Skocz do zawartości

Proces przejęcia Softimage przez Autodesk zakończony


Pan News

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ałtodesk jest bardzo zły i zniszczy tego softimydża

 

pracowałęm jako grafik w krakowskim robobat, po niedawnym przejęciu nas przez autodesk nie widzę różnicy pomiędzy tym co było wcześniej i później. atmosfera taka sama, pracujemy nad tym samym, nawet zarabiamy więcej. z poprzedniego wątku o przejęciu dobrze jak mi się wydaje pisał SYmek czyli o rozwoju dywizji m&e jeszcze bardziej w kierunku gier, co ciekawe partnerem technologicznym crytek był softimage, od niedawna nie ma go na tej liście. adsk chce zarabiać, nie kupowali by czegoś po to żeby to potem popsuć, najpierw zaczną dopasowywać wszystko do swoich standardów a potem po premierze autodesk softimage 2010 okaże się czy wszyscy są zadowoleni.

Edytowane przez melkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to jednak zła wiadomosć.\

Absolutnie nie mam nic do Autodeska. Pracuję na Maya i chwalę sobie... na razie... Bo na dłuższą metę brak konkurencji na rynku nie ejst dobrą sprawą. Autodesk dąży do monopolu. Nie wiem oczywiscie jakto wszystko się rozwinie. Ale jakoś wcale mnie to nie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabrzmiało co najmniej złowrogo - i to bez ironii było napisane, człowiek naprawdę myśli że to dobrze... groza.

 

to jest czysto korporacyjne dopasowywanie się firmy wykupionej nie mające wpływu jak mi się wydaje z doświadczenia robobatu wpływu na prace nad aktualną wersją, w następnej pewnie będzie widać różnice. tak naprawdę łatwość dopasowania się typowo polskiej wręcz rodzinnej firmy jaką był robobat raczej świadczy o dobrych zamiarach adsk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az mi sie morda cieszy jak czytam "Autodesk dazy do monopolu" czy "ma zle zamiary" albo inne anarchistyczno-frutarianskie teorie korporacyjnych spiskow :D

Kazda firma nastawiona jest na zysk, kazda chce maksymalizowac zyski i likwidowac konkurencje. Jest to bolesnie wrecz oczywiste. Biznesowych planow nie wypelniaja diabelskie cyrografy, tajemne znaki i jeszcze bardziej utajnione plany przejecia kontroli nad swiatem - liczy sie jedynie fakt, ile sie uda z tego swiata wycisnac gotowki. Oczywiscie moze sie taki stan rzeczy nie podobac. Ten i ow moze wyrazic pobozne zyczenie, aby prezesi Autodesk przywdziali wlosienice i biczujac sie odbyli pielgrzymke do kazdego z uzytkownikow przepraszajac ze odwazyli sie zarabiac i to na zamknietym (sic!) kodzie.

Nie zmieni to jednak realiow tego swiata wiec proponuje przejsc nad tym do porzadku dziennego, jako ze forumowe darcie szat niczego nie zmienilo i nie zmieni.

Co do monopolu - nie zauwazylem by Houdini, Cinema4D, Lightwave, Zbrush, Modo, Blender (i co tam jeszcze...) zlozyly bron. Jesli Autodesk nie bedzie rozwijal swoich produktow klienci pokaza im conajwyzej posladki a nie portfele (jako ze nie kazdy leci na "trialach" ;) a wysuplanie kilku tysiecy zielonych kazdego roku na nic nie wnoszacy update jest ekstrawagancja na ktora wielu sie nie zdecyduje i nic tu nie pomoze ani silna pozycja ani znikoma konkuencja. Obrazowo - jesli CocaCola zamiast coli zaczelaby nagle butelkowac konskie szczyny mozecie wierzyc mi na slowo ze sprzedaz by spadla nawet gdyby Pepsico zajelo sie wczesniej produkcja treblinek.

Zostawmy wiec moze na boku gimnazjalne frazesy o okrutnym swiecie i zajmijmy sie czyms produktywnym.

Wracam rozgryzac blendera. Nie, nie dlatego, ze dzielnie wystepuje on przeciwko imperializmowi Autodesk, ale dlatego ze podoba mi sie jego game engine ;).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności