Skocz do zawartości

Komiks - polskie strony, grupy o tej tematyce?


renderproxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może to forum nie jest miejscem na takie pytania

Rysuje komiksy i chciałbym poznać, porozmawiać online na forum z ludźmi zajmującymi się i tworzącymi komiksy w Polsce. Tak jak to forum poświęcone jest gracie CG. Szukam z Google ale znajduje jakieś dziwne albo same małolaty siedzą i piszą co im tam ślina na klawiaturę przyniesie albo .. nic. Na digarcie coś niby jest ale to nie to...

Komiks to moja pasja i staram się ja traktować poważnie :)

Za wszelki info będę wdzięczny, również o stronach, forach anglojęzycznych.

 

Pozdrawiam

Renderproxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możemy pogadać o komiksach... :)

Ale ostrzegam że zatrzymałem się na Thorgalu... i Szninklu.

 

Chcesz podywagować tylko...? Czy poddać prace ocenie...? Czy może dowiedzieć się co innych inspiruje..? Czy może poznać tytuły "must see"..?

 

Pomysł ciekawy. Temat rozległy. Miejsce jak najbardziej trafne.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czy istnieja fora stricte komiksowe, ale nie wydaje mi sie. Jest za to np drawingboard.org, gdzie jest tez dzial poswiecony komiksom, storyboardom i layoutom.

 

Dla mnie must see jest "Blacksad", w domu mam oltarzyk i wielbie Guarnido;). Nieprawdopodobnie boska kreska i do tego kolor akwarela.

Ale w kwestiach komiksu jestem wybredny bo niemal zwisa mi fabula, dla fabuly czytam ksiazki, i nic mnie do komiksu nie przekona jesli nie podchodzi mi warstwa wizualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sięwydaje Luki Luki że nadal nie czytasz ze zrozumieniem.. :/

Zainteresowany nie pisał że chce się dowiedzieć jak się rysuje komiksy... szuka grupy która podziela jego pasję... :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly - po tym ze miejsc gdzie piszą o komiksach jest sporo, natomiast takich gdzie pisza jak komiksy rysowac jest niewiele i trudno je znalezc, wnosze ze chodzi o to drugie.

Moze to kwestia niejednoznacznie postawionego pytania. Gdyby np uzytkownik RobKub napisal posta "moja pasja jest F1, szukam czegos na ten temat ale nie moge znalezc" to domyslalbym sie ze chodzi mu raczej o szczegoly techniczne, techniki jazdy, strategie, a nie tylko o klasyfikacje i opisy zawodnikow;).

Tak jak to forum jest poswiecone robieniu grafiki, a nie funkcjonuje jako miejsce gdzie recenzuje sie grafiki z cgtalka.

 

Rysuje komiksy i chciałbym poznać, porozmawiać online na forum z ludźmi zajmującymi się i tworzącymi komiksy w Polsce". To zdanie sugeruje mi o co chodzi renderproxy'emu.

Edit: Nieskladnie napisalem, ale mam nadzieje ze wyjasniam dlaczego mysle tak jak mysle.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki podane pomogą w namierzeniu ludzi do których można uderzyć z konkretnymi pytaniami. Ja osobiście nie natrafiłem na żadne konkretne strony o podobnej tematyce, nawet blogi twórców poświęcone są raczej sprawom około komiksowym niż stricte technicznym.

Na forum też jest kilka osób związanych z komiksem choćby little-ninja, czy koniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly - ale dlaczego mamy sie nie zrozumiec?

 

cytuj do konca: "porozmawiać online na forum z ludźmi zajmującymi się i tworzącymi komiksy w Polsce", a potem sprawdz te linki ktore zostaly podane.

Na forum wrak sa 3 watki, na goldenline troche lepiej, ale bez szalu. Na gildii jest tego rzeczywiscie troche wiecej. Co nie zmienia faktu, ze generalnie te fora sa raczej zapelnione watkami typu "wasze ulubione komiksy" i "nowosci 2009", niz "technika prowadzenia narracji w mandze/komiksie europejskim/amerykanskim".

Jeszcze inna kwestia pozostaje czy w ogole jest sens pisania/szukania takich informacji wylacznie odnosnie komiksu. Lepiej chyba szukac czegos na temat zasad pracy kamery w filmach, kompozycji kadru, scenariuszy itp. W wielu przypadkach pewne rzeczy sa wspolne dla filmu, ilustracji, komiksu.

 

Porownujac te fora z max 3d, trudno nie zauwazyc, ze na max 3d miejsc poswieconych stricte technice jest znacznie wiecej, niz dzialow z nowosciami, recenzjami i opiniami. Nawet dzialy "WIP" i "Galeria" nie sa od tego by recenzowac cos, tylko raczej podzielic sie postepami w pracy i wysluchac uwag. To co innego niz recenzja.

No ale generalnie zastanawiamy sie co autor pytania mial na mysli, a moze on po prostu ucialby dyskusje i napisal precyzyjnie o co mu chodzi;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc warto by założyć subforum w dziale 2D dotyczące komiksu? Nawet, jeśli nie ma wielu zainteresowanych, to warto, by było jakieś miejsce, w którym twórcy mogą się odnaleźć i nawiązać dialog.

Co na ten pomysł Adek i moderacja?

Ja się zgadzam, kiedyś bardzo chciałem zająć się komiksem, ale nie do końca wiedziałem jak się za to wziąć. Może w kupie byłoby łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak, budujesz silną historie najlepiej rozplanować sobie na ścianie, lub w jakimś programie, graf (mój jest już całkiem pokaźny :P ), łączący wątki, postacie, pokazujące relacje miedzy nimi, notatki, potem to uporządkować w w spójną historię podzieloną na odcinki, ja planuje podzielić historie tak jak dramat na akty i sceny, odcinki zawierać będą 2-5 scen, ale można zaprojektować inną konfiguracje :P, ja zdecydowałem się na tworzenie, rozplanowanie tego w aktach i scenach ponieważ komiks przypomina mi teatr przeniesiony do książki :P Głównym tekstem jest dialog, a cała reszta jest przedstawiona wizualnie :P. Ważne jest przedstawienie teatralnego uroku, wymieszanego z sztuką rysunku i możliwościami jakie daje książka :P to jest ważne moim zdaniem w komiksie :P

 

Kiedy się już zaczyna pisać komiks trzeba najpierw zrobić szybki szkic z ramowaniem ujęć, keidy będziemy zadowoleni z ukłądu strony, robi się na wieszchu czystą wersje. Zapisuje się jako wersjie raw, potem wersja gdzie wpisujemy tekst.

 

Tak się tworzy komiks, z grubsza ;P

 

Moim zdaniem też fajnie by było zrobić podforum w 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności