Skocz do zawartości

Wiz: kuchnia


Rekomendowane odpowiedzi

witam

projekt kuchni ktora wymeczylem :]

soft: max, vray i ps

 

mialo byc lepiej ale jak zwykle cos sie z....

moze nastepnym razem cos wyjdzie lepszego

opinie i krytyka mile widziana :]

projekt powstawal okolo 17h od kreski po rend

 

ps.

i pytanie do prouserow RAW reflection warstwa wam wychodzi tez taka

jakby zaszumiona ??

 

 

 

freecompositing.jpg

rend02compositing.jpg

testowa02compositing.jpg

 

pozdrawiam

 

Swierszczu thx metoda renderingi irr+lc AA DMC 1/10 clrth 0,002

Adapive amount 0,85 noise 0,002 global1,5 sample 14

irr high 80/25

Bruta forca trzeba bedzie sprobowac :] aleee ....

twoje metoda usuwania szumu jest super :]

tylko ja laik

Edytowane przez demigod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ladnie jest, ale AA skopało się w kilku miejscach. Słabe materiały.

 

RAW reflection wychodzi zaszumiony bo jest słabo samplowana scena. Nie wiem jaka technika renderujesz, ale jak tradycyjnie to za szum na tej warstwie odpowiada głownie parametr noise threshold w qmc sampler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh...czy 80% wszystkich kuchni musi być beżowo-czekoladowo-białych?!? Ja na to już nie mogę patrzeć :P no ale to w sumie off top, bo sama pracka, czyli rendery bardzo fajne, czyste, tylko na 3. przy piekarniku coś się z AA stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny fornir, szkło z takim lekkim bloomem też fajnie wygląda, kiepskie kafle szczególnie rzuca się to w oczy na 3 renderze (czy diffuse nie jest przesunięta względem bump / displace na kaflach - render 2),

 

ściana i sufit na 2 obrazku zlewają się w jedno - brakuje krawędzi między nimi, fornir na lodówce jest chyba inny niż na reszcie zabudowy (albo to wina oświetlenia)

 

z rzeczy funkcjonalnych - poważnie bym się zastanowił czy dać płytę grzewczą w miejscu w którym ją zaproponowałeś, taka płyta może sama nie wydziela sporo ciepła, ale gotujące się na niej potrawy już tak, a przy okazji parują - nie wiem jak bylo by z tym fornirowanym bokiem który jest zaraz przy niej (ten od zabudowy piekarnika) - nie masz też w ogóle zaproponowanego okapu/wyciągu.

 

lodówka w niefortunnym miejscu - albo będzie się jej obudowa obijać o parapet (a zakładam że ma być otwierana na okno) cały czas, albo będzie utrudniać otwieranie szafki wysuwanej (jeśli miała by być otwierana na resztę kuchni, co przy okazji wydatnie utrudni jej uzywanie, bo trzeba będzie jeszcze drzwi ominąć od lodówki zeby cos z niej wyjąć i zanieść np na blat roboczy),

 

tak czy inaczej masz dziwny bieg roboczy w tej kuchni, bo zamiast jak z regóły ludzie próbują to zrobic "lodówka - zlew - płyta - miejsce na gotowe potrawy", masz "zlew - duuuzo miejsca - płyta - lodówka" - moim zdaniem mało przyjemnie i nie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za komentarze i krytyke postaram sie poprawic.

Loki tak peweni tak jak mowisz kafle sie posypaly spr

fornir na lodowce niby ten sam chyba llight zamocno daje

plyta grzewcza zostala przesunieta w lewo nad ta szafke obok

okap fakt nie dalem ale ma byc ten Faber SCRIGNO 56 nie zdarzylem zrobic (moja wina :(

lodowka tak na okno bedzie otwierana pewnie bedzei wyslona obok lodowki zeby nie uderzala w parapet

 

moze nastepnym razem bedzie lepiej bede sie staral

re ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauwazylem przedewszystkim to do takiego "metrazu" naprawde nie pasuja takie kuchnie, zajmuja cala sciane i wygladaja kolosalnie. Co do rendera, ladnie ale bez rewelacji szczegolnie przez materialy i AA :)

Btw wyglada jak pokoj w blokach przerobiony na kuchnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto - vray'owo. Design'ersko nudnie... tak jak hcpiter uważam że taki ciemny kloc z powtarzającego się modułu coś psuje, jakieś inne akcenty bym porobił, odciąg powietrza schowany w szafkach ? Czy brak :D ? Czegoś mi brak - ale bardzo estetyczne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności