Skocz do zawartości

dopasowanie kamery do ImagePlane


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki kłopot, że chciałbym zrobić identyczne ujęcie jak na obrazku, który wgrywam jako ImagePlane. Problem w tym, że kamera nie bardzo chce złapać takie ujęcie, bo wszystko jest powyginane i kompletnie nie łapie perspektywy. Nie moge dopasować swojego pomieszczenia 3D, do tego na obrazku. Może tymi kamerami 3D nie da się tego osiągnąć? Próbowałem już wszystkich ustawień kamery i nic z tego nie wychodzi. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kamera z ktorej to ustawiasz akurat jest niewazna, choc napewno lepiej zrobic

sobie dodatkową zeby uniknac przypadkowego obrotu po jakims czasie i pracy od nowa.

Poza tym obserwujac ustawiana kamere w oknie perspektywy mozesz obracac i przesuwac ja manipulatorami.

 

Skoro jest powyginane to moze ogniskowa kamery jest inna niz domyslna 35.

Zeby prawidlowo ustawic kamere musisz zgadnac 7 parametrow - pozycje w 3d obrot w 3 osiach i wlasnie ogniskową - fov. Im mniejsza ogniskowa tym wiecej znieksztalcen beczkowatych (tworzacych tzw rybie oko).

Mozesz tez przestawiac inny parametr wynikajacy bezposrednio z glebi ostrosci - kąt widzenia ale to juz kwestia gustu.

Sprobuj dostac sie do metadanych pliku w ktorych czasem zapisana jest ogniskowa

w chwili robienia zdjecia, a jesli nie ma takich to mozesz poprobowac na kilku

najczesciej uzywanych - ale to juz raczej pytanie do fotografow ktorzy nierzadko po

jednym spojzeniu na zdjecie potrafia stwierdzic jakim obiektywem o jakiej ogniskowej i jasnosci było zrobione.

 

Oczywiscie moga sie na wejsciowym obrazie pojawic inne znieksztalcenia wynikajace

z wad obiektywu ktorym robione bylo zdjecie, ale sa raczej zaniedbywalne.

 

Pozdr.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co misze ca mel mozna dodac jeszcze, ze ogniskowa rowniez okresla odleglosc matrycy/blony od obiektywu i jej proporcje wzgledem niego. Jesli wykadrowales obrazek to w ogole zaczynaja sie schody, bo zmieniles ogniskowa. Tak totalnie na oko latwo to wszystko ustawic nie jest w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że Fryrender ma całkiem inną kamerę, która widzi "jeszcze inaczej"... domyślam się, że jego kamera, jest "tą właściwą", bo powoli zbliżam się do celu, o który mi chodziło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności