Skocz do zawartości

Postać 3D: EVA - 01


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako ze moj ostatni WIP byl mala pomylka :P i ze mi nie za bardzo szlo postanowilem wziasc sie za cos co nie wymaga cwiczen (gdyz w tej dziedzinie mam juz ich troche za soba) i dlatego jest. Zawsze mnie fascynowaly takie ogromy a jak obejrzalem NGE po raz I to nie moglem sie oprzec fascynacji :D. I dlatego tematem tego WIPa jest:

EVA - 01 z baaaaaaaaaardzo popularnego anime \"Neon Genesis Evangelion\".

 

Jesli ktos to ogladal to pewnie wie o co chodzi, a jesli sa jeszcze wsrod Nas osoby ktore tego nie widzialy to radze sie zaopatrzyc w to dzielo i obejrzec ten majstersztyk :).

 

Ponizej zamiaszczam obrazki orientacyjne (o co loto) a referencje zachowam dla siebie gdyz nie sa ladne :P.

 

01.jpg\"

 

02.jpg\"

 

Postaram sie umieszczac jak najczesciej uaktualnienia gdyz mam taka ochote go robic ze SZOK :D.

 

Pozdrawiam :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no cóż, rdo pozostaje w takim razie współczuć, ale przecież nie każdy musi lubieć i znać mangę, i anime

 

co do samego WIPa to może jednak Leru byś powiedział skąd masz referki bo mnie to bardzo ciekawi, komiks?? przechwycone klatki z filmu?? plakat?? może figurka?? nic innego mi na razie do głowy nie przychodzi, podziel się wiedzą z innymi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P wiec wujek Leru sie dzieli widza :D

posciagne tapety z netu, artbook - groundwork of evangelion (1 i 2), przechwycone klatki, wszystko dopasowane, ciagle patrze wszedzie gdzie moge.

 

W sumie to takie troche trudne bo w kazdej klatce moze byc inaczej i na na kazdej refce moze byc tez inaczej. Trzeba wiec troche tez tak inaczej patrzec na te refki ale jakos idzie powolutku. :)

 

W sumie jeszcze jeden powod dla ktorego to robie to taki ze ta firma ktora stworzyla efekty do LOTR`a (WETA) robi teraz wlasnie efekty do filmu opartego na NGE. I chcialem zeby CG maniacy moze troche popatrzyli na to anime zanim zobacza film poniewaz film spartaczy te wspaniale istoty. W sieci juz sa dostepne szkice i jakies plany co do filmu i nazw :|.

 

Polecam jeszcze raz kazdemu obejrzec to anime bo naprawde warto (nie zniechecajac sie po pierwszych powiedzmy 5 odcinkach). Ja pamietam obejrzalem tak 8 i troche mi sie nie podobalo. Przynajmniej nie do takiego stopnia jak wszyscy mowili. Ale pozniej obejrzalem 12 odcinek i pozniej juz wszystkie do konca w jednym ciagu bo tak mnie wciagnelo.

 

Warto tez zaznaczyc ze nie jestem ani fanem ani maniakiem anime i wcale tego tak nie znam dobrze :). Po prostu obejrzalem to z rekomendacji kumpla (podobnie jak Cowboy Bebop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy musi sie w tym obracac :D... ja np. nie przepadam za manga...

a co do mroka(mroczny): przymiotnik mroczny od rzeczownika masowo uzywany do okreslenia istot, przemiotow, innych materialnych obiektow. Takie okreslenia najczesciej daje sie postaciom szyderczym, majacym zla slawe z powodu zawodu(skrytobojstwo, co gorsza, jawnobojstwo :) ), czesto nadawane osobistosciom o zlym charakterze - glowni \"zli\" we wszelakich dzielach literackich tudziez filmowych.

Ostatnimi czasy modne rowniez w odniesieniu do postaci cichych, tylko z pozoru nieporadnych, a co najgorsza dziwnych. Zazwyczaj osobnik takowy okazuje sie straszliwa istota obdarzona nadludzka moca, rownie czesto posiada nadludzka szybkosc. Chec uzycia przymiotnika \"mroczny\" wzrasta wraz ze zmniejszaniem nasycenia kolorem(coraz ciemniejsze barwy, na czarnym konczac). Tak wiec, trudno nazwac mrocznym kogos, kto ubrany jest na zolto i rozowo. Przedmioty nazwane mrocznymi czesto sa przekombinowane, pelne niepotrzebbnych komponentow(dodatkowe zdobienia etc etc). Rownie waznym czynnikiem jest tu kolor(ostrza, raczki itd) - im ciemniejszy tym bardziej mroczniejszy.

W przypadku postaci nieodlacznymi atrybutami okreslajacymi mrocznosc sa: sztylety, mroczne plaszcze(najlepiej zakrywajace glowe, lub odkrywajace tylko oczy swiecace w ciemnosci), cichy glos, najczesciej basowy, choc niekoniecznie, rowniez potega skryta badz jawna, nieznana przeszlosc, wielka wiedza, odkrywanie swoich umiejetnosci w najbardziej odpowiednim momencie przez co czesto nierozumiani.

Postacie skrajnie niemroczne: kobieta w tawernie ubrana jak zwykla dziewka, normani obywatele.

Najwiecej mrocznych postaci mozna spotkac w: ksiazkach SCI-FI i fantasy, w filmach \"o zabijaniu\"(zwykle glowni bohaterowie), westernach(nieznana przyszlosc, nieludzka szybkosc itd), a takze innych dziedzinach kultury.

Ostatnimi czasy mrok stal sie bardzo popularny w grach RPG(role play game). Wcielamy sie tam w okreslone, wymyslonych przez siebie graczy. Zostalo udowodnione naukowo, iz najliczniejsza grupe stanowia osobnicy mroczni, lub posrednio mroczni.

 

tak pokrotce wytlumaczylem chyba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, dla mnie też NGE to bóstwo, więc nie mogę się już doczekać updatów :D mam nadzieję, że zrobisz go lepiej niż DaKrunch na CGTalk (linka nie podam bo zaspany jestem :P), życzę powodzenia :)

 

trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde Loozack widzialem teraz tego EVANGELIONA w wykonaniu DaKrunch i nie wiem co powiedziec. Z jednej strony mi sie podoba ale z drugiej troche inaczej chce go zrobic wiec w skali 1-10 daje mu 5 :P.

 

Oczywiscie postaram sie zrobic jak najlepiej bo mozna sie popiac przy tym modelu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack - nie pije alkoholu ale tymbarka mozesz [lol2] [lol2] [lol2] a Shinji`ego nie bedzie niestety bo chce ta EVE zrobic fotoreal a nie cellshade a raczej Shinji powinien byc CS

MareG - [lol2] LOL [lol2]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał w końcu coś z evy... Sam bym cosik zrobił, ale wątpię czy starczy umiejętności...:D Sczeże mam nadzieję, że Ci wyjdzie. Powodzenia!!! \"God\'s in his heaven all right\'s reserved\" :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem wczoraj jest dzis. Jesli ktos probowal kiedys cos takiego to wie co to znaczy jesli nie to niech sprobuje :D. Duuuuuze klopoty sa z wyprowadzeniem samego ksztaltu ogolnego glowy :|. ale coz siedze i dziubie vertex po vertexie i jakos to idzie i tu zeby nie bylo ze sie obijam :P.

 

Dalej robie i dzialam wiec nie jest to dzielo sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVA to nie robot. A jak Ci leru wyjdzie robot to będzie z Tobą źle, chyba nie chcesz być kolejnym dupkiem z WETA Design my ass.

 

Czeka Cię ciężka praca i spora odpowiedzialność. Modelowanie EVY to jak interpretowanie Bibli (z tym, że NGE ma więcej wyznawców i jest ogólnie lepsze, no i ma równie zażartych fanów jak katolicyzm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... narazie, z tym renderem to się ta EVA nie różni wiele od całej reszty tych nudnych samochodów które tu koledzy chodują. Szczególnie z tą dziurą od chłodzenia mózgu czy czegoś tam :P

 

Gładziutkie jak pupcia niemowlęcia a nie anioł w pancerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dluuuuugi czas nic nie robilem z EVA-01 i daltego rownie dluuuuuuugi czas nie updateowalem.

Ale oto jest maly update, troche teraz koslawo to wyglada bo to pewine jedno z ostatnich stadow przjsciowych tego co tu bedzie na koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności