Skocz do zawartości

Scena3D: Matka Natura ( uwaga - cycuszki ;> )


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż mówić, moim celem jest pokazanie kobiety owiniętej przez winorośle z nogami jako pień drzewa - nagiej, trzymającej lotos w pozie niczym Statua Wolności.

 

my.php?image=ppii1.jpgmy.php?image=ppii1.jpg

http://img73.imageshack.us/my.php?image=ppii1.jpg

ppii1.jpg

w640.png

 

Początkowy model kobiety x ] Kilka niedoskonałości chyba jest, ale z Waszą pomocą ( i redtube'a xD ) się uda wymodelować piękną kobietę...

 

( w Renderach Testowych wspomniałem o bogini, początkowo miała to być Afrodyta, ale myślę, że "materializacja" Natury będzie fajniejsza i ciekawsza ^^ )

Edytowane przez _Arti_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Zdecydowanie za duuze, i za szpiczaste, wygladaja jak silicony, chyba,ze takie chciales zrobic, ale i tak toche za szpiczaste. Pracuj pracuj i nie poddawaj sie, w koncu praca z cycuszkami to chyba przyjemna praca :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowanie za duuze, i za szpiczaste, wygladaja jak silicony, chyba,ze takie chciales zrobic, ale i tak toche za szpiczaste. Pracuj pracuj i nie poddawaj sie, w koncu praca z cycuszkami to chyba przyjemna praca :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Tak przyjemna :) ....

 

... jak co chwilę do pokoju ładuje Ci się dzieciarnia i pół rodziny -.-'

 

wole naturalne ;P

 

A kto by chciał macać sztuczne ? ;]

 

 

to są nieważkie cycki - weź zamiast wrzucać imageplane i się go ślepo trzymać to popatrz jak wygląda pierś... najlepiej na żywo. występuje też u pani chroniczny brak klatki piersiowej (w sensie żeber).

 

Poprawione ( tak myślę ;d )

 

zdecydowanie za spiczasty jak dla mnie

 

Poprawione....

 

ppzu7.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te żebra na plecach za bardzo chyba wystają, albo talia za cieńka. Ramiona jakieś takie pogniecione. Piersi wyglądają trochę za duże, nie same w sobie ale tak jakby za duże jak na to ciało (reszta tułowia wydaje się za krótka i za cieńka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szedł w zmniejszenie klaty bo cycki są już prawie ok.

Ale na boga weź ją nakarm czy coś! :D Przy okazji popraw pempek bo wygląda jakby sobie tam rurke doczepiała czasem.

Chyba jeszcze stawy musisz poprawić ostro, huh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak picasso.

Tak jak Marcin mówi, lepiej się wzorować na prawdziwych zdjęciach.

I przeglądnij wątek Ttaaddkkaa "Naked models" o siatkach, bo mi się wydaje że twoja jest niecałkiem optymalna.

Trochę zdjęć:

http://www.c4dexchange.com/en/section.aspx?tid=7&cid=0&page=1

Siatke mam dobrą, cały czas jechałem na tym słynnym topicu Aniu, więc o topologię się, nie martw. Ale muszę przyznać, że czasami miałem niezłe problemy z prowadzeniem siatki... Może za gęsta? Raczej to drugie - za mało pracy przy czymś tak wymagającym jak ludzka głowa ;]

 

rysunkowe referencje? a nie lepiej się wzorować na prawdziwych kobietach - czytaj fotkach? przecież maż google? a google ma google images? chyba że masz na myśli image plane'y (tfu tfu) do tradycyjnego odkalkowania w 3d?

 

Nie kalkuje rysunków, więc nie będę kalkował siatki ;]

 

jak robocop troche wyglada

 

Nie ma to jak szczerość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro juz tak uparcie psujesz dobry wizerunek Matki Natury, to sproboje ci cos pomoc.

Odrazu mowie ze nie jestem character artist, ale pare ksiazek o anatomi przejzalem dosc dokladnie, i pozaznaczalem na obrazku co wg mnie jest nie tak. Temat piersi pozostawie z boku - chcesz miec dyndajace balony, twoja wola :)

A, glowy nie skomentuje, szczerze, do kosza i od nowa.

 

kobieta-poprawki.jpg

 

1- to wyglada jak guma

2 - tu masz miesnie plecow jak u kulturysty

3 - talia jak u kobiet z XIX po 20 latach bycia zmuszanym do noszenia gorsetu

4 - brak bioder, miednica u kobiet wyglada inaczej niz u mezczyzn, jesli kobieta jest tak chuda jak ty to zrobiles, to powinny byc tam wyraznie widoczne kosci.

5 - pepek (to juz ci wszyscy mowili), brzuch wyglada troche jak siatka po nalozeniu noise.

7,2,3 - brakuje zeber i w ogole jakiejs klatki piersiowej, splot sloneczny tez strasznie dziwnie wyglada.

6 - tu sie zgubie i dokladnie ci nie powiem co nie tak, ale szyja tak sie nie laczy z cialem

 

no, to tyle na dzien dobry, wracaj do warsztatu.

 

a, i nie unos sie duma z kalkami

Nie kalkuje rysunków, więc nie będę kalkował siatki ;]

bo od czegos musisz zaczac, jakbys sobie wrzucil zdiecie w tlo tego twojego modelu to bys wylapal mase bledow po 5 minutach.

 

pozdrawiam

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mierzysz w realizm, ale jeśli tak, to:

1. zgadzam się ze wszystkim, co napisał mirach

2. nie widać żadnych kości pod skórą, miednica powinna się odznaczać i z boków i z przodu (przy tej "posturze"), Twoje obojczyki to nie obojczyki (nie ta grubość, nie ten kształt, nie te łączenia do innych kości), o żebrach/klatce Ci już powiedzieli

3. mięśnie... trochę to wygląda jak wielki, przypadkowy cud Matki Natury... nie widzę u Ciebie ani jednego zarysu mięśnia, którego by się można spodziewać w atlasie anatomicznym. Z podstawowych braków można wymienić: mięśnie szyi, łączących się z obojczykami, mięśnie barków (deltoidy), bicepsy (u Ciebie to jakiś dziwny worek), generalnie obszar zaznaczony przez mirach'a 1 i6 oraz wszystko pomiędzy nimi, mięśnie brzucha... ja wiem, że kobieta ma mniejszą muskulaturę niż mężczyzna, ale ją ma, i jeśli będziesz próbował to ominąć, to ustawienie tego modelu w pozie, o jakiej pisałeś na początku, skończy się tragedią.

4. głowa... hm... to nawet jak facet nie wygląda...

 

Coś mi się wydaje, że nie bardzo u Ciebie ze znajomością podstaw anatomii artystycznej a bez tego coś mi się wydaje nie stworzysz bogini.

Edytowane przez shqoopoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już potrzebuje referencji to niech looknie na to:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?p=646894#post646894

fotki w dużej rozdziałce, a kobitki rozłożone na części pierwsze... ;)

 

proponuje zacząć od podstaw... tutoriali w tym temacie jest cała masa...

zaczynając od głowy kończąc na paznokciach...

head:

http://www.free3dtutorials.com/modeling/3d-max/female-face-modeling-tutorial.php

figure:

http://www.free3dtutorials.com/modeling/3d-max/female-figure-modeling-tutorial.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności