Skocz do zawartości

Nowy challenge cgtalka


marcin wuu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zaczyna się nowy challenge cgtalka tym razem temat:

 

"Steampunk Myths and Legends"

 

Nagrody jak zwykle tłuste, a nawet tłuściejsze - najwyższa pula nagród jaką kiedykolwiek widziano w jakimkolwiek cgchallengu :)

 

TUTAJ info i zapisy.

 

Startujecie?

Edytowane przez marcin wuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja atakuje individual animation, jak bedzie niezle to kadr jakis wybiore i zapodam do image :) zastanawiam sie jeszcze nad team'em, ale zobaczymy. Ogolnie mam cisnienie duze na to, osatnio nie udalo mi sie przez brak czasu skonczyc jakiekolwiek challenge

 

pozdrawiam, zachecam i zycze powodzenia :)

 

By the way, ciekawa polityka autodesku, ze do nagrod dala tylko (z jednym wyjatkiem w team video) xsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie xsi :P ? Autodesk daje maxa i maye (no i jeszcze imagemodeler wypatrzyłem). Z avidem umowa w sprawie softimage'a podpisana, ale łapy jeszcze na nim nie położyli.

 

BTW. ciekawy temat, szczególnie jak się porówna z naszymi 'strasznymi skutkami' ;)

 

A co do pytania z pierwszego postu: ja bym wystartował z chęcią, ale się sama śmietanka zleci, a moja praca będzie przy tym jak kwaśne mleko wyglądać ;)

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie dla nagród - ale jakby tak się zdarzyło, że byłyby nagrody - jak podzieliłbyś je między lud ? ;)

Poza tym pamiętam taki jeden projekt... miasto miało być wyrenderowane... wielki rozmach, tysiące modeli, prawdziwe (nie)pospolite ruszenie max3d.pl - jak się skończyło pewnie pamiętasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozeby tak powrócić do maxprojektu bo naprawde mialo byc pięknie, a skończylo sie... co do challenge'u to moze by przygotować ludzi do pracy i do następnego ruszyć z kopniakiem, bo teraz troche z późno na szukanie ludzi zbieranie modeli, animke i mapki. :/ co do nagród chyba z tym najmniejszy problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie dla nagród - ale jakby tak się zdarzyło, że byłyby nagrody - jak podzieliłbyś je między lud ? ;)

Poza tym pamiętam taki jeden projekt... miasto miało być wyrenderowane... wielki rozmach, tysiące modeli, prawdziwe (nie)pospolite ruszenie max3d.pl - jak się skończyło pewnie pamiętasz ;)

 

Nie dzieliłbym. Dostałoby się portalowi i było nagrodą w bitwie na MAX-ie. Przynajmniej nie byłoby problemów z szukaniem sponsorów.

 

Co do projektów które tu były... prawda jest taka że przy tym rozmiarze zadania konieczna jest 1- 2 osoby które są producentami- czuwają nad projektem ale nie biorą w nim udziału od strony "wykonawczej"- nie siedzą w okopach. Jeśli ich nie ma- lub jeśli działają nieefektywnie- to każdy zespół powyżej pewnej "liczby granicznej" po prostu pier..nie mniej lub bardziej spektakularnie, niezależnie od tego czy to będzie gra, animacja czy orgia na placu zamkowym i tyle. Do tego dochodzi kwestia motywacji. Co innego robić coś po prostu "for fun" i bez ciśnienia a co innego- mając możliwość współpracy z najlepszymi grafikami z kraju i jako członek jego "reprezentacji" w jednym z bardziej prestiżowych konkursów 3d. W tej drugiej sytuacji chyba spaliłbym się ze wstydu gdybym podjął się nie wiem- wymodelować kamień który ma być w tle i potem nawalił, narażając wszystkich innych. Śmierć na scenie.

 

GDYBY (i to wielkie gdyby) chcieć to robić jako portal to ja widziałbym to tak: tygodniowy konkurs na koncept (otwarty dla wszystkich 2d). Głosowanie. Po zatwierdzeniu konceptu- pod kierownictwem moderacji czy osób zarządzających projektem- rozdzielić taski na ochotników zgłoszonych do projektu proporcjonalnie do skila, na zasadzie " ja Wiesio mogę zrobić jedną, statyczną postać, z teksturami, bez kości, w formacie XYZ i mogę na to poświęcić X dni". Najważniejsze (kluczowe dla konceptu) elementy dostałyby się najlepiej znanym z bitew i "odznaczonym", mniej ważne- mniej znanym...

 

... ale to tylko takie moje gadanie :)

Edytowane przez RK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności