Skocz do zawartości

drzewa


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w paint effects sa tam jakies , otwórz sobie Visora i poszukaj :) ale one i tak nie sa moim zdaniem dobrej jakosci , ale moze ci wystarczą

Edytowane przez wizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyx jest standalone i możesz sobie te tysiące polygonów wexportować do obj i potem długo importować :)

są też xFrogi - ten sam workflow ;) kiedyś był plugin do majki ale jest kilka wersji do tyłu więc nie ma co się nim zajmowac

 

do tego jeszcze super lekkie drzewka np. od everów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa Paint FXowe nie są konstruowane do zbliżeń, ale do wizualek to raczej stykną. Wybierz te z rodzaju "meshes" i jedziesz. Tylko sobie przekonwertuj do polygonów bo Ci Mental nie wyrenderuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te drzewka z Onyxa daje sie jakos ladnie animowac? (pewnie wszystko sie jakos daje ale JAK

powoli :D

mażna zrobić szkielet, Lattice, sofrbody + warp deformer, może dałooby się jakoś do PFX podpiąć ale tego nie wiem

raczej nie ma łatwiego roziązania out of box :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w paint effects sa tam jakies , otwórz sobie Visora i poszukaj :) ale one i tak nie sa moim zdaniem dobrej jakosci , ale moze ci wystarczą

 

wizz dobrze mowi.. zrob takie drzewko, ale przekonwertuj pozniej paint effect na poly i podmien textury lisci i pnia- mozna calkiem wypasne drzewka robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny - LOL ;) Przeciez nie mowie zeby liscie ciagnac w Zbrusha.

Malujesz drzewko w PaintFX, dajesz Separate i zaznaczasz pien i glowne galezie - laczysz je w jeden obiekt. Cala reszte laczysz ze soba w drugi obiekt i w Zbrushu meczysz tylko pien i glowne galezie. Raczej rzadko bedziesz mial duzo drzew na pierwszym planie wiec za duzo sie nie narobisz. Mialem gdzies caly workflow do tego... Zdaje sie ze pojawil sie tez na starszych tutkach Gnomona pod paintFXy.

 

Co do swietnego Xfroga dla mayi - tutaj mozna przeczytac ze jest wersja 4.3 dla Mayi 2009

 

http://partnerproductsme.autodesk.com/catalog/default.asp

 

Ale na oficjalnej stronie xfroga widze tylko pluga do cinemy w wersji4.3, a ostatni do mayi jest dla Maya2008...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wiedzę o wersji froga pod majkę opierałem o

stronke xfrog 4 for maya i tam jest trial do wersji 8 ;)

informacji o nowszej nigdzie nie znalazłem, cała stronka greenworksa woła o pomstę do nieba, nawalone wszystkiego bez jakiegokolwiek pomysłu :)

a w sklepie to nawet nie ma wersji 4.3 dla cinemy już o majce nie wspominając :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer - ja trafilem przypadkiem na to info o xfrogu dla Mayi2009.. Ciekawe jak go kupic/wyprobowac skoro link z Autodesku przekierowuje na strone oficjalna na ktorej nic nie ma LOL

 

beny - mà' baaad ;) Chyba w Onyxie kiedys widzialem opcje animacji gdzie wcale ladnie sie listki ruszaly... Bylo to tak dawno ze trudno mi osadzic czy to w ogole prawda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności