mi większość nie wychodzi zupełnie jak by autor na złość tą książkę napisał, a z tutoriali z netu coś mi się udaje zrobić np neona i ludzika dziś zrobiłem bez problemów a z dachem domku i schodami w "Ćwiczeniach praktycznych" to jakaś ściema, której się nie da wykonać wg ksiązki. Przejdę do następnego rozdzialu, może coś się da zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ćwiczenia z tej książki nie wychodzą ci to zostaw je i zacznij robić jakieś inne może z internetu albo innej książki albo zapoznaj się z fukcjami jakie są w blenderze krok po kroku np z tej strony co podał "floo" no niestety musisz przeznaczyć ze dwa miesiące na oswojenie się z programem zanim zaczniesz robić coś konkretnego.

Na początku skup się tylko na nauce modelowania i przypadkiem nie bierz się za animacje.

Tą książeczkę mam przerobioną i z tego co pamiętam to takie krzesełko albo koło to nie powinno ci sprawiać problemów,a ten domek to sobie daruj bo Boolean stasznie kaszanią siatkę i używaj ich w ostateczności (totyczy to nie tylko blendera ale i maxa) taki domek można zupełnie inaczej zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam tutoriale Ani ;) Nawet w gazecie Expert masz ładnie opisane. Na stronie Komputer Świat Expert znajdziesz to wszystko (wystarczy wpisać Blender i Ci pokaże w jakich numerach to było i będziesz tam mógł to ściągnąć). Do tego warto zobaczyć tutki ze strony blender.org i blender.pl oraz blender3d.pl. Ze strony blender.org tutki trwają nawet 1h i minusem jest to, że są one robione do wersji 2.34 lub 2.32 o ile taka była xD. Do tego próbuj samemu co nieco robić. Jak nie wiesz do czego co służy użyj poszukaj tutaj http://wiki.blender.org/index.php/Main_Page.pl. Zawsze może zobaczyć tutki które są tutaj na forum źródeł jest sporo. Ja ucząc się 3DS Max'a nie kupowałem książki tylko sam próbowałem i robiłem tutoriale z tej strony :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy