Skocz do zawartości

Minicontest: Langen Foundation arch. Tadao Ando | początek 10 strona


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w temacie minicontest!

 

Regulamin minicontestu:

1. Czas trwania contestu to 10 dni od daty zapostowania referki do godziny 20 dziesiątego dnia.

2. Ujęcie musi być identyczne (no prawie identyczne, a nie z zupełnie innego miejsca) jak na referce.

3. Oświetlenie obojętne jakie, ale oczywiście starmy się aby było najlepiej :)

4. Materiały typu drewno, kamienie mogą być różnych rodziajów.

5. Jeśli będzie render nocny, a referka dzienna to dopuszcza się postawienia jakiś lamp, źródeł światla sztucznego.

6. Rendery dzienne jak i nocne - obojętnie, niezależnie od referki.

7. Po terminowym czasie przewidzianym na stworzenie renderu, będą 3 dni na wybranie zwycięzcy (sposób wybierania zwycięzcy wybierzemy niedługo)

8. Zwycięzca wybiera referkę do następnego minicontestu (interior lub exterior). Staramy się oczywiście aby referka była jak najciekawsza, a za razem, żeby poziom trudności jej stworzenia był taki, aby udało się zrobić w terminie 10 dni.

9. Każdy może zapostować maksymalnie po 3 rendery.

10. Programy i pluginy renderujące dowolne, postprodukcja w photoshopie oczywiście dozwolona.

11. W temacie wątku zawarta będzie nazwa obecnego contestu, oraz nr. strony na którym najnowszy contest się zaczał. W miniaturce, małe referki aby ułatwić identyfikację na forum :)

12. Rendery postowane musza być w rozdzielczości nie większej niż 800x600 - high res pod ew. linkiem.

 

POWODZENIA! w razie jakiś pytań to pytajcie na gg albo tutaj na pw :) jednak myślę, że regulamin wszystko jasno wyjaśnia. Nie piszcie pytań raczej w wątku, aby jako taki porządek był.

 

Pozdrawiam,

 

_________________________

1 edycja zakończona:

poczatek - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=54257&page=6#52

głosowanie - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=54719

 

_________________________

 

[stary post]

Po paru prośbach w Renderach testowych zakładam temat w którym będziecie zamieszczać wasze boje z tą właśnie referką:

(refka za duża była u usunąłem ;) )

Życzę owocnych, soczystych i ostrych renderów :D

(coś do minicontesta trzeba jeszcze dopisać czy nie?:P )

Edytowane przez trosiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc w ramach rozdziewiczenia wątku zarzucam swoją próbę;)

 

theroofpsqt9.jpg

 

Świecone po staremu, czyli direct i hdr'ka. Tło na ściankach cylindra jako VRayLightMtl.

Teksturki i tło przerabiane na bazie zdjęć znalezionych w necie, głównie na cgtextures.com

 

Pozdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas budowania z oswietleniem jakis 3h, render w tej rozdzialce 3m:57sek

 

sety raczej normalne. enviromenty virejowskiSky z mode i intensywnoscia 0,01

dmc(0,95 , 0,01) - catmulRoom

exponential 1,1,1 z sub i clamp

GI- IRR(veryLow z 50/20)+LC(500, 0,02)

 

slonce swieci 0,01

kamera filmgate 50mm local 40, zoom 1, f-8, balans bieli 254,227,180, shuter 0,15 iso100

 

w sumie nic specjalnego, rzekł bym nawet difaltowe ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas - ciężko stwierdzić bo robie coś innego równocześnie i jak miałem 10-15minut to ochotę odpocząć od pracy to siadałem do tego obrazka.

W sumie najwięcej czasu zajęło mi znalezienie obrazka na tło i kombinacje ze szkłem.

 

betonowydach02ih7.jpg

w800.png

 

z odbić w szkle dalej nie jestem zadowolony :/

 

swiatlo: vraySun +sky (na standardowych ustawieniach defoultowych)

reszta ustawien na obrazku ponizej. render w rozdzielczosci 800x1000 - jakies 10minut

 

setshw0.jpg

w675.png

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa Taadzio! wali sie wieża! ratunku :D trochę coś z horyznotem jak na moje niewprawione oko :) jeśli ktoś cierpi na brak (wg. mnie) fajnych referek to tu macie kilka - nie koniecznie w high res ale w wystarczającej chyba :) Są z róznych stron - flickra, max3d, archdaily itp. http://www.sendspace.com/file/36bc5k

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzio, to moze sprobujecie z tym? bo ta budke betonowa to mozna w 15 min trzasnac i po zabawie :

 

1212gs1.th.pngthpix.gif

 

Info:

Pracownia: KWK PROMES

Glowny architekt Robert Konieczny

Miejsce: Opole

 

p.s Tadzio, z kad masz taka fajna ramke w tym oldskulu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - Przysyp to śniegiem troche i postaw jakąś choinkę obok, będzie rewelacyjna kartka jak na Boże Narodzenie :)

 

to moje pierwsza myśl po zobaczeniu tych gwiazd na niebie

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by to panowie może jakoś uformalnić z tymi kontestami, np tydzień czasu i na koniec jakieś wyniki z sondą? Była by lepsza zabawa - zawsze to jakaś większa motywacja :)

 

Ja się przyłączam do kolejnego na 100% obojętnie czy interrior czy exterior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek, dzięki! i za tutek, bo świetny, a nie widziałem wcześniej;) Teraz raczej ze śniegiem się nie pobawię, bym sobie chyba na tydzień kompa unieruchomił;p

 

Co do kolejnych tematów na takie minicontesty, to ja też jestem za!;) Tylko pod warunkiem, że nie będzie to na udostępnionym modelu, bo coś takiego mieliśmy już przecież w light contescie, o czym już zresztą pisał arev.

 

Pozdr

 

Edit: Więc jak wybierzemy nową refkę? Ten domek KWK PROMES, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch ja stały bywalec Everów jestem także na bieżąco jestem, chociaż ten tutek to już z fronta jakiś czas temu zszedł :)

podpisuję się pod słowami tadzia o zasadach. Załóżmy od dziś będzie jeszcze tydzień albo do kiedyś tam (np do niedzieli załóżmy 20) na zrobienie czegoś z tą refką szklanej nadbudówki. Potem walnie się ankietę i zobaczymy kto wygra :) A może admini by zrobili nowy dział pt. "Mini contesty", napisałoby się regulamin, i zwycięzca by zakładał temat nowy (albo dawał komuś refkę do zrobnienia), a stary by się zamykało dla porządku. Dałoby się komus (:D)moda tylko na ten dział, żeby trzymał tam porządek i byłoby gitez. co wy na to? ;)

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dobra opcja;) Trzeba by się jeszcze tylko zastanowić, co w przypadku ewentualnych interiorów. Część osób, ma już sporą bazę gotowych modeli i czy użycie ich w tym conteście będzie dopuszczalne, czy tylko modeling od nowa?;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nad tym myślałem. Myślę, że trudno będzie komuś udowodnić, że nie wymodelował tego przedmiotu specjalnie na contest :) poprostu będzie trzeba wybierać refki nietypowe, do których wymodelowanie przedmiotu od podstaw jest raczej wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz taki dzial mini bitwa wiec tam lepiej zakladac watki w takim stylu a co do modeli to jak termin bedzie dlugi to raczej nie bedzie problemu.

Tylko co z referkami ? Moze kazdy sobie wybierze albo kazdy przedstawi swoja propozycje i bedziemy glosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ale mi właśnie jakoś interiory i exteriory do minibitwy nie podchodzą. Zobacz o jakiej tematyce tam są prace :) Najlepiej by było podpiąć taki subdział pod architekture albo tutaj pod WIP. Referki jak już wspomniane było będzie wybierać zwycięzca - po wygranej zapostuje w aktualnym topicu i jeśli większość opinii będzie pozytywna i bedziecie chcieli robić to co na referce to zamyka się stary wątek i tworzy nowy z referką w miniaturce :) Ew. jest też taka możliwość że w tym subdziale minicontest zrobi się przyklejony topic do którego będzie się wrzucało fajne referencyjne fotki i zwycięzca będzie mieć do wyboru ;) ew. mod będzie wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hc - czy ja wiem czy kombinuje. no ale rzeczywiście masz rację - był tam topic o wizkach :) nie zauważyłem. No to możemy postować w dziale minibitwa, tylko że będzie trzeba zawsze w pierwszym poście pisać zasady. A jakby był nowy subdział to by był przyklejony topic i po problemie ;) Niech admini decydują. Siwy - otoczenie też trzeba byłoby robić w 3d? :( następna referka po szklanej nadbudówce to chyba będzie refka Juniora: przypomnę:

1212gs1.png

Potem może na zmianę jakiś interior fajny. I potem znowu ex :D albo żeby jeszcze bardziej kombinować to robić równolegle exterior i interior contest :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i trzy propozycje ode mnie;)

 

prop01om6.jpg

.

prop02xf5.jpg

.

prop03od7.jpg

 

Jeszcze pozostaje kwestia na czym mamy się skupiać przy tworzeniu wizualizacji? Ogólne zasady. Proponowałbym założenie ogólnego odwzorowania bryły z możliwie najwierniejszym oddaniem detalu dopuszczając jednocześnie pewne odstępstwa w kwestii wykorzystanych materiałów, gdzie możliwe będzie użycie innej odmiany pierwotnie użytego budulca, czyli jeśli coś jest z kamienia, niech pozostanie z kamienia, coś jest z drewna, pozostaje drewniane, jednak może to być inny rodzaj kamienia, czy drewna. Chyba, że macie inne propozycje;)

Co do sprawy z samym prowadzeniem wątku, to może pozostańmy w jednym temacie, tylko ktoś musiałbym na bieżąco uaktualniać pierwszy post podając na przykład stronę wątku, od której rozpoczyna się nowa rywalizacja od nowej refki oraz z listą zwycięzców poszczególnych contest'ów?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koniec. ustalone. wszystko zostaje w TYM topicu. Zwycięzca contestu wybiera referkę. I nie wyszukujmy czegoś zbyt skomplikowanego :) Czas na zrobienie to 2 tyg od momentu zapostowania referki. Reszta zasad tak jak szanowny Touch napisał

Proponowałbym założenie ogólnego odwzorowania bryły z możliwie najwierniejszym oddaniem detalu dopuszczając jednocześnie pewne odstępstwa w kwestii wykorzystanych materiałów, gdzie możliwe będzie użycie innej odmiany pierwotnie użytego budulca, czyli jeśli coś jest z kamienia, niech pozostanie z kamienia, coś jest z drewna, pozostaje drewniane, jednak może to być inny rodzaj kamienia, czy drewna. Chyba, że macie inne propozycje;)
Jesteście za? ja jak najbardziej. No i jeśli nie macie nic przeciwko temu to będę porządkował ten temat jak to również Touch napisał ;) Będę aktualizował i takie tam. Jakieś pomysły na wyłanianie laureatów?

 

Co do referek to ta hc druga niebieska z białymi domkami i ta pierwsza siwego to mi sie szalenie podobają :)

Referka ode mnie do interiorów:

238092099seaside19bt9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucajcie. Czas do niedzieli do 20 forumowego czasu. Po tej godzinie nadesłane prace nie będą brane pod uwagę w ocenie. Potem od niedzieli od 20 do wtorku do 20 będą wyłaniani zwycięzcy. Ale własnie został problem jak ich wyłonić! Boję się, że miejsc w ankiecie może zabraknąć :/ także trzeba myśleć nad alternatywą. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności