Skocz do zawartości

Scena3D:Domek


Nash23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie mam doświadczenia w wizualizacjach zewnętrznych więc można przyjąć że jest to jedna z pierwszych moich prac tego typu. Będę wdzięczyn za wszelkie komentarze i pomoc.

Projekt nie jest mój.

Już wiem że wiele pracy przede mną :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj kupiłem katalog 300 projektów domków. Od Brzegu do brzegu wypełniony właśnei takim chłamem.

Wizka ładna no ale ten Dom Polski. hmmm

widzę że trawa z fura, to chyba mało prektyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis: Chłamem jak chłamem, ale zwróć uwagę, że polacy, niestety nadal, mają w dużym stopniu przyzwyczajenia do własnie takich budynków. Zero odwagi i polotu. 300 lat temu takie stawiali, i teraz też takie stawiają, zmieniły sie tylko dachy, ze słomy na dachówkę. ;)

 

Co do samych wizek... idealne nie są, ale jest to już jakiś początek. Co bym dopracował:

-może troszkę cieplejsze światło?

-trawa; no fur się tutaj nie nadaje, chyba że byłoby go z trzy razy więcej. Lepiej poszperaj na necie za jaką displace'ową trawką. ;)

-na drugim renderze widać gdzie kończy się podłoże

-rynny nie są troszkę za masywne?

-kobieta uderzy głową w futrynę drzwi

-dachówki "wchodzą" w gąsiory.

 

To chyba tyle, mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako osobistej krytyki, a raczej jako chęć pomocy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lis - masz 100% rację ale uznałem że na takim właśnie domku będę mógł poćwiczyć.

Pressenter - cały czas szukam rozwiązania dla trawy. Jednak jeszcze nie udało się osiągnąć pozytywnego efektu. Faktycznie fur jest do tego średni. Właśnie takiej krytyki oczekiwałem, jest bardzo pomocna.

Mam też duży problem z dobraniem oświetlenia, więc może któryś z szanownych kolegów podsunie mi dobre rozwiązanie/konfigurację.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe panowie panowie, odwagi i polotu polakom nie brakuje (patrzcie na te wszystkie "wole oczka", i inne pierdoły w domkach jednorodzinnych z katalogu.

 

Zasadniczo czego brakuje polakom to KASA!

 

Zapominacie o najważniejszym - domek katalogowy to wydatek 2-3 tysięcy. Domek projektowany na zamówienie zaczyna się (przynajmniej we Wrocławiu) od 17 tysięcy. (i przy tym ten za 17k będzie wyglądał dokładnie tak jak ten za 3k, a dobry projekt autorski kosztuje duuuuuużo więcej). Ludzie oszczędzają na czym mogą. I takie są skutki. A że za te 2-3 tysiące szału nie będzie to sie nie ma co dziwić. Konstruktor kosztuje, sanitarny kosztuje, elektryczny kosztuje i trzeba ciąć koszty. takie życie niestety.

 

co do samej wizualizacji - nie podba mi się trawa - displace wyszedł by o wiele lepiej na tym obrazku, odbicia w oknach (zwłaszcza rzuca się to w oczy w oknie na poddaszu), krzaczek ten na 1 planie, i można by coś wrzucić w tło, żeby nie bylo pustej linii horyzontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - śmiało można kupic już gotowy projekt domu który nie wygląda jakby zaraz miał z niego wyjść kubuś puchatek.

Problem leży w mentalności i i w skąpstwie trochę też. Polacy boją się wyróżniać, boją się nowości i mają całkiem zakute pały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i najważniejsze. Stosujesz zbyt krótką ogniskową w kamerze (za szeroki kąt widzenia), przez co domek na wizualizacji wygląda na zniekształcony.

 

Druga rzecz to okna. Pracuj nad tym elementem bo kiepsko zrobione okna (a raczej odbicia w szybach) potrafią położyc nawet najlepiej zapowiadającą się wizke. Za to kiepska wizka z dobrymi/ładnymi odbiciami w szybach wiele zyskuje.

 

Zrób tez cos z tymi drzewkami z tyłu. Wydaje mi sie że są zbyt ciemne i zbyt intenstywnie zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render nawet, nawet, sam dom trochę dziwny, ma coś nie tak z proporcjami, na pewno rynny są za duże. Ciekawy wywód o projektach domów-Lis ma 100% racji. To co zalewa Polskę (jeśli chodzi o budonictwo jednorodzinne) to straszny syf. Nie zgodzę się z opinią,że projekt indywidualny dużo kosztuje, w mało renomowanej pracowni we Wrocławiu zrobimy taki za ok 10000. Będzie miał chociaż prawidłowe proporcje, dobrze dobrane kolory i wyważone materiały-a skośny dach, błyszcząca dachówka i lukarenka musi być-bo to Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - śmiało można kupic już gotowy projekt domu który nie wygląda jakby zaraz miał z niego wyjść kubuś puchatek.

Problem leży w mentalności i i w skąpstwie trochę też. Polacy boją się wyróżniać, boją się nowości i mają całkiem zakute pały.

 

Chetnie zobacze Twoją chate....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił LIsowi i Lokiemu zanim zaczną się wyżywać na tych " skąpych i zacofanych Polakach "wycieczkę krajoznawczą do USA np:po Pennsylvania żeby zobaczyli typoweee tamtejszeee miasteczkooo tam to dopiero "zakute łby bojące się wyróżniać i bojące się nowości" a architektura super nowoczesna klasycyzm kolonialny gipsowokartonowo drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponowal przejechac sie do angli ,i zobaczyc jakie tam sa domki wszystkie na jedno kopyto i to jeszcze takie jakies ponure,a to ze polacy boja sie wyrozniac ja sie troche nie dziwie,bo jak ktos ma juz troche wiecej zaraz inni zazdroszcza i sie krzywo patrza, taka mamy mentalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście doskonali. Cieszę się niezmiernie że udało się w tej dyskusji wytknąć chociaż kilka błędów. Co do odbić w szybie to lepiej ustawiać drzewka 3D przed żeby uzyskać ich odbicie czy mapę w tle?

Co do projektów to mam taki katalog z 300 podobnymi domkami. Myślę ze nie chodzi tu tylko o kasę. Ludziom takie rzeczy mogą się po prostu podobać i niekoniecznie wymagają czegoś co nazywacie "nowością". Ja jednak obserwuję zjawisko chęci bycia lepszym od sąsiada/sąsiadki (przy braku środków). Śmiem twierdzić ze to czasem jest niebezpieczne :). Nie ma w tym nic złego ale faktycznie to zakute pały.

Pozdrawiam

Edytowane przez Nash23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizki to wszystko już zostało powiedziane. W skrócie: trawa, otoczenie, kolorki, kontrast, kompozycja - nie jest żle ale do doskonałości daleko.

 

Wracając do dyskusji o projektach: myślę że chodzi właśnie o mentalność, gust. Wystarczyłoby trochę obycia i podstawowa wiedza w zakresie architektury i możnaby budować lepiej. To się jednak zmiania na lepsze, z roku na rok ludzie są bardziej świadomi. Moim zdaniem nie chodzi o to że to co nowe i oryginalne musi być dobre dla wszystkich. Jak każdy zbuduje oryginalny i jedyny w swoim rodzaju dom to dopiero będzie jarmark i wesołe miasteczko. Poza tym modernizm, domy o dachach z małym spadkiem wcale nie są nowe bo te style mają już co najmniej po 70-80 lat a przyjęło się mówić na to arch. nowoczesna. Moim zdaniem dobra architektura to taka która ma dobre proporcje, skalę odpowiednią do funkcji i otoczenia, dobrze dobrane materiały i kolory, uwzględniające region w jakiej jest budowana, poszanowanie dla lokalnej tradycji, posiadająca swoją oryginalność ale nie za wszelką cenę. Dom "nowoczesny" jak stanie w otoczeniu wiejskich chat może wyglądać komicznie, podobnie budowanie dworku na wąskiej miejskiej działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wizce przedewszystkim kompozycja lezy :)

Co do samych projektow i domow budowanych w PL i nie tylko, to spoko mozna wydac pare groszy wiecej na projekt, ale trzeba liczyc sie z tym ze nie postawisz w srodku krzesla czy sofy z ikea lub klera, to samo calego systemu oswietlenia bo rowniez bedzie wygladalo komicznie tak wiec cena razy 2 lub 3. Wiec tu nie chodzi juz o finezje czy gust tylko jednak o pieniadze :)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności