Skocz do zawartości

Kuchnia - KONIEC :)


phatum32

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skala wygląda to jakbyś na czuja wszystko robił. Poszukaj sobie gdzieś ile co powinno mieć cm. Szuflady to masz jak na pościel conajmniej, relingi przy lodówce jak do chłodni w zakładzie masarskim. Sprawdź gdzieś jak wygląda stolarka okienna... przedewszystkim wymiary. Jak chcesz zrobić wizke musisz być świadomy tego co robisz - nic na czuja i niechcący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej postaw człowieczka czy jego atrapę np. biped, dla dobrych proporcji i wyobraż sobie jakąś porządną kuchnię, proponuję referki. Działaj! :)

 

Przepraszam bardzo, ale skup się na modelu, później wyjaśnię jak się ma ta sprawa Final Gatheringu, bo najważniejsze najpierw mieć podglądowy model wszystkiego by nie tracić czasu. Dam Ci potem albo teraz o tym materiał, chcesz?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiaj człowieczka. Tylko sprawdź gdzieś jakie są wymiary szafek jaki się robi cokół, jaki gruby jest blat. Na jakiej wysokości wiesza się szafki itd. itp. Jak będziesz wrzucał człowieczka będziesz dalej na czuja robić tu chodzi i przemyślane działania :) Z jakiejś gazety z architekturą - weźmiesz jakąś zasadę. Te plamy to photony, jakie masz światła i jak je ustawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam daylight nie wystarczy.. ale do wstawiania modeli .. jak najbardziej..

 

polecam uzupełnić scene i jak kuz bedziesz miał dużo modeli i nadane materiały testowe to wówczas mozna się bawić Swiatełkiem. Czy się mylę ?

MentalRay :D (dla mnie obcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudylew: no to wrońcu ktoś co podziela moje zdanie :D najpierw dokończyć scenę a później światła i renderki. szkoda sobie czas zabierać na kolejne próbne rendery żeby zobaczyć jak biała szafka wygląda na białej ścianie :P, to samo to we viewporcie jest, a GI i tak gdy wszystko białe to się inaczej odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później w oknach możesz dać skyportal albo photometryczne rectangular [ ja takich używam] Ale poki co jak koledzy mówią, dokończ model! Jak patrze coś mi wymiary nie pasują. Wysokość mieszkania to ok. 240 - 300 max! Wysokość blatu 85cm, parapet to ok 90 -100cm. Wysokość drzwi balkonowych do nadproża to jakieś 220 myślę... max. W tym przypadku. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało do ocenienia.. ale źle raczej nie jest..

 

szerokości górnych szafek nad ladą.. tylko nie wiem. jakie są i czy dobre.. ale to ty masz referki :D ja tylko widzę ze środkowe są takiej samej szerokości a skrajne .. szersza po lewej i węższa przy ścianie.. .. ja bym ta przy ścianie dał jeszcze węzsza i połączył te przerwy między nimi jakoś skomponował z szafkami przy ladzie . a;e to moje pedantyczne poglądy :D

 

Daj listwy przy ladzie do ściany takie za okrywające szczelinę :D

 

na razie dodawaj stół itp :D .. popracuj na d jakąś fantazyjną lampą kuchenną.. to kuchnia nabierze ducha...

 

 

możesz ja też wystylizować.. jakimiś ściankami ze szkła.. do połowy wysokości pomieszczenia.. i dać na tą szybę jakieś wzorki kwiatów lub tribali :D

 

Masz wyobraźnię to z niej korzystaj :D

 

będę tu zaglądał :D

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że walczysz i dorzucasz coś co chwile. Ja jako projektant podpowiem Ci jak powinna mniej więcej działać kuchnia funkcjonalnie. Można założyć że praca w kuchni zaczyna się od lodówki, wyciągasz np. warzywo :-) kładziesz je na blacie [np. 60cm ] potem je myjesz - czyli zlew, jedno lub dwu komorowy - potem musisz np. posiekać :-) czyli kolejny blat roboczy już większy, następnie płyta grzewcza no i piekarnik mikrofala - teraz często robi się je osobno w jednej zabudowie, koło kuchenki kolejny blat do dalszego przetwarzania, no i potem możesz mieć coś w rodzaju tego co już tam zrobiłeś czyli stołu do jedzenia. Dlatego lokalizacja lodówy obok piekarnika - niedobra. Szafki wiszące głębokie powinny być na ok 35 centymetrów, dolne rzecz jasna 60cm. Też otwierać lodówka powinna się do strefy pracy, a nie tak jak masz do wnętrza pokoju, drzwi by przeszkadzały w wyciąganiu na blat. Ta stolarka jeszcze nie jest taka jaka być powinna moim zdaniem. Pozdro, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mogl to powiedz w ktora strone mam zlew przestawic bo jakos nie za bardzo skumalem, i jeszcze jakbym chcial go przerzucic w inne miejsc to bede mial dziure w blacie bo boleanem robilem, da sie jakos zalatac ? czy od nowa blat bo w sumie to chwila ;p a i jeszcze chcialem sie zapytac czy proporcje dobre??

kuchnia11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto tego łatać :D .. wymodeluj od nowa blat :D przecież to chwilka :D lub obetnij ten otwór i extruduj boczny profil lady na daną odległość w tym przypadku do ściany i zakończ :D lub jak nie umiesz to modyfikatorem holeCap czy jak to się tam pisało :D

 

mi brakuje jeszcze przy piekarniku dolnej szuflady.. lub tylko rowka oddzielającego drzwiczki.

 

czepiałbym się jeszcze lampy zwisającej nad stolikiem ale .. poczekam.. może masz koncepcje oświetlenia.

 

w sumie jak tak jeszcze na to patrze to masz sporo miejsca... moze jakaś wysepka będzie ? :P

 

I taka myśl mnie dręczy miałem nie pisać ale postanowiłem to z Siebie wyrzucić :D

Jak coś dorzucasz do sceny nie musisz od razu patrzeć jak to wygląda z GI itp. Ja sam tak kiedyś robiłem i wygasłem.. bo więcej patrzyłem na to co zrobiłem niż wogóle robiłem (modeling) Zakasaj rękawy i modeluj dodawaj obiekty .. rozglądaj się po kuchni co tam masz. co dodać czego nie dodawać... przejdź się na spacer i ze świeżym dotlenionym umysłem kreuj swoją wizję dalej :D

 

pozdrawiam :D

Edytowane przez rudylew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem tylko wysepke i stol, przedluzylem szafki,wiecej nie zdazylem bo musze jechac do miasta. Jeszcze w planach dzisiaj krzesla i jakies duperele. Mozecie mi powiedziec jak moge zapelnic te pusta sciane na drugim renderze ;/ moze jakies obrazy albo cos, nie wiem, doradzcie

kuchnia15.jpg

 

kuchnia16.jpg

Edytowane przez phatum32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, daje kolejnego upa ostatniego dzisiaj, dopiero jutro cos dojdzie. Dodalem uchwyty na szafki, drzwi prowizorka taka,krzesla do stolu, zmienilem okap, baterie, wyrownalem blat, zmniejszylem uchwyty na lodowce, no i co, tylko tyle dzisiaj ;p a i jeszcze 2 miseczki ;d powiedzcie co jeszcze mozna zmienic, bede wdzieczny xD

kuchnia20.jpg

 

kuchnia19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lodówkę zabudował w te szafki bo kompozycja się sypie na złączeniu szafek z lodówką. To o co mi wcześniej chodziło z tą funkcjonalnością to LODÓWA--> BLAT ROBOCZY raz 60cm albo dwa --> zlew --> BLAT ROBOCZY więcej niż raz 60cm ---> PŁYTA GRZEWCZA. Mówiłem żebyś projektował kuchnie modułami 60x60. Przesunął bymm zlew w strone lodówki. Ogólnie spoko, dzięki Twojemu zapałowi szybko coś z tego będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, maly up mozna powedziec bardzo maly bo nie mialem zbyt duzo czasu dzisiaj, dodalem na probe do oceny jakies ramki, jakies noze, przesunolem zlew i lodowke zmienilem takze. co jeszcze mozna pododawac zeby bylo ciekawiej ??

 

kuchnia24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też dodać jakiś misek z owocami, naczynia, słoiki na przyprawy tudzież na sól i pieprz, sztućce do podawania potraw i takie tam różne kuchenne sprawy. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Uchwyty zbyt kwadratowe

*Okno nie jest chyba całkowicie zrobione? Brakuje uchwytu i tego czegoś z oknem (co można otworzyć. Nie wiem jak to się zwie. Screen pokaże o co mi chodzi. To lewe okno. http://www.vetrex.com.pl/okno_duze.jpg.)

 

To wszystko ode mnie. Będę śledził wątek ponieważ kiedyś też robiłem kuchnie (była to moja pierwsza wizka) i chcę zobaczyć jak ty to wykonasz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z obrazkami na tej ścianie z drzwiami za dużo i chaotycznie:-) I jak wieszasz to staraj się odnosić do jakiś wysokości np. ustawiaj obrazki równo z wysokością drzwi itp. żeby miało to kompozycje czytelną. Podwieś sufit jakoś ale też szanując to co pod nim jest :) Jedziesz jedziesz :D Dalej mnie wkurzają różne wysokości lodówki i szafki może warto zabudować całość do sufitu suchym tynkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z kolegą - tylko pomyśl jakoś o tym żeby nie rozbijać tynku na ścianie przy otwieraniu drzwi od lodówy ;-) No i o tym żeby drzwiami nie uderzyć w akurat otwartą lodówkę. Kiedy jakieś kolorki tu dołączą :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności