Skocz do zawartości

Wiz: Moje Biureczko / Worklpace


Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich pierwszych renderów, w którym założeniem było oddanie wszelkich wymiarów oraz kształtów oraz tekstur, odwzorowanie rzeczywistości taką, jaką zastałem pewnego wieczoru na moim lekko zaśmieconym biurku. Pomimo że obrazek wyszedł lekko nie w ten deseń w jaki planowałem, traktuję to jako dobre ćwiczenie. No i tak.. RAM nie pozwolił mi na użycie większej ilości świateł (doświetlenie kilku szczegółów których niestety tu nie widać), większą rozdzielczość obrazka oraz musiałem zrezygnować z displacement'u. :( Mimo wszystko, na renderze widzimy między innymi monitor NEC AS223wm, Nokię 3110c oraz puszkę Pepsi-Coli. Krytyka i komentarze mile widzalne. :)

 

workplacebykuroiei.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. :) Grain wyszedł paskudny w Photoshopie, kosztem podkręcania ostrości obrazka. Kubek jest pusty, natomiast pokrywa go niezidentyfikowana masa brudu, przeniesiona z oryginału. :P plasti - tak, to oryginalny screen z Maxa, poprosiłem znajomego żeby zrobił go na swoim PC i wysłał mi mailem... podziękowania mu za to. :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem spoko to wygląda. jest kilka mankamentów jak zbyt jednorodne światło, małe kontrasty, jakieś dziwne plamy (GI?) no i ta nieszczęsna flara.

 

Szkoda, że nie nakreśliłeś klimatu tego pokoju. mocniej zdusić globalne światła a bardziej poświecić lampką na biurku. AA też nie wyrabia.

 

Pozwoliłem sobie wrzucić lekkiego posta tego obrazka. Mam nadzieję, że jakoś tam pomoże:

 

pokoikret.jpg

 

A tak ogólnie to gut work :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest Nokia, wiec napisalem dlaczego wg was wszystko co sie nie nazywa 'sony ericsson' jest cegla. Akurat Nokia jest dobra marka kiedys tam wypuszczali cegly ale wtedy to se nie istnialo nawet :P

sorry za ten offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby render. szum

 

modele ładne.. ale jakosc renderu lezy.

 

nie bede offtopować czy to nokia czy lg.. :(

 

 

to ile ty mas ramu? ze cię tak ogranicza..

 

 

look my podpis jaki ja mam sprzęt. A mnie światło nie ogranicza..w takim stopniu aby nie muc dołączyć kilku świateł w jednej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby render. szum

 

modele ładne.. ale jakosc renderu lezy.

 

nie bede offtopować czy to nokia czy lg.. :(

 

 

to ile ty mas ramu? ze cię tak ogranicza..

 

 

look my podpis jaki ja mam sprzęt. A mnie światło nie ogranicza..w takim stopniu aby nie muc dołączyć kilku świateł w jednej scenie.

 

Niestety, Vray nie pozwolił mi w jednej scenie użyć więcej niż 3 świateł, bump mappingu, skomplikowanych modeli (wiem, nie wyglądają z tej odległości, ale z powodu braku umiejętności tworzenia prostych a ładnie wyglądających modeli, SĄ dość "gęste") oraz displacement'u... Po prostu, przy tej konfiguracji i rozdziałce, mniej więcej w połowie krzusił się i wywalał... A grain to głównie moja cudowna zasługa (ach, ten sharpen :P), więc bijąc się w piersi (mam??) zakrzyczam - wypaczcie. :P Co do kilku świateł na jednej scenie.. nie wiem jakich konretnie świateł, kilka zwykłych omni pewnie bym wrzucił.

 

Tak czy siak, na RAM już nie śmiem narzekać, dokupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności