Skocz do zawartości

Obiekty 3D:Moje boje z Maxem ... "part.1 Closed"


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

Destroyer : uhhh zebym ja potrafił zrobić ten piękny render :] no miniaturki sie fajnie prezentują :D postaram sie też scenke zrobić tylko nie wiem co z tego wyjdzie ;p

no jest w tym miejscu mały burak ;]

 

jamal : to jest niecierpliwość renderującego :D hehe , reszta owszem do poprawy

 

 

 

Edit: uhhhh gdzie ta realność mi znika w tych renderach :(

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@09121986 - no widze,ze nadal ostro atakujesz :) Szykuj sei, bio niedlugo zaczynam Ciebie gonic i bedzie to pojedynek na smierc i zycie :) A tak na serio wnetrze ladnie wyszlo, tylko te lakiery, jeszcze duuzo brakuje, ale model elegantaro :) Baw sie ustawieniami i pokazuj co wyczarowales.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rzeczwiscie troche przegiales z tym niebieskim. I rzeczywiscie wyszly niedoroby na drzwiach pod miejscem na klamke i troche nizej. Lakier dla mnie taki cukierkowy strasznie. chrom cos tez nie teges no i do gumy tez bym sie mogl przyczepic. Czym renderowales? V-ray?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegłeś od oryginału (link), ale ogólnie model sprawia dobre wrażenie ;) Skoro już jesteś przy pustyni (trochę słaba jakość textury podłoża), to może spróbujesz coś na wzór zdjęcia z linka? :)

 

W ogóle to masz świetne tempo, tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze odbiega zrobiłem co mogłem :( ...

tak na szybko sprobowalem , uhhh stary chciałbym cos podobnego ale widzisz ze te rendery wcale dobre nie są ,a co dopiero taka scenke trzasnać.

Mecze dalej chociaz juz troche zrezygnowany jestem ....

 

Uhhh tempo no moze tak ,ale ostatnio jakos wydaje mi sie ze stanalem w martwym punkcie ... tak czy inaczej dzieki ,

PS.mi bardzo sie podoba ten twoj up mercedesa ostani ;) Good Work !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam do tej pory zajmowałem się praktycznie samym modelingiem, a dopiero teraz zaczynam przygodę z renderowaniem, więc rozumiem co czujesz :P Poczytaj sobie forum cg-cars.com (aktualnie off), jest dużo rad nt. materiałów, samego rendera czy ustawienia studia. Na aversis.be też są świetne tutki o vrayu, polecam. A jeśli szukasz mapek hdr to hdri-locations.com albo 3six0.net.

 

PS. Dzięki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze walcze i coś mi nadal nie wychodzi , cienko to wygląda :/

 

tescikrn5.th.jpg

 

tylko z lakierem i studiem walcze , poki co ....reszta materiałów praktycznie nietknieta

 

Heja

 

Tematu nie sledza komentów tez nie ale widze ze menczysz tą bryczke ;)

 

Nie wiem w czym robisz ale jak w mentalu to daj mu jakas kontrole expozycji(oile sie nie myle to tak sie pisze) co dalej zacznij pracowac w ps/after effect/inne 2d programy do obróbki grafiki. Nie zamykaj się tylko w maxie ;) Co do renderu to nie jest zly fajne ujęcie odbicia tez musisz popracowac nad silą swiatel bo przepalaja a nie powinny (przepalenie w ps etc sie robi) co dalej zrób porządny material i pamieaj Fizyka najpierw ;)

 

Poowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za te tutki ,dzisiaj popołudniu przysiąde troche cos sprobuje lepszego wymyslić.

 

KamilM - Dzieki bardzo ,przejże dzisiaj napewno to :)

trosiek - Dzieki :) dobry tutek naprawde ... co do modelingu to hmmm w listopadzie założyłem ten wątek i miałem problemy ze zrobieniem zapalniczki ,czy zatyczki od cienkopisu :) sune do przodu po trochu no i zanim bede trzaskał takie modele jak wy to jeszcze minie ale chyba aż tak zle nie jest poki co ;) chce ten render i shadery owietlenie podciagnać bo tłukłem teraz ten modeling tylko ,a musze robić to szybko bo już mi brzydnie ten model ;)

D4D4L - :) akurat vray , wiem własnie że w ps da sie bardzo prace podciągnąć ale poki co staram sie z tego maxa wyciągnąć ile moge , za mało czasu żeby sie wszystkiego naraz uczyć :( ale dzieki za pomoc :)

 

Powoli do przodu zobaczymy jak bedzie :) dzieki za komenty panowie , bo akurat od was to mozna sie duuuuzo nauczyć :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie tylko dach ;p hehe

 

Mało ostatnio czasu bardzo mam , w wolnych chwilach działam próbuje walcze z nim dalej , ale poki co bez większych postępów , dojde do czegoś dobrego to dopiero coś podrzuce ;)

 

No i jaaaaaak kieeeeeedys go skończe , to czas na wizki ;)

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pare próbnych podrzucam , zeby zobaczyc co myslicie ...

 

bugstudio05bwt4.th.jpg

 

bugstudio05aik6.th.jpg

 

bugstudio05if3.th.jpg

 

i PS wkońcu włączyłem na chwile

 

bugstudio05bpsub4.th.jpg

 

 

Na dniach bede miał więcej czasu zeby przysiaść to mam cicha nadzieje ze w tym tyg juz to skoncze , modeling poszedł dosyc szybko a z tym się mecze , musze chyba troche teorii wiecej wkuć ;) :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny, podoba mi się ale materiały juz nie. Teraz wyglada jak zabawka, plstikowo i sztywnie. Z materiałów najgorzej wyszedł lakier i szyba. No ale wiec że ja lepiej nie potrafie renderowac, a o tworzeniu samochodów niewspomne więc podziwiam cie za to że w tak szybkim czasie to opanowałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Rallyman - :) no to fakt felgi to leżą i wołają o pomste do nieba ;p heh nic probuje dalej ;) powoli cierpliwość mi sie kończy ale no cóż trzeba :) chyba musze posiedziec bardziej nad teoria i strzaskac troche tutkow , o shaderach oswietleniu i renderze :] dzieki bogu angielski znam ;p

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No wiec tak , skaszanilem felgi i lampy strasznie ;p

 

Render trwał godzine.Oswietlenie to dwa vray lighty po bokach i jeden na bok.

Nie wiem czemu hdrka niechce siaść łądnie na maske , jeszcze nie jest zweldowany tylko symmetry wlaczone ... to moze byc przyczyna tego ?? czy modelingu ogolnie ? bo przód troche zkiełbaszony jest.Poprawie to jak już bede blisko renderu który chce uzyskać...

 

Tak czy inaczej jak na wasze oko to wyglada teraz ... bez felg i lamp ;) heh

Ciężko mi wychodzi shader felg , ma ktoś jakieś dobre pomoce odnosnie robienia shaderów ?? byłbym bardzo wdzięczny ... bo to u mnie najbardziej leży :/

 

bugstudio05apsxq9.th.jpg

 

PS

bugstudio05aps1pi5.th.jpg

 

PS. Chce bardzo podziękować pomocy ze strony Klimenta ,Ferniego Sebastiana Ozgi ;) hehe pomagaja a ja chyba mało pojetny jestem ;p

 

ehhh grunt to sie nie poddawać , próbuje dalej ;)

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy odrazu tylko co jest nie tak... moze troche wiecej optymizmu :)

Nie jest to brzydki model troche mu brakuje tego wiatru i ognia który ma prawdziwy ale to idzie osiągnąć za pomocą rendera lepszego , no i szczypty ps-a :)

ps.

Strasznie, czy tylko ja ,okropnie ale to okropnie nie nawidzę słowa "skaszaniło"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko staram się pomóc:

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=vray+car+rendering

poza tym to na wielu forach jest coś takiego jak "galeria" srebrna, złota (chodzi o te lepsze prace) i poczytaj wątki, gdzie ludzie pokazują fajne rendery samochodów. Czasem można natrafić na to, że autor poda jakieś ustawienia renderu/studia/lakieru/świateł. To dobry sposób na naukę aby poznać jak to studio działa. Na naszym forum raczej tego nie ma, ale pamiętam że coś w wątku z Citroenem C6 vision3D coś podawał :) Nie zbesztajcie mnie tylko, jeśli uważacie, że mylę się co do sposobu nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek ma racje, wydaje mi sie że za dużo chromu chcesz użyć, felgi, grill, lampy, wloty na dachu. I przypuszczam że wszędzie dajesz jeden i ten sam materiał a to źle, i to bardzo źle, (jeszcze sie zastanawiam czy czasem tarcze nie sa w chromie bo z tym to by była juz przesada :P ) pooglądaj zdjęcia, rób testy materiału w studio tym co masz ale np na jednej kuli, jeśli uzyskasz taką fakture materiału jaka Cie interesuje to bez problemu później dopasujesz ją do proporcji modelu, jest to czasochłonne ale bardzo precyzyjne. Poza tym to coś nie teges jest ze słupkami przedniej szyby chyba ?? i w ogóle szyby leżą. pytanie mam takie, szyby są robione z boxa czy plane ?? bardzo istotne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No więc tak :)

Trosiek : trafna uwaga :) obadam to !! Dziekować Ci bardzo ;)

Rallyman : jakbys zgadł ze wszedzie prawie ten sam chrom ;p rzeczywiscie cos tam nie gra z tymi słupkami (chodzi Ci o łączenie z dachem w srodku ?tak ? ) zobacze , wiecie modelowania jeszcze troche zostało ( wloty popraiwc , maske troche , razem z tą obramówką grilla , klamka , no i wlew paliwa ) ale tak jak mowiłem niech to wyglada dosyc dobrze studio reneder oswietlenie i zajme sie tymi małymi rzeczami.

Szyby to boxy oczywiscie , czemu tak bardzo zle z szybami ??

Zastosuje sie do twojego planu i takie testy zaczne robić ....

 

Ale chyba powoli do przodu ide juz ??

 

dzięki panowie za zainteresowanie wątkiem, mam mało czasu ostatnio i robie co moge ;)

dopingujecie do pracy postami.

 

Pozdro

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak na sen , dodałem pare boxów i kulek (z lightmat) i jeszcze jednego vray lighta do sceny i teraz ten chrom ma co odbijac ;p

 

Render 2h zajął .... :/ cos długawo :]

PS mi sie zaczyna podobać :D heh

 

Jutro posiedze nad testami i te małe rzeczy domodeluje... i moze wkoncu jakis render silnika zrobie.

 

bugstudio5cporownanierf8.th.jpg

 

Dobrej nocy Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coraz lepiej to wygląda!

Tak jak wyżej koledzy pisali materiały do poprawy (opony, tarcze, wnetrze, siedzenia), obnizył bym tez troche kamerę bo teraz wyglada troche jak zabawka przez zbyt wysoko umieszczoną kamerę. Coś jecze nie gra mi z felgami mają jakby za duze chamfery i jakby za cienkie ramiona ale moge sie mylic.

Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, moim skromnym zdaniem, pomylka bylo modelowanie tego samochodu. Wogole pierwsza pomylka nastapila gdy jego tworcy stworzyli pierwszy concept tego wozu. Spalinowy depilator...wymodelowny jest fajnie ale no coz, moim zdaniem tego auta nic nie uratuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Eco : wiem przód strasznie ... ale moge zgonić troche na bprinty ;p podziałam coś

khatake : Nie rozumiem czemu było błędem , to jest wątek czysto treningowy dla mnie więc co bym nie robił to zawsze sie człowiek czegoś nauczy :) a poki co to bedzie narazie ost jaki zrobie bo trzeba by się wziąść za coś innego :)

 

Ale mam rozumieć ze render i studio juz ujdzie ?

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie materiały dalej nie te, szyby są okropne, ten fotel wyglada przez tą szybe jak nie wiem co, zupełny brak poprawności fizycznej w materiale szyby, jaki masz IOR ?? druga rzecz, odbicia na lakierze, tu ciapnięte tam ciapnięte, na szybie jakis trójkąt odbity, te lampy masz dobrej długości ?? bo wygladają jak przez pół węższe, może wina perspektywy ale ciężko żeby aż tak jest zniekształciło, do tego błedy w modelu, teraz widac w porównaniu do referki, słupki za szerokie, szyba przednia za mała i do tego źle wyprofilowana przy dachu, a tłumaczenie blueprintami nie ma racji bytu bo od czego masz referki :P z tego co pamiętam przy ostatnim WIPIE to ten model miał byc skończony na cacy :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w nocy to sie spi ;) -moja intencja nie bylo pojechanie po Tobie- chcialem zebys sam na to zwrocil uwage- ta refka to pierwsze zdjecie z brzegu jakie znalazlem w google- chodzi o to ze niektorzy ogladajac Twoja prace wyczuja od razu ze cos jest nie tak z samochodem- takie auta (mniej lub bardziej udane) sie po prostu kojarzy. Jezeli zalozeniem tej pracy byla nauka to poprawki modelu sie w to wpisuja- jezeli meczy cie juz ten model to po prostu go nie poprawiaj i skup sie na materialach i renderingu- btw szyb - byc moze nie nadales grubości elementom szklanym i stad dziwna refrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hehe nie no Panowie :D z przekąsem powiedziałem to ze pojechane ;)

Pomagacie komentami i zarazem motywacja też sie buduje ;)

Model nie meczy render troche liznąłem to odpocząłem od modelu ale dzisiaj sie zabiore za model..

Rallyman - pisz pisz ;) po to wstawiam upy , o wlasnie takie konstruktywne komenty mi chodzi ;)

Eco - w nocy własnie najlepiej :D szybki maja grubość.

 

siatką rzuce jeszcze bugstudio05csiatkadw7.th.jpg

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CI juz zostawic ten model, bo poprawic CI sie juz tego nie da. Jest bardzo wiele niezgodnosci z oryginalem, jak i sama technika modelowania wymaga jeszcze poprawy. Poczatki sa trudne, z czasem zaczniesz sam zauwazac wiecej... Trenign, trening, obserwacja i zrozumienie. GÓD LAK przy kolejnych projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SereCK - heh no wiesz nie poddam sie tak łatwo :] szczerze to nie wiem czemu nie da sie poprawić :] posiedziałem troche nad przodem i mysle ze poprawił sie :]

 

To poki co ostatni samochod jaki robie wiec chce zeby wygladał, a juz mi przypominaja ze mialem go na cacy skonczyc(Rallyman ;) ) więc , nie poddaje sie :D

 

clayyp2.th.jpg

 

chyba lepiej juz ten przod... oczy tylko musze spłaszczy c jeszcze troche

 

 

ccchw1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pantera : teraz to cięzko bedzie go od tak poszerzyć :/ tak to jest jak sie za bardzo printów trzyma :/

KamilM - Ciesze sie ze lepiej wygląda .Dzieki ;) wkoncu sie zebrałem w sobie i działam.

Szyba powiekszona , listwa przy wlocie również , lusterko też tylko kierunku jeszcze nie ma , lampy spłaszczone , wcięcie na masce jest , wlew tez sie pojawił i lusterko po srodku tylko coś mi słupek dziwnie wygląda jeszcze.

No troche go do ziemi przykleiłem bardziej.

No nic wrzucam to do studia teraz i testy ,testy ,testy.

 

aaaayv1.th.jpg

 

model2recoverrecoverrecps0.th.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khatake: no moze najładniejszy nie jest ;) heh

Thunder: no jest niezgodnosci :) ale jakbym po pół roku trzaskał perfect modele to byłbym geniuszem ;p hehe

forestt: Dzieki, ciesze sie ze sie podoba ;)

Jonasz_Real:No stary z Twoich ust takie słowa , podbudowują pięknie. Dzięki!

 

Kliment mnie zagonił do pracy :) pomógł by to lepiej wyglądało i na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

studio4rrecoverrecoverrwi9.th.jpg

 

3dsmaxpscr2.th.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności