Skocz do zawartości

noiprox


noiprox

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, chyba czas w końcu założyć teczkę a nie ciągle w temacie ze speedpaintingami siedzieć

Choć i tak pewnie przez jakiś czas będę wrzucał same speedy (dopóki nie będę mógł opublikować prac ze zlecenia, tj. w przyszłym roku, chyba że wcześniej się do czegoś większego zmuszę)

Obrazki poniżej to koncepty wykonane do projektu gry znajomego

asdfp6.jpg

Poniżej chyba przegiąłem trochę z kolorami ale zwalę winę na godzinę i zmęczenie ;)bramacz9.jpg

Dopiero teraz zauważyłem że nie widać żeby ta skała po prawej była na pierwszym planie, pewnie to poprawię

Jak uzbiera się jeszcze kilka rysunków to wrzucę kompilację nagrań do tematu timelapsed drawing, ale i tak niewiele osób tam zagląda ;)

Wszelkie konstruktywne komentarze mile widziane :)

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh dzięki Rosi :)

 

To raczej szkic niż koncept, postaciami ma zająć się kto inny więc nie przykładałem się za bardzo. Chciałem spróbować zrobić lekko futurystyczne ciuchy dla nastolatków - dla głównej bohaterki gry. Akcja będzie się dziać w niedalekiej przyszłości, więc nie chciałem przesadzić z mocnym udziwieniem

nadiahc5.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... według mnie postać dziewczyny jest płaska, wygląda jakby ktoś wyciął kształt w papierze a potem nalepił średniej jakości teksture i faktycznie... co z tą drugą nogą? kompozycja też niezaciekawa, jak sie przedstawia samą postać to przeważnie wkomponowuje się ją w całą kartke, w tym przypadku wypadałoby poucinać puste, nieciekawe brzegi... co do reszty, to za dużo tekstury a w pracy nr 3 robi się mydło powidło... aczkolwiek spoglądając na poprzednie prace autora widać niemały postęp, działaj dalej, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :)

Następnym razem postaram się pracować nad bryłą nawet jeśli ma być to szkic wstępny do konceptu, nie przykładałem do tego uwagi ale po waszych komentarzach zdałem sobie sprawę że trzeba korzystać z każdej okazji do treningu, dzięki

A drugiej nogi nie ma bo jej but zjadł :P

 

Następny koncepcik, przerwałem w pewnym momencie bo zdałem sobie sprawę że trochę przesadziłem z wielkością tego miasta, więc jest mocno niedopracowany

kramypn0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie ale format tak mały że nie wiem co się dzieje. Poza tym w tych environmentach jak dla mnie troche za dużo czerni, która bardzo gubi formę. Na przykład w pierwszej pracy widze tylko jasny wylot jaskini a reszta to jakieś nieczytelne niebieskie plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Flaamess :)

Pierwsze dwie pracki - po 30minut,

trzecia - 40,

koncept postaci - ~50

ostatnia - godzina z paroma minutami

Tendencja wzrostowa ; p Wszystkie robione z głowy

 

Format jest dosyć mały, bo nad pracami nie siedziałem za długo i w większym formacie strasznie widać brak dopracowania i szczegółów. Następnym razem postaram się zrobić coś konkretniejszego i bardziej dopracowanego :)

 

Fervus - to fakt, jest sporo czerni, ale te propozycje lokacji pewnego etapu w grze, gdzie akcja dzieje się w mieście podziemnym co trochę uniemożliwia pojawienie się dziennego światła;) Budową plansz zajmie się ktoś inny. Nie masz zbyt wyciemnionego monitora? U mnie jest to w miarę czytelne, ale może to dlatego że to ja to rysowałem

Chyba może masz rację, może przesadzam z tym mrokiem, spróbuje to zmienić następnym razem

 

Wszystkie prace prócz pierwszej zostały nagrane, niedługo wrzucę na youtube kompilację filmików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w minutach to podales ?!? :|

 

kurde, ja jestem wetdy masakrycznie w tyle :P u mnie szybki rysun ,nawet, trwa 2-3 h i bez rewelacji .... no nic pozostaje tylko cwiczyc :D

 

ogladalem filmiki ... no troszke podpatrze z nich :P dzieki

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość idzie wyrobić speedpaintingami, ale teraz ciężko jest mi posiedzieć nad pracą trochę dłużej więc ma to swoje złe i dobre strony :/ Cóż, mam nadzieję że do czegoś się przydadzą filmiki:)

 

Godzinka treningu z characterdesigns, twarz mi nie wychodziła więc jokera wrzuciłem. Ostatnio polubiłem chalk brusha i całość tym razem nim zrobiłem

035ou4.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki Rosi

 

Poprzedni koncept głównej postaci nie spodobał się chłopakom z teamu więc po sugestiach inicjatora 'produkcji' zrobiłem szybki szkic kolejnego designu (po lewej), a że się bardziej spodobał niż pierwszy to trochę go pociągnąłem dalej

nadia420copyzi7.jpg

Ciśnienie strasznie niskie ostatnio i przygnębiająca ciapa na dworze, kawusi nie wypiłem więc byłem wystawiony na negatywne działanie tych warunków. Trochę jędzowata ciotka klotka mi wychodzi jak na razie ale mam to jeszcze zamiar wykończyć i spróbować ją zrobić bardziej na studentkę, a tymczasem dobranoc ;)

Chętnie wysłucham/przeczytam wszelkie uwagi

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenie anatomii z characterdesigns, starałem się podejść do tego bez warstw i trybów wtapiania pędzla
Po co? Jeśli chcesz mieć trudniej to maluj stopą! :) Przez ten rozmazany kontur wszystko wygląda b. płasko (przy environmentach tekstura dobija głębię, może wygląda to efektowniej, ale tylko na pierwszy rzut okiem). Zaznacz to porządnie! Postacie u Ciebie wyglądają jak plamy, a nie formy. Tak jakby nie miały mieć drugiej strony (pleców etc). Zacznij od czegoś prostszego, żebyś rozumiał co malujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki Szalony :)

Próbowałem bez warstw i trybów wtapiania bo myślałem o kupnie nintendo DS i mazaniu sobie po nim w pociągu czy na wykładach, a niestety nie ma chyba na niego oprogramowania obsługującego te dwie rzeczy. Więc chciałem sprawdzić czy dam sobie radę malując w bardziej tradycyjny, choć ciągle cyfrowy, sposób ;) Znajomy pokazał mi programik i dosyć przyjemnie się na nim rysuje

Co do konturów to nie mam nic na swoje usprawiedliwienie i muszę się z Tobą zgodzić:) Kiedyś rysowałem na sporym zoomie, z czasem przeszedłem ze skrajności w skrajność i teraz mocno odzoomowuję żeby pracować nad całością. I niestety tracą na tym kontury, jak mi właśnie uświadomiłeś

Dzięki za uwagę, postaram się nad tym popracować

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, wszędzie dookoła było biało :

Już nie mam w warstwach, rozdrażniony zapisałem jako JPG jak zobaczyłem że na cintiqu inaczej wyświetla kolory i na monitorze całość wygląda gorzej, trochę pobawiłem się ustawieniami ale niewiele to dało

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

@Szczur - Nie trzeba być kucharzem żeby móc powiedzieć że zupa mu smakuje, cenię sobie wszystkie uwagi

 

Tutaj taka próba naśladowania szybkiego stylu z pierwszych speedów Biglebowskiego w temacie ze speedpaintingami: (jakieś 25minut)

73395140py3.jpg

Pewnie jeszcze raz do tego podejdę od nowa, bo masa błędów jest i niedociągnięć

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki chłopaki:)

 

Zabrałem się od nowa do tego obrazka, ale niestety głupi wyłączyłem photoshopa bez zapisania (chyba znowu będę musiał sporo powtarzać), na szczęście wszystko nagrywałem i mogę chociaż z avika wyciągnąć dwie wersje kolorystyczne które brałem pod uwagę (sorki za kiepską jakość, ale filmik automatycznie kompresuję w czasie nagrywania)

sdadasasdasadsqy9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten making of. Gorzej z finalami, jak na moje oko za duzo zabawy kolorkami. Pewnie w animacji by sie taka mocna stylistyka sprawdzila, ale jak na pojedynczy obraz barwa idzie za bardzo w jedna manke, jakby jakis filtr nalozyc, przez co 'rownowagi kolorystycznej' nie ma, cokolwiek to by znaczylo ;) No i szkoda, ze takie male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia praca przyjemna. Jeżeli chodzi o enviro z zaśnieżonymi górami to po prawej i lewej stronie (obrazek jest odwrócony w poziomie) nie pasuje mi ta "plama", lub cień i chmury które tworzą takie wrażenie zaciemniająca góry.

W przypadku koloru to przeciesz można to bardzo szybko zmienić, filtry nakładki itp. a w drodze eksperymentów może coś interesującego wyjść, po co to gadam w sumie na pewno wiesz. Ogólnie ładne, Pan "W płomieniach" ma racje - można by dokończyć.

I zlituj się proszę nad naszymi przemęczonymi oczami od monitorów i dawaj większe pracki :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał emmilius, więcej pixów please, fajnie wygląda w takim rozmiarze ale nie widac żeby był bardziej dopracowany :P Jakieś takie szarawe te dwa ostatnie, pierwsze bym widział w złotych/brunatnych odcieniach, a drugie w cyanach/błekitach. Ogólnie fajne cwiczenie z takimi szybkimi enviro, widzę ze mozna sie wyrobic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, deklaruję się że od teraz wszystkie prace wrzucam w większej rozdzielczości, przy czym ostrzegam że wyjdzie na jaw wiele niedoróbek i niewykończeń ;)

Na początek wrzucam poprzednią pracę w większej rozdzielczości, post Maszruma przypomniał mi że miałem go wrzucić

35496436fh1.jpg

W miniaturkach które wrzuciłem wcześniej ten obrazek był bardziej wykończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności