Skocz do zawartości

kreatura podejście 2


nocny drwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Starsi użytkownicy może pamiętają, jak kiedyś w zamierzchłych czasach starałem się sklecić pewnego potworka. nic wtedy z tego nie wyszło, zabrakło sił, chęci i umiejętności. zainteresowanych odsyłam w tamte czasy:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=22504&highlight=kreatura

coby nie było, że tylko oceniam innych, a sam nic nie robię, postanowiłem wskrzesić tamten pomysł. idea jest taka, by za bardzo nie odbiec od tamtego konceptu. tym razem jednak model robię w Zbrushu. tak więc na dzień dzisiejszy uprościłem tamtą siatkę i skrobię. liczę na waszą pomoc w pełnym zakresie, no i mocniejsze wsparcie, co by tym razem udało się to dokończyć:). zobaczę, jak nie wyjdzie to chyba zrobię bazę jednak od podstaw, chociaż pozbyłem się zbędnego detalu i trójkątów.

97ccce2e063d0f9b.jpg

c3834e53feb09498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki chłopaki:P ale wiecie, nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy... no cóż pożyjemy zobaczymy, chęci są, umiejętności troszkę większe, niż 4 lata temu, czasu brak, gdyż w tym roku magister:) co do modelu to nie obejdzie się bez mocniejszego uproszczenia siatki. ma ona już swoje lata, chyba ze 4, jak dobrze liczę:P wtedy nie była robiona pod zbrusha. i niestety łapy zbyt gęste a i tak tam detalu tak wiele nie będzie, więc kroje jak mogę, bo zbrush strasznie poligonożerny jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do zbrusha, to unikaj podłóżnych poligonów (nogi)

Stworek fajny

Ten mięsień na przednim ramieniu nieanatomiczny (zbyt centralnie i tylko jeden)

Pokusiłabym się o więcej takich ścięgien jak to co masz między szczękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopy/dłonie to zdecydowanie najsłabszy element modelu, wyglądają bardzo nienaturalnie niemal mechanicznie. Żuchwa też nie bardzo wygląda, możesz ją zrobić chudą ale tak jak teraz to lekka przesada. Oczy będą jakieś bo na razie są tylko dziury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem nieco siatkę i pociąłem. mam takie, może i głupie pytanie: zaznaczam sobie poligony, daję im material id, przechodzę do unwrapa, wybieram mat. id. i tak dla tułowia, wnętrza gęby działało, ale jak już robiłem język to unwrap zaznaczenia nie wybierał, mimo, że na poziomie zaznaczania poligonów wszystko działało. o co chodzi?11aedb118944a011.jpg

6fdcb46ff65fb231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kiepsko to idzie, przyszła wiosna i trzeba w szkółce robić, a nie przed kompem siedzieć:) mam takie głupie kolejne pytanie: rzeźbię sobie w zbrushu i nagle stwierdzam, że mi się uvka nie podoba. da się ją przerobić w maxie i wgrać do zbrusha do już istniejącego modelu? wstępny koncept jak to teraz wygląda:

a1916e831aa27d8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uv możesz zmienić,wyeksportuj do obj,przerób uv w maxie -ale nie ruszaj geometrii bo się nie uda.Potem w zbrush na subd 1,store morph target,import modelu ze zmienionym uv i switch morph-przechodzisz na wyższy subd i jeśli modelik nie zmieni się w bezkształtna masę vertexów to się udało;)

ps.znalazłem na necie obrazek z mięśniami co prawda pieska ale troche możesz ściąnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli model miałby iść pod animacje, to brakuje loopa na stawach nóg...

przez brak loopów mesh będzie źle wyglądał przy animacji...

siatka z pewnością nie jest optymalna, druga sprawa to anatomia, a to już kwestia dyskusyjna...

 

powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo animacji raczej nie przewiduję. będę cieszył się jak dziecko, jak mi zwyczajnie na świecie wyjdzie model i textura:) serio.

 

Aniu, jeżeli chodzi o to coś, co łączyło pysk z dolną jadaczką, to może następnym razem. po prostu poziom kwiatków, jakie wyszły w tych okolicach w zbrushu, był tak wysoki i zachwycający, że zmusiło mnie to do przeróbki bazy i rzeźba od początku. prawdę powiedziawszy nie wykluczone, że znowu zacznę od początku, bo jest kilka irytujących rzeczy.

 

co do anatomii, nie chce z niego robić super mięśniaka. owszem ma być silny, ale ma też być widać, że jest wygłodzony, by potencjalna ofiara wiedziała, że jak to coś zaczyna polować, to nigdy nie odpuści. inna sprawa, że to coś jest pół żywe, pół martwe i poluje na...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się, czy iść bardziej w mięśnie, czy kości? najlepsze by było takie optymalne połączenie, trochę tego, trochę tego. zęby to chyba jednak lepsze były te długie, nie? no i nie wiem, czy pazury robić długie, tak jak na początku, czy bardziej naturalne, ale krótsze? co sądzicie?

c7d0daeb90535d7c.jpg

faa0742a67de9d50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście strasznie wychudzony ale przez to ma swój urok i nawet ciekawie wyglada. Jedynie co dla mnie jest dziwne to palec w tylnej łapie ( hmm taki jakby złamany byl ) aha no i zęby zrobilbym ciut większe i dodałbym kilka w dolnej szczęce (ale to tylko moje sugestie) . jak na razie fajnie Ci to idzie, czekam na progress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest świetny, przypomina mi Krwawego Ogara z gry Gothic :) Mój gust podpowiada mi abyś szedł w kości, taki pies nekromanty wyjdzie ;) jeszcze obroża, łańcuch i klasa. Pazury może krótsze ale masywne. I koniecznie język w ruchu, rozchlapujący ślinę :) Zastanów się może nad małymi kolcami wzdłuż kręgosłupa lub jako irokez ;)

 

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności