Skocz do zawartości

Kuchnia - KONIEC :)


phatum32

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jej teraz widzę jaka skopana jest tu komunikacja! Wchodząc do tego pomieszczenia wysepka jest istną przeszkodą!!!! Wyobraź sobie że zmieniasz sofę w salonie i masz ją tędy wnieść :D Albo dwie osoby naraz wchodzą. Przesuń ją w stronę okna. Drzwi średniawe te łuczki nijak się maja do nowoczesnej kuchni. Zrezygnuj z tego małego wklęśnięcia w suficie nie wyglada to dobrze. Ja bym zmienił też kolor podłogi w salonie na ciemniejszą - trochę podobną do drzwi. Ujęcie mi się nie podoba, jakbyś chciał uniknąć widoku za oknem, dowal jakieś fajne zasłony. Jak dorzucisz parę rzeczy już nie będziesz patrzył na tą prace z obrzydzeniem wiem o co chodzi, po długiej walce własne prace się nudzą dlatego staraj się cały czas widocznie ulepszać. Rozgadałem się ale mam nadzieje że Ci pomogę :-) Powodzenia i walcz do końca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa ;p znowu ;pzaslony clothem nie ?? ale zal ;p ok zrobie co sie da ;d dzieki ze interesujesz sie tak moja kuchnia ;d a i nie chce widoku za oknem i wcale go nie unikam ...

 

jeszcze sie obrazki nie wczytuja ;/ http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=44312&highlight=zas%C5%82ony

 

ktos wie jak zrobic zaslony ??

Edytowane przez phatum32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu niby profesjonalnie Ci wyszło :))

 

Popracuj nad FG a jak jesteś leniuch to daj go na FG 500-800, uważaj, no i licz na to że długo Ci potrwa, popraw też sampling mtl, i licz przez noc.

 

Kazałem Ci czytać tutka o mentalu a Ty co? Niedobryś ty :)

 

Światło jest MEGA, ale drzwi fuuuuj, ohyda! :D

 

Dodaj ładny environment za oknem.

 

bapi23 ma rację i naprawdę dobrze mówi :)

Jak zapisujesz jpga, to w oknie zapisu wybierasz najpierw setup.. a potem suwaka dajesz quality na 100% i hostuj gdzieś porzadnie bez takiej kompresji, to będzie gites. Postudiuj troche na temat kompresowania obrazów, bo mała waga obrazu jest dobra dla wszystkich.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam że metoda FG GI jest dużo lepsza niż samo FG z pomnażaniem odbić. Jak moj ostatni projekt - też kuchnie robiłem FG 360 i wyszło światło jak należy : http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=58711&page=3

Jak bym Ci radził jeszcze dopieścić :-) Podłogę to tylko przyciemniłeś na PS'ie pewnie znajdź inną ładną mape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie to skończyłeś...... :D no może być.. i tak sporo ewoluowało w porównaniu z pierwszą stroną. :) Gratulacje finishu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić większą uwagę na realność zarówno obiektów, projektu jak i materiałów.

Przykładem - lodówka

Pamiętaj, że projektujesz wnątrze w którym będą mieszkać ludzie.

Mieszkać i - co najważniejsze - starzeć się. Względy estetyczne nie mogą być ważniejsze od funkcjonalnych.

 

Ogólnie - nie jest super. Widać co prawda rozkład pomieszczenia, ale można jeszcze sporo pracy w to włożyć. Zwłaszcza popracować nad projektem i proporcjami

Dunablaster i jahred6 zasypali Cię niewiele wnoszącymi postami, w niektórych przypadkach wprowadzającymi w błąd, więc nikomu się nie chciało przez to przebijać i prostować ich rad.

 

Ja bym to zostawił na takim etapie jak jest i spróbował czegoś nowego, bo widać że już na siłę to robisz, bez sensu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh, zawsze mnie rozbrajają komentarze, że np. obrazki krzywo wiszą, albo że są nieładne.

A poza tym zestawiasz opinię Pani Domu na temat czyszczenia czarnych szafek z jajami włożonymi w design...

Pomijając, bo opinie są różne, miałem na myśli również ilość postów. Ja pisząc staram sią zebrać moje uwagi do kupy, a nie nabijać postcount i robić wątek słabo czytelnym. Większość postów była niepotrzebna po prostu, a jak ktoś przegląda wątek, po trzeciej stronie się zraża biciem piany, dlatego chyba było mało postów osób znających się na rzeczy i zarazem mających sporo roboty. No bo jeśli jest tyle dobrych rad, po co dorzucać kamyczek który zginie w masie?

 

Ale to wszystko moje opinie i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Nawet nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydaje mi się, czy kłócicie się o to kto był bardziej pomocny ??

Jeśli macie wątpliwości odnośnie kompetencji to dawniej modne były pojedynki :)

 

phatum32 - duży postęp, czekam na twój kolejny temat, tym bardziej że zapewne przyciągnie wielu forumowiczów. Od siebie tylko proponuję wcześniej przemyśleć funkcję i komunikację szczególnie jeśli to także będzie kuchnia z wyspą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłóćcie się dalej, może spytajcie autora tematu, kto był najbardziej pomocny... A poniżej różnica między 3ds max i 3ds max design obie w wersji 2009, ustawienia identyczne, (3ds max rendering u mnie, 3ds max 2009 rendering autora tematu)...i to jest przyczyną słabego shadingu, nie ustawy, nieumijętność itd... lecz coś sknocone w wesji design, jeżeli oczywiście to co mówi autor jest prawdziwe (czyli takie same ustawienia jak u mnie - scene przesłał mi z ustawieniami więc wszystko powinno być tak samo). Może ktoś wie o co chodzi? Ustawy są ok co pokazuje rendering na 3ds max, gnie ma żdanych plam, za to mental w design wyrenderował straszną kiszkę...

 

14131814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłóćcie się dalej, może spytajcie autora tematu, kto był najbardziej pomocny... A poniżej różnica między 3ds max i 3ds max design obie w wersji 2009, ustawienia identyczne, (3ds max rendering u mnie, 3ds max 2009 rendering autora tematu)...i to jest przyczyną słabego shadingu, nie ustawy, nieumijętność itd... lecz coś sknocone w wesji design, jeżeli oczywiście to co mówi autor jest prawdziwe (czyli takie same ustawienia jak u mnie - scene przesłał mi z ustawieniami więc wszystko powinno być tak samo). Może ktoś wie o co chodzi? Ustawy są ok co pokazuje rendering na 3ds max, gnie ma żdanych plam, za to mental w design wyrenderował straszną kiszkę...

 

14131814.jpg

 

Straszne po prostu... Jak oni tego 3ds maxa rąbią to się zapłaczę że kiedyś będę musiał używać nowszych 3ds i kiepsko rendzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne po prostu... Jak oni tego 3ds maxa rąbią to się zapłaczę że kiedyś będę musiał używać nowszych 3ds i kiepsko rendzić :(

 

Nikt nie powiedział że trzeba kozystac z nowych 3ds maxow :P Ja jade na 3ds 9 bo wydaje mi sie że jest dobry i w nowszych wersjach narazie mało sie zmienia. Pozatym Autodesk niekaszani 3dsa tylko cos z renderem musi byc nie tak, pewnie pare opcji ma lekko inne efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaaa.. a jeśli nie da rady kupować starych 3ds, a przyjdzie mi na legalu robić komercyjne wizki, to przyjdzie mi tak sie rzygac z powodu tej nowiutkiej kaszany...;/

 

przepraszam autora wątku za łoff-top.

 

obrazek prezentował w obu 3ds na takich samych ustawieniach renderu..

 

Pozatym uważam że należy winić za to autorów mentala. V-Ray góruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaaa.. a jeśli nie da rady kupować starych 3ds, a przyjdzie mi na legalu robić komercyjne wizki, to przyjdzie mi tak sie rzygac z powodu tej nowiutkiej kaszany...;/

 

przepraszam autora wątku za łoff-top.

 

obrazek prezentował w obu 3ds na takich samych ustawieniach renderu..

 

Pozatym uważam że należy winić za to autorów mentala. V-Ray góruje.

 

Taaaa... to kup teraz starsza wersje :/ Pozatym do wszystkiego idzie sie przyzyczaic więc wiesz. A zwalac wine można na wszystkich ale po co, render jest dobry to lekko go poprawaiają. A że V-ray jest lepszy to tez kwestja dyskusyjna bo każdy ma inny gust a mozliwości obu renderów sa bardzo rózne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzury panowie piszecie, zaprezentowałem przecież nie starego i nowego maxa a wersję standard i design! Jeżeli ktoś pisze że od wersji 9 mało się zmienia to chyba nie używa zbyt często tego nowszego softu, lub nie miał z nim styczności na tak długo aby zauważyć zmiany. Jechanie na starym maxie 9 uznaje za - każdy ma to co lubi, a jak nie ma, to lubi to co ma, a w maxie 2k10 poprawili nawet błedy przy render to texture z daylightem, i dlatego też nowy soft jest przeważnie lepszy od starszego. Kiedyś była mowa o tym na forum, zawsze można jechać na maxie 4 z edit meshem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności