Jump to content

Tygodniowy Speedpainting 59: "Gollum"


leander
 Share

Recommended Posts

Gollum

 

Zastanowilo mnie czemu w "The hunt for Gollum" nie pokuszono sie o autorski koncept Golluma, ale pewnie po prostu skomplikowalo by to nadmiernie produkcje. LOTR nie czytalem i nie wiem na ile wnikliwa byla charakterystyka Golluma, ale wydaje mi sie, ze wizja istoty skazanej na kilkaset (kilkadziesiat?) lat obłędu daje duże pole do popisu.

 

Mozna przedstawic portret Golluma, ale moze to byc tez wizja mrocznego swiata w ktorym przyszlo mu zyc. Mozna tez pokusic sie o jakas analogie do naszych czasów i poszukac wspolczesnych Gollumów opetanych rzadza posiadania. Moze jakies nawiazania do schizofrenii?

 

Znalazlem takie charakterystyki Golluma, ale na pewno sa gdzies ciekawsze.

http://www.fantasy.dmkhost.net/bohaterowie/index.php?nr=1404

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gollum

Najlepiej byloby odwolac się do oryginalnego tekstu Tolkiena.

 

Powodzenia!

 

------------------------------------

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 14.05.2009 (czwartek) godz. 23:59.

SONDA: od 15.05 do 18.05 (3 dni)

Edited by leander
Link to comment
Share on other sites

Sporo eksperymentów jak na moje malowanie.

 

gollumcopy.jpg

 

Tez troche na fali Hunt for Gollum. Kawał dobrej roboty chłopcy zrobili.

 

gollum3.jpg

 

Praca poniżej idzie do sondy.

gollum2copy.jpg

Edited by atheg
Link to comment
Share on other sites

No, z Jakkas'em to wogóle nie ma co walczyć :) W związku z tym postanowiłem potraktować ten TSP treningowo i rozrywkowo. W moim poprzednim poście update z szybkimi szkicami/ studium Golluma i 20 minutowa akwarelka, z której i tak jestem bardziej zadowolony niz z tego digitala co wrzuciłem jako pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

atheg, selfu - mistrzów na tym forum jest paru. I ja się zdecydowanie do nich nie zaliczam...choć nie ukrywam, że aspiracje mam żeby kiedyś dobić do ich poziomu :D hehe

 

atheg - akwarelka faktycznie ciekawsza, bo ten digital to wygląda jak by głowę miał skręconą... tzn Gollum nie digital :D

 

dzudzu - fajny szkic, kompozycja itd. Nawet powiedział bym że jest w tym coś perwersyjnego. Bo Gollum wygląda jak by leżał z kochanką i bo ja wiem... gładził ją po piersi...hehe

Serio - nie czuć, że z przodu to są płomienie. Więcej pomarańczy a żółte kolorki daj tylko na refleksach. Ogień to głównie pomarańcze, mniej żółte kolory. Będzie lepiej, choć mogę się mylić :)

 

Ricardov - trudną perspektywę wybrałeś, sam bym nie zaryzykował. Łapki ździebko sflaczałe wyszły...

Edited by JakkaS
Link to comment
Share on other sites

Jakkas - rozumiem co chcesz powiedzieć, niemniej jednak i tak uważam, że jesteś szalenie utalentowanym rysownikiem. A stan, w którym dostrzegamy odległość pomiędzy dokonaniami swoimi a artystów lepszych bądź bardziej doświadczonych jest moim zdaniem normalny i jak najbardziej pożądany, bo stymuluje rozwój, bez względu na to czy jest się amatorem czy zarabiającym na rysunku profesjonałem i ponurym zawodowcem z portfolio grubości encyklopedii.

 

W pierwszym poście wrzuciłem kolejną prackę którą zacząłem od jednego z małych ołówkowych szkiców. Chyba bym ją wystawił do sondy, ale jekoś ciągle się zastanawiam.

Link to comment
Share on other sites

jako, że ostatnio robię nieco ilustracji z świata Tolkiena, więc aby odsapnąć i odpocząć od tematyki... postanowiłem namalować sobie Golluma:D

 

inspiracją była jedna z pierwszych scen w filmie Władca Pierścieni.

gollum.jpg

 

a film to jak na produkcję fanowską robi niesamowite wrażenie... idealnie wpasowuje się w klimat produkcji Petera Jacksona. Brawa dla twórców!

 

Jakkas- miło w końcu zobaczyć coś nowego od Ciebie!:) naprawdę świetny speed! choć jak dla mnie to Gollum jak na te swoje -set lat ma za dużo włosów:D

 

atheg- bardzo fajne szkice Golluma!

 

piofoks- moim zdaniem jak narazie jeden z najlepszych speedów!

Link to comment
Share on other sites

Fiu, fiu... Marduk, strasznie fajna kolorystyka i dynamika tego ruchu. Świetnie uchwycone. Chyba nie do końca kupuję taka zielonkawo-goblińską wersję goluma ale wrażenie artystyczne i technika fantastyczne.

 

Thalion, tez kawał dobrej roboty, fajne światlo od góry i koncepcja na taki szkieletowy wygląd staruszka golluma, bomba. A, i ta skała na której kuca strasznie fajnie narysowana, tak bez spinki a efekt swietny.

Link to comment
Share on other sites

Guest biedroneczka

To ja się tutaj pierwszy raz udzielę:)

Mój gollum spotkał złotą rybkę (można nawet powiedzieć, że spadła mu z nieba), ale nie spełni jego 3 życzeń ponieważ łakomczuch ja zeżre.

 

gollomn2.jpg

Edited by biedroneczka
Link to comment
Share on other sites

świetny pomysł biedroneczka - masz mój głos ;D

brakuje mi tylko wodospadu z tórego by ta rybka wyskakiwała.

 

a ja dwie wersje. z racji że jestem początkującym malarzem przekroczyłem czas o 20 min :/ mam nadzieje że nie będziecie mieli mi tego za złe. (w sumie to tylko zabawa i dobre ćwiczenie)

 

 

 

g1_by_nnart.jpg

Edited by nikodem.
Link to comment
Share on other sites

gollumsmall.jpg

Widzę, że ten kontur widać bardziej, niż sądziłem, pojawił mi się gdy robiłem poprawki (rysowana końcówka na 1 warstwie) i chciałem "obtoczyć" postać kolorem tła i zamiast ciemnego tworzyła mi się jasne poświata... mimo że tryb normal, jak i w opcjach pędzla nic szczególnego.

Edited by Rembik
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy