Skocz do zawartości

Obiekty 3D:Moje boje z Maxem ... "part.1 Closed"


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

...wiec tak - zeby nie bylo tak cicho ;) - fajnie ze poprawiales felge jednak jeszcze powienienes bardziej sie przyjrzec fotkom- w sumie widac to nawet na tej, ktora juz tobie linkowalem w poprzednim poscie- miejsce laczenia ramion felgi przy mocowaniu (srubach) zaczynają sie bliżej centralnej czesci. Co do karoserii to sie takze powtorze i zaproponuje zerkniecie na ta sama fotke- fillety pomiedzy plaszczyznami karoserii sa dosc male- zwroc uwage ma okolice przy tylnim kole - plaszczyzna na ktorej sa wloty powietrza nie jest tak wklesnieta jak u ciebie- ogolnie przypatrz sie lini samochodu pod roznymi katami i porownoj z tak samo ustawionym swoim modelem- domyslam sie ze poprawianie tego typu rzeczy nie nalezy do najfajniejszych ale pytales o rady ;) - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

.

 

ECO: Uhhhh nom wlacze z tmi moimi proporcjami itd ... bo to mnie zazwyczaj pograza ...Zwroce uwage na to co napisales...

Dzieki

 

Poki co pocialem troszke siatke i jak zwykle historia lubi sie powtarzac BUGI wszedzie ,co to bedzie :P :)

 

65848359hf7.th.jpg

23913810rr9.th.jpg

12611838dx1.th.jpg

 

jeszcze mam duze trudnosci z ogarnieciem siatki w pewnych miejscach :((

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troche to wszystko pogiete zdajesz sobie z tego sprawe? Ale tak z wazniejszych rzeczy to wciecie trojkatne w drzwiach nie jest takie glebokie(przynajmniej o polowe mniejsze). Nadkola wygladają zupelnie innaczej. To co jeszcze nie zrobione czyli np. gorny rog przedniej szyby. Camaro ma przez calą dlugosc taki chamfer wiec fajnie jakbys uzywal modyfikatora mirror albo symetry zeby bylo widac obie połowki a mimo to bedziesz pracowal tylko nad jedną. I jakbys mógł(bo uzywasz imageshack'a) uzywac linka hot link for forums zeby nie trzeba bylo klikac tylko odrazu Ci wrzuci duzy obrazek na posta. Powodzenia w pracy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze troche pogiete :) to drugie podejscie do samochodu (a wczesniejsze bylo z uzyciem tutoriala) wiec mozna powiedziec ze to jest tak jakby pierwsze.Pozatym moja praca z maxem zaczela sie dosyc niedawno...

 

Wciecie juz poprawione rzeczywiscie ponioslo mnie pozadnie :)

Niebardzo wiem o co chodzi z nadkolami bo trzymalem sie blueprinta i wydaje mi sie ze akurat nadkola dobrze sa ,ale co ja wiem hehe :)

Przednia szyba jeszcze wogole nie zrobiona ,teraz zaczynam w tym miejscu cos dzialac.

A tego chamfera tez jeszcze nie ma ale dzieki ze mowisz bo bym go na bank nie zrobil....

 

Linki tak wstawiam zeby nie zasmiecac wielkimi fotkami ...

 

Dzieki

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tu nie o to chodzi ze "co ty tam wiesz" - bluprinty moga zawierac mase bledow- moga przedstawiac samochod w fazie koncepcyjnej albo po jakis stylistycznych zmianach- moga byc zle opracowane, zle zeskanowane albo co innego moga miec spartolone - ja czesto znajduje kilka bluprintow jednego obiektu i porownuje je ze soba oraz z fotkami - najczesciej jest tak ze zaden nie pokrywa sie idealnie z realnym obiektem- dlatego tez bluprint traktuje jako szkic ktory pomaga zachowac glowne linie itp - fotki maja wiecej informacji na temat detali i cowazne pokazuja bryle w 3D a nie w plaskim rysunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - jeszcze raz namawiam do obejrzenia fotek. Znalazlem foto camaro (wersja produkcyjna) i pozwolilem sobie zlozyc do porownania

camarocopyzv5.jpg

w1600.png

 

Jak latwo zauwazyc roznice zaznaczne - po pierwsze felga - masz 6 ramion zamiast 5. Karoseria nie trzyma linii - widac to dobrze pomimo tego ze ujecia nei sa identyczne (masywniejszy tyl-tylnie nadkole- inna linia i plaszczyzny drzwi- tylni slupek kabiny, oraz sama kabina- proporcje plaszczyzn karoserii) - wydaje sie ze zbyt szybko podzieliles karoserie na poszczegolne elementy (drzwi, maskę oraz inne cięcia) - na tym etapie dosc trudno poprawiac bryle bo namnozyles juz linii a proporcje latwiej jest okreslac kiedy siatka obiektu jest jeszcze porstsza (wg. zasady od ogolu do szczegolu)

 

Co do fotek produkcyjnej wersji to znajdziesz sporo ciekaweych ujęć pod tym adresem:

http://www.camaro5.com/forums/showthread.php?t=5171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z felga to fakt poszedlem na latwizne i zrobilem 6 ramion.

 

Ale takich rzeczy jak ciecia staralem sie trzymac blueprinta nie zdjec daletego moze tak to wyszlo,zreszta jak wiekszosc rzeczy.

 

beznazwy2de2.jpg

w760.png

 

Widze gdzie te bledy sa ,ale mysle ze raczej juz wiele na tym etepie nie zdzialam jezeli chodzi o poprawki :/

ehhhh wyciagne jescze co sie da , jak sie da.

Ale przynajmniej teraz wiem na co wieksza uwage nastepnym razem zwracac.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko mi nie mow ze 5 ramienna felga jest trudniejsza w tym wypadku od 6 ramiennej - akurat kiedy masz tyle samo srub mocujacych felge i to w dodatku na osi ramienia to nie ma najmniejszego problemu zebys zmienil ilosc ramion- ustaw os obiektu (felgi ) w centrum- zaznacz fragment powtarzalny felgi (jedno ramie - najlatwiej ktores pionowe - oraz z jednej i z drugiej srony fragment obreczy felgi- potem zmontuj 4 dodatkowe kopie array'em (albo ustaw sobie "angle snap toggle" na 72 stopnie i kopiuj recznie)- polacz elementy do jednego obiektu - dobuduj brakujace fragmenty obreczy (najlatwiej funkcja bridge)- ahaa - w tlo warto wstawic cylinder o podobnej ilosci wierzcholkow zeby kontrolowac ustawienie zewnetrznych punktow - wtedy po zageszczeniu siatki bedzie ladny okragly ksztalt

Co do karoserii to....nie wiem jak traktujesz model i jak bardzo przywiazales sie do wykonanej juz siatki ;) - ja bym wrocil do etapu sprzed kilku dni kiedy miales prosta siatke bez ciec -wiem ze to brzmi jak zaczynanie praktycznie od nowa ale do konca tak ne jest bo doswiadczenie ktore zdobyles "do teraz" i tak jest juz twoje ;)

 

...co do Blueprintow to tak jak mowilem - traktowac szkicowo - bo widac ze ten na ktorym pracujesz jest kiepski - choc ma fajna rozdzialke

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z felga to chodzi mi o to jak obrocilem o 60 ten elemencik to idealnie sie wpasowal w 6 ramion.

 

Nie wiem wlasnie czy zaczynac tak jak mowisz ,wiem ze to by bylo najlepsze ale uhhh wysiedzialem sie juz nad nim tyle i teraz od nowa to samo uhhh chyba sobie daruje poki co powrot bo... jakos zapalu do pracy nie bede mogl zlapac robiac to samo ,a bardzo bym chcial wkoncu probowac cos ze studiem bo jak widac rendery i textury u mnie jak to sie mow "leza i kwicza" ;p

 

A blueprint fakt byl w rozdzialce 4000 x 2000 , wiec meega duzy jeszcze trzeba bylo go zmniejszac bo w viewportach sie strasznie rozmazywaly linie.

 

Postaram sie jeszcze troche go poprawic tu i tam,

Eco ,dzieki za wskazowki i zainteresowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z braku czasu ,szkola , maly update niewiele sie zmienilo

 

50988100xk6.th.jpg

92233131pb5.th.jpg

 

Wciecie chyba juz dobrze jeszcze przesunalem je.A tam linia dachu sie zaostrzyla bo za bardzo pociolem siatke ale juz chyba lepiej tam jest .

Co do lini calego auta to podzialam , ale chyba raczej jakikowliwek przelom dopiero po weekendzie bo za duzo rzeczy na glowie teraz.

 

GrzesDuro: Komentuj komentuj ,bo nie wiele osob sie odzywa a przynajmniej wiem gdzie patrzyc i co poprawiac ... Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mumin na screnach które dał eco od razu widać że proporcje są nie te, w oryginale jest zdecydowanie bardziej masywniejszy złap cały przód i go trochę zwęzić trzeba tylko popraw później nadkola żeby znowu były okrągłe, z środkiem trzeba zrobić to samo oczywiście chodzi mi o zwężenie na długości :), w tedy podnieś troszkę dach, i z przodu bocznej szyby będziesz musiał zrobić większy kant, i środek drzwi ma za duży kąt złap te wyszystie werteksy i przeciągnij je do środka, ogólnie tam gdzie kanciasto ty robisz na okrągło a tam gdzie okrągło robisz na kanciasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli powoli bo sie rozpierd...;) Koła szerzej bo w nadkolach znikają. Ten srodkowy chanfer zdecydowanie za mocny nadal. Szyba przednia za niska. Zrob te fele 5cio ramienne(zdecydowanie lepiej pasują). Mam nadzieje ze lusterko dajesz z Concepta;) Poki wydaje sie ze model jest resorakiem w tym studio.

Spoko dopoki bede widzial ze cos jest nie tak bede dawal znac i staral sie pomoc;) A jesli chodzi o komentowanie to wiem o co chodzi. Odkad wrzucilem Camaro w studio widzialo go 320 osob a jedna zostawila komenta. I tutaj pozdro dla rallyman'a;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi zrobie te 5 ramienne bo rzeczywiscie te srednio dobrze wygladaja , tak lusterko bedzie z concepta , hehe poki co to spedzilem nad studiem 5 min , ale wiem ze bedzie ciezko bo pierwszy raz bede sie z tym zmagal.Uhhh "nie tak" podejrzewam ze bedzie jeszcze sporo rzeczy prognozuje ;P takze pomoc napewno bedzie wskazana i potrzebna szczegolnie przy studiu.

Czas do szkoly isc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progress jest, widać :) musisz się nauczyć dawać większe rendery i siatki dawaj od razu, polecam serwis fotosik i ich program do wrzucania i generowania linków, bardzo przydatna rzecz :) studio narazie zostaw, weź się za detal ale najpierw popraw karoserie, dasz większe rendery to podmalujemy coś w paincie gdzie jest krzywo ;) GrześDuro nie przesadzaj ;) ale miło że wspomniałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SunRider - Wiesz powiem Ci tak ,ostatnio moj tryb zycia nieco ulegl zmianie przez maxa ,trzaskam doslownie w kazdej wolnej chwili i zazwyczaj jak przysiade tak kolo 18 -19 tak do 4 rano czesto siedze.Jesli moge cos polecic to ja zaczalem od ksiazki do Maxa 9 Heliona Joanny Pasek - ma ponad 400str przerob ,a potem naprzemian tutoriale i wlasne prace.

 

Eden3d - wrocilem do Polski z Angli w lipcu , i tak w sierpniu sie chyba zabralem za maxa, Co prawda gdy pare dobrych lat wstecz nie pamietam roku wiem ze wtedy mialem Maxa 2,5 i 3R , to siedzialem troche ale to byly glowie zabawy z boksami itp. ( czlowiek mlody i glupi byl ze zaprzestal bo teraz by juz mega doswiadczenie bylo )Co do skilla dzieki bardzo,hehe ale moj mentor mnie tak nie zachwala :) A nick ,ksywka to Mumin ale byl zajety wiec date ur. wstawilem ,bo mi nic do glowy jakos nie przychodzilo..... ;P

 

rallyman - Dzieki , wieksze rendery wczesniej byly ,te dwa to taki na szybko glownie o sprawy proporcji je wstawilem.Siateczki tez sa wczesniej .Fotosika nie probowalem , sprawdze napewno.Studia nie ruszam.Siatke juz mniej wiecej wiem gdzie poprawic, dostalem juz podpowiedz wlasnie taka w paincie od koleszki :)

 

Jako ciekawostke wrzucam Lamborghini zrobione w sierpniu-wrzesniu gdzies.

Nie smiac sie ;)

 

front2ua2.th.jpg

backdp2.th.jpg

 

 

Szkola sie skonczyla prawie wszystko do przodu wiec z usmiechem siadam do roboty.

Pozdrawiam

 

Edit:

troche podreperowalem , tak mi sie wydaje kilka rzeczy

58187144rv6.th.jpg

40609120nf2.th.jpg

42372531np6.th.jpg

92154456yn5.th.jpg

10919426xe2.th.jpg

41200556hn3.th.jpg

89663029sy0.th.jpg

 

Tam te uszczelki przy szybach odstaja troche ale juz nie mialem sily robic....

Ide spac ...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kurcze w porownaniu ze mna to trzaskasz te modele jak szalony. Ja sie mecze i mecze a tu codziennie upek i to jeszcze jaki. Pracuj pracuj bo naprawde elegancko wychodzi. Podziwiam za upor i wytrwalosc :) Oby tak dalej. Czekam na wiecej.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacięcie lepsze od Chamfera 0,1 :D Ja narazie podstawy trzaskam. Dzięki za tą książkę... dziś sobie kupiłem i właśnie czytam i ćwicze :P Ale narazie idzie mi niemilosiernie wolno, wręcz ślamazarnie...

 

Dajesz z tym wozem... czekamy na pierwsze full rendery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden ,Xaoo -dzieki panowie :)

 

Indian - znaczek jest wygiety tak jak powinien byc , chyba ze o cos innego ci chodzi z tym znaczkiem, a ten otwor na lampe to sam po renderze zauwazylem bylo dobrze pewnie jak lampe wstawialem to mi sie cos przesunelo..

 

SunRider - trzaskaj trzaskaj ,samo sie nie zrobi ;)

 

ReflectVision - :) nic nie widac ?? przeciez samochod na nich jest ;) Jutro podrzuce rzuty z viwportu....

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posiedzialem troche nad ,studiem i poki co z efektu jestem zadowolony jak na pierwszy dzien zmagan ale jeszcze napewno posiedze nad nim.

Pozatym sprawdzilem przez to gdzie mi bugi powylaza ,i no mam pelllno bugow :P Hehe,

DO finished na bank sie jeszcze nie nadaje wiec jade dalej ......

 

Ale juz mam problemy z maxem bo mi go wywala strasznie czesto

 

 

54378827qu7.th.jpg

61288794pa6.th.jpg

13894819gb7.th.jpg

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

No ladnie Ci to wychodzi, moze mojego miniaka mi skonczysz? :D Fajne renderki, ale na ostatnim widac kiszke - szczegolnie na tylniej szybie odznacza sie srodek po weldowaniu polowek. To samo widac na uszczelce u gory i na dole. Poprawiaj szybko babola :) Czekam na wiecej.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie !!!

 

Xaoo - heh jeszcze nie zweldowane , nadal tylko symmetry wlaczone ;P

Kliment - patrzac na Kielecki poziom w maxie Kielce zobowiazuja -Fakt ;) hehe

 

Obecnie staram sie poprawic siatke w niektorych miejscach bo zle to wyglada , podziekowania dla Ferniego i GrzesDuro za podpowiedzi;)

 

Robie dalej zobaczymy co z tego bedzie...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo czasu ostatnio jakos i wsumie progress prawie zaden cuduje z tym studiem i hmmmm ciezko , material na felgi totalna katastrofa ... uhhh ciezko ciezko .... tak wyszlo sam nie wiem czy lepiej czy gorzej....

Juz wrzucilem do FW ale skasowalem po podpowiedzi klimenta ;) i dalej WIP :]

Co do shadrkow przydala by sie mala pomoc ;P

 

Ps. srodek to tylko taka prowizorka poki co.

 

34574106jj3.th.jpg

34443493fs7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tob01- nom wlasnie nie tylko iyo ;)

Lukasz - moze i masz rzeczywiscie racje , jeszcze dzisiaj sprobuje cos zrobic jak nic z tego to dalej modelownie trzaskam ;)

 

Edit

 

Dobra nic nie wymysle wiecej , ehhhh ... porbowalem ,ale maxa mi wywala normalnie co chwile.

Wrzucam do FW niech sie dzieje co chce ,widzialem tam juz gorsze :P

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=55453

 

Zasiadam jutro i jakis new modelik wymysle.

Pzdr ,Dzieki za komenty....

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta odciely troche od kompa ....

Mialem cos nowego wymyslec ale brak weny nastroil do podzialania nad tym camaro.

 

No i tak w studiu 3 vraylighty ,dwa po bokacha i jeden na sufit i spot na tyle.

 

s1recoverrecoverrecoveryd9.th.jpg

s1recoverrecoverrecoverkx2.th.jpg

 

Chyba troche lepiej wyglada.Chcialem sprobowac jakas scenke ale z HDRkami nie moge sobie poradzic.:( jak zarzucam mapke to mi sie zamiast wzdluz samochodu odbijac to mi w poziomie leci przez boczne drzwi :/ na tym renderze widac ...

 

aaaaaaaant2.th.jpg

 

 

 

No i czekam na jakies komenty...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybki progres. Ale czy musisz uzywac hdri? Bedziesz mial lepsza kontrole jak sam zrobisz studio;) no i klopotow unikniesz. Źle ze podloga tak bardzo zmienia kolor od lakieru. Pozatym szkoda tych bledow z poczatku modelowania ktore zostały, auto jest pogiete, ale jak to pierwsze prace. Pozatym to co KamillM juz wspomnial. Moim zdaniem jak na to doswiadczenie ktore masz auto wyszlo swietnie. Strach pomyslec jak to wyjdzie jak dalej bedziesz sie tak szybko uczyl. O nastepnym aucie nie wspominając. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co do hdri to dlatego ze chcialem wrzucic go do jakiejs prostej scenki.A co do studia to nadal experymentuje ,a najgorsze jest to ze mi tego maxa wywala za czesto.Nom jest pogiete troche ale coz.

Raczej juz zakoncze etap camaro na ten moment.

Komenty daly do myslenia i motywacje ,po sylwku zaczne cos new.

A co do postepow to caly czas mam w glowie poczatki przy maxie 2.5 , i pluje sobie w brode ze przestalem dzialac wtedy ,to teraz trzeba x2 sie starac.

Dzieki panowie!!

 

PS. o co cho z podloga ?

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności